Ім’я: Роман Абрамович

Дата народження: 24 жовтня 1966 р. (50 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Саратов р.

Діяльність: підприємець, екс-губернатор Чукотки

Вага: 75 кг

Зріст: 177 см

Біографія Романа Абрамовича

Батьки Романа Абрамовича жили в республіці Комі, в Сиктивкарі. Батько працював там совнархозе, він загинув із-за аварії на будівництві. Роману тоді було всього чотири роки. Мами не стало, коли хлопчикові був рік. Романа взяв на виховання дядько Лейб, тому майже всю юність Абрамович провів в Ухті. У 1974 році хлопчик перебрався до іншого дядька – Абраму – в Москву. У столиці він закінчив школу. Після неї він два роки відслужив в автовзводе артилерійського полку у Володимирській області.

У 1983 році Роман Абрамович вступив до Ухти індустріальний інститут, де не особливо старанно вчився на лісотехнічному факультеті. Однак, у молодої людини були відмінні організаторські здібності. І це незважаючи на те, що Абрамович був наймолодший на курсі. До речі, ВУЗ Роман так і не закінчив.

Бізнесмен-початківець

В кінці 80-х Абрамович почав малий бізнес, спочатку зайнявся виробництвом, а потім перейшов на торгові і посередницькі операції. Ну а пізніше переключився на нефтетрейдерскую діяльність. Він почав тісно спілкуватися з Борисом Березовським і сім’єю Бориса Єльцина. Кажуть, що саме тому він зміг здобути собі нафтову компанію «Сибнефть».

Успішний мільярдер

У 1999 році Абрамович вже депутат Державної Думи по Чукотському виборчому округу №223. До речі, саме на Чукотці і зареєстровані афілійовані з «Сибнефтью» компанії, через які здійснювався збут нафтопродуктів. З 2000 року він вже член комітету Держдуми з проблем Далекого Сходу і Півночі. Але майже відразу Думу Абрамович покинув, оскільки був призначений губернатором Чукотського АТ. За даними ЗМІ, Роман вклав свої гроші в розвиток регіону.

Челсі

У 2003 році Роман Абрамович купив за 140 мільйонів фунтів стерлінгів англійська ФК «Челсі» і фактичні переїхав до Великобританії. А через два роки він продав 75,7 відсотків акцій компанії «Сибнефть» Газпрому. Потім намагався піти з посади губернатора, але після зустрічі з президентом відмовлявся. У 2005 році його знову затвердили на посаді глави округу. У 2008 році повноваження були достроково припинені за власним бажанням. Він став депутатом Чукотської думи, а потім і головою думи.

Підприємницька діяльність

Трудова біографія Абрамовича почалася з посади робітника, три роки він був механіком тресту «Мосспецмонтаж». Але в кінці 80-х купив кооператив «Затишок». Він виробляв з полімерів іграшки. На початку 90-х Роман заснував кілька фірм, серед яких «Еліта», «Меконг». Далі встав на чолі малого підприємства «АВК», яке займалося посередницькою комерційною діяльністю. А в 1992 році вже було винесено постанову про укладення Абрамовича під варту, його підозрювали в розкраданні 55 цистерн з дизельним паливом. Але справу закрили через відсутність складу злочину.

Нафтотрейдер

У 1993 році Роман почав продавати нафту компанії «Ноябрьскнефтегаз». Разом з Борисом Абрамович Березовський створив офшорну компанію Runicom Ltd, яку зареєстрували на Гібралтарі, а так само п’ять дочірніх підприємств в Європі.

Зі своєю обраницею Дариною Жуковою

До 1996 року підприємець стояв біля керма московського представництва.

Сибнефть

У 1995 році 28-річний Абрамович з Березовським починають здійснювати спільний проект – створення інтегровано-вертикальної нафтової компанії на базі Омського НПЗ і «Ноябрьскнафтогаз». Так заснували «Сибірську нафтову компанію». У 1996 році Абрамович став членом ради директорів АТ «Ноябрьскнефтехим» і главою московського представництва «Сибнефти». Тоді ж його обрали до ради директорів «Сибнефти».

Скандальна популярність

На початку 1998 року відбулася перша невдала спроба об’єднати «Сибнефть» і «Юкос». Завершити її завадили амбіції власників. Кажуть, що інтереси Абрамовича і Березовського почали розходитися як раз в цей час. У той час у ЗМІ почали з’являтися перші згадки про бізнесмена. Тоді з’явилася інформація, що Абрамович платить за донька президента Тетяну Дяченко та її майбутнього чоловіка Валентина Юмашева.

У 2000 році разом з Олегом Дерипаска створює «Російський алюміній», вони так само стали співвласниками Красноярської ГЕС, «Іркутськенерго», автобудівельного холдингу «Руспромавто». Тоді ж Роман викупив у Березовського акції ОРТ і пізніше перепродав їх «Ощадбанку». На початку 2001 року акціонери «Сибнефти» купили блокуючий пакет акцій «Аерофлоту». І через кілька місяців Генпрокуратура порушила кілька кримінальних справ стосовно деяких керівників «Сибнефти». Але розслідування припинилося через відсутність складу злочину.

Вже тоді Абрамович потрапив перший раз в список найбагатших людей зі статком з 14 мільярдів доларів.

Роман Абрамович на відео Влітку 2003 року Роман купив «Челсі», який знаходився на межі розорення. Він заплатив борги і поставив грати найдорожчих футболістів. Тоді говорили, що Абрамович платить російські гроші за російський футбол. Купівля встала в 140 мільйонів фунтів стерлінгів. До речі, в травні 2012 року команда вперше виграла лігу Чемпіонів УЄФА.

У 2003 році знову відбулася спроба поєднати «ЮКОС» і «Сибнефть», вже після арешту Ходорковського, з миллиардовыми претензіями до «ЮКОСУ». До 2005 року підприємець продав свою частину акцій декількох компаній, наприклад, «Аерофлоту», «Руспромавто», «Російського алюмінію» і «Сибнефти».

Охорона

За деякими відомостями, в особистій охороні Романа Абрамовича складається 40 професійних фахівців. Близько 20 осіб, у Великобританії, стільки ж людей супроводжує його в поїздках.

Засоби пересування

У Романа три яхти класу люкс. У його власності літак Боїнг 767-33A/ER. Після покупки його бізнесмен переобладнав за власним бажанням. У 2008 році Абрамович купив ще один літак A340-313X. У нього є так само три вертольоти, які обслуговують яхти.

Так само є два броньованих лімузина «Майбах». Крім того, Роман володіє Ferrari FXX, Maserati MC12 Corsa, Bugatti Veyron, Ferrari 360.

Стан

Навесні 2009 року Роман Абрамович був на 51 місці серед мільярдерів зі всього світу. У російському списку у нього було друге місце, його обігнав тільки Михайло Прохоров.

Шлях олігарха До розлучення з другою дружиною, у Романа на рахунках у банках було близько 8 мільярдів фунтів стерлінгів. До того ж, крім машин і яхт, Абрамович має віллу за 28 мільйонів фунтів стерлінгів, майже такого ж найдорожчого пентхаусу, а так само ще ряду будинків і особняків.

Станом на 2011 рік Роман Абрамович посів 9 місце в списку з 200 багатіїв Росії.

Особисте життя

Роман Абрамович два рази був одружений. Спочатку його обраницею була Лисова Ольга з Астрахані, а потім він одружився на колишній стюардесі на ім’я Ірина. У шлюбі народилися п’ятеро дітей, двоє синів і три дочки. Розлучився в 2007 році, подружжя домовилися про те, з ким залишаться діти і як розділити майно.

Зараз Роман Абрамович зустрічається з дизайнером Дариною Жуковою. У 2009 році вона народила олігарху сина.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: