Ім’я: Родріго Дутерте

Дата народження: 28 березня 1945 р. (71 рік)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Маасин, о. Лейте, Філіппіни

Діяльність: президент Філіппін

Вага: 63 кг

Зріст: 168 см

Біографія Родріго Дутерте

Родріго Дутерте – філіппінський політичний діяч, за освітою юрист. Влітку 2016 року, в 70-річному віці зайняв крісло президента Філіппін, заручившись підтримкою найчисленнішої групи населення – народу бисайя.

Президент Філіппін Родріго Дутерте

Дитинство Родріго Дутерте

Майбутній президент Філіппін народився в інтелігентній родині: мати викладала в школі, батько ж був підприємцем-юристом, потім став мером міста Данао, а невдовзі обійняв також посаду губернатора Давао, третього за величиною населеного пункту в країні.

Родріго Дутерте в дитинстві (на фото з родиною)

У 1956 році Родріго закінчив першу освітню сходинку в даваосской початковій школі ім. Святої Анни. Оскільки в цьому районі бисайи в основній своїй масі сповідували католицтво, Родріго отримав атестат зрілості в Академії Святого Хреста. Вчився він посередньо, кілька разів був виключений зі школи.

Юний Родріго Дутерте з матір'ю

У 1968 році Родріго отримав гуманітарну освіту в столичному ліцеї, ставши бакалавром мистецтв. У 1972 році він додав до бакалаврського ступеня диплом юриста, отриманий в коледжі ім. Святого Біда. Після чого Дутерте-молодший, як його батько, став займатися приватною юридичною практикою, а також став юрисконсультом в прокуратурі. В той же період він став палким прихильником ідей комунізму.

В молодості Родріго Дутерте займався серфінгом

Політична кар’єра

У 1979 році, після семи років юридичної практики в прокуратурі рідного міста, він зайняв посаду четвертого заступника головного прокурора на острові Мінданао. Це призначення визначило його подальшу долю і сильно вплинула на політичні погляди.

Велике інтерв’ю з Родріго Дутерте російською мовою Дутерте послідовно проходив всі етапи сходження в юридичній системі та в 1983 році став другою людиною в оточенні прокурора. З цього моменту пішла вгору. Протягом двох років він став спочатку віце-мером, а потім (у 1988 р., вже після «Жовтої революції») і мером Давао. Родріго Дутерте обіймав цю посаду довгих двадцять з гаком років (7 термінів з короткою перервою на пост конгресмена), поки не передав її «у спадок» своєї дочки.

Батько Дутерте також був видатним політиком філіппінським

Будучи незмінним мером найбільшого міста на Філіппінах, Дутерте став популярним політиком державного масштабу. Зокрема, він здобув славу вкрай жорсткого борця з організованою злочинністю. Він створив особисту армію, яка послідовно усувала неугодних йому людей. Підконтрольна прокуратура і підтримка військових формувань дозволили йому безкарно займатися відстрілом конкурентів.

Президент Філіппін захоплюється мотоспортом

В ході «наведення порядку» його людьми були знищені кілька тисяч кримінальних авторитетів, що викликало несхвалення з боку правозахисних організацій. І все одно Дутере продовжував дотримуватися наступної точки зору: «найефективніший засіб боротьби з убивцями, використовувати їхні ж методи». Цілком логічно, що він підтримував скасування мораторію на смертну кару, введеного в Філіппінах 2006.

Дутерте виступав за скасування мораторію на смертну кару

Незважаючи на критику правозахисників в його адресу, Родріго Дутерте потрапив число претендентів на міжнародну премію «Краще меру планети». Цього він домігся завдяки різкому зниженню рівня злочинності і не менш різкого підвищення якості життя в підвладному йому місті. Родріго Дутерте відкривав нові лікарні (зокрема, сучасний центр наркореабилитации), призначав субсидії бідним.

Дутерте – президент Філіппін

В кінці червня 2016 харизматичний політик був обраний президентом Філіппін. Передвиборну гонку він виграв завдяки безлічі популістських заяв, обіцянок перетворити країну в парламентську республіку й викорінити наркомафію, а також його образу «простого хлопця, близького до народу».

Дутерте під час превыборной кампанії

В ході інавгурації Дутерте відкрито пригрозив вбивством всім тим, кого він назве злочинцем. Він пообіцяв дотримуватися верховенство закону, проте одразу ж попередив, що права людини на наркоторговців не поширюються. Наркоторговцям він поставив ультиматум: вони могли здатися поліції і залишитися в живих, в іншому випадку вони неодмінно будуть вбиті в ході антинаркотичної кампанії.

Це наклало свій відбиток на міжнародні відносини Філіппін з іншими країнами. Так, за перші півроку біля керма країни Родріго Дутерте встиг послати «на три букви» правоохоронні організації, назвати «дурнем» голови ООН і «сином повії» президента США Барака Обаму.

Дутерте назвав Обаму «сучим сином»

Восени 2016 року одіозний президент пригрозив денонсацією угоди з Америкою про співробітництво у військовій сфері. За словами Дутерте: «США повинні негайно припинити використовувати Філіппіни як собаку на короткому повідку». Цим негайно скористався Китай, який пообіцяв президенту економічну допомогу в розмірі $24 млрд, якщо той виконає свою погрозу.

Родріго Дутерте про співпрацю з ЄС: «Ідіть до біса» Філіппіни довгий час жили за рахунок розміщення на своїх островах американських військових баз, проте з приходом до влади Родріго Дутерте у них з’явилася альтернатива. Втім, дуже скоро Дутерте відхрестився від гучних слів, зазначивши, що Філіппіни не мають наміру припиняти співпрацю з Вашингтоном.

Сім’я Родріго Дутерте

У 1973 році Родріго Дутерте одружився на Елізабет Циммерман, проте в 2000 подружжя оформили розлучення.

Родріго Дутерте з колишньою дружиною Елізабет

У пари залишилося шестеро дітей. Дочка Сара Дутерте Карпио стала його спадкоємицею на посаді мера міста Давао.

Дочка Родріго Дутерте перейняла політичну «естафету» батька і діда

У даний момент Дутерте полягає у цивільному шлюбі з медсестрою Сьелито Авансенья на прізвисько «Хонейлет». У них народилася донька Вероніка, яку люблячі батьки ласкаво називають Кітті.

Праворуч – дівчина Родріго Дутерте, Сьелито Авансенья

Багатодітний політик суперечливо заявляв, що в середньостатистичної філіппінської сім’ї не повинно бути більше трьох дітей, тим самим кинувши виклик домінуючій на Філіппінах католицької церкви з її неприйняттям обмеження народжуваності.

Родріго Дутерте зараз

Після перших місяців президентства Дутерте став відомий в міжнародному співтоваристві в першу чергу як прихильник жорсткого антинаркотичного курсу. Він створив «чорні ескадрони» – спецпідрозділу, під покривом ночі, які страчують кожного, хто причетний до продажу та вживання наркотиків. За перші три місяці наркополицией Філіппін було вбито близько 2,5 тисяч наркоторговців.

За наказом Дутерте тіла наркоторговців викидають за межі міста

Оцінка його дій неоднозначна: поки правозахисники говорять про протиправність вбивств без суду і слідства, прихильники Дутерте вважають, що в країні, де понад 35% населення наркозалежні, а наркомафія процвітає, такі заходи більш ніж виправдані.

Методи Дутерте жорсткі, але ефективні

29 листопада 2016 року на Родріго Дутерте було скоєно замах. Невідомі підірвали вибухівку в зоні пересування президентського кортежу. Самого Дутерте в той момент там не було (кортеж прямував в Мараві для обговорення підготовки візиту президента), проте від дій бойовиків постраждали 7 охоронців Дутерте і 2 солдата. Філіппінські ЗМІ пов’язали вибух з діяльністю ісламських терористів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: