Ім’я: Римма Маркова

Дата народження: 3 березня 1925 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: с. Чурино, Самарська обл.

Дата смерті: 15 січня 2015 р. (89 років)

Діяльність: актриса театру і кіно

Біографія Римми Маркової

Римма Василівна Маркова – видатна актриса театру і кіно СРСР і Росії, на рахунку якої десятки блискучих робіт великої драматичної сили, народна артистка РФ.

Природа наділила її величезним талантом, рідкісних темпераментом, дивовижною красою і довірливою душею. Вона не вміла працювати упівсили, і кожна зіграна в її виконанні роль ставала для публіки справжнім потрясінням.

Дитинство і юність Римми Маркової

Римма з’явилася на світ 3 березня 1925 року в селі Чурино Самарської губернії. Батьки походили з селян, але їм було не чуже творчість. Тато, Василь Дем’янович, волею випадку, став актором Саратовського драмтеатру, мама, Марія Петрівна, – гримером.

Римма Маркова в молодості

У дитинстві дівчинка брала участь в постановках театру, де працювали рідні, пізніше навчалася в школі-студії в Вологді. Коли їй було 19, а братові Олені 17, вони вдвох вирушили підкорювати Москву. Незважаючи на те, що курс був набраний, Маркових прийняли в студію Ленкому.

Кар’єра Римми Маркової

Після завершення навчання при Ленкомі в 1951-му, Маркову залишили грати в цьому театрі. Першою її серйозною роботою на театральних підмостках став образ комсомолки в постановці «Друга любов».

Молода актриса Римма Маркова

Дебют Римми в кіно відбувся дещо пізніше, в 1957 році у фільмі «Поруч з нами» Адольфа Бергункера. Потім для неї настав час коротких епізодичних ролей. Однак, кожен зіграний нею епізод і на початку кар’єри, і надалі знаходив граничну художню виразність, максимальну щирість і перетворювався в унікальний запам’ятовується кіношедевр. Тому яскравий приклад – вердикт бідному Леву Євгеновичу «різати до чортової матері» в «Покровських воротах» (в ролі жінки-хірурга), або образ стрелочницы в «Дай вам, боже, здоров’я», де з Мордюкової спочатку вони мало не б’ються, потім миряться і, обійнявшись, співають і плачуть.

Римма Маркова у фільмі «Покровські ворота»

У 1962 році вона пішла з Ленкому і протягом дев’яти років виступала у складі концертних бригад Москонцерту. У 1966-му актриса знялася у фільмі «Крилах», високо оціненому сучасниками. Потім з 1971-го Римма служила в Театрі кіноактора.

Римма Маркова. Епізод в к/ф «Рідня» Маркової довелося зустрітися на зйомках і з народною улюбленицею Любов’ю Орловою. Вони разом грали у фільмі «Шпак і Ліра» (1974р.), Римма – дружину німецького генерала фон Лебена, Любов Петрівна – їх служницю, насправді радянську розвідницю.

Римма Маркова Василівна

У 1992-му вона вийшла на пенсію, але не припинила зніматися в кіно.

Кращі фільми Римми Маркової

Найбільш значущою роботою у творчості кінолегенди, яка принесла їй небачену популярність, кінокритики вважають військову драму «Бабине царство». За цю роль вона була удостоєна спеціальної нагороди на фестивалі кіномистецтва в Сан-Себастьяні (1968р.) і отримала премію на ВКФ у білоруській столиці (1970р).

Римма Маркова в картині «Бабине царство»

Простою в акторському житті Маркової, за її словами, ніколи не траплялося. Бувало, що зйомки йшли добу безперервно. Десять років з 1973 року вона знімалася в телесеріалі за однойменним романом Анатолія Іванова «Вічний зав», в 1981-му – в «Рідні», у 1982-му – в кінокомедії «Бережіть чоловіків!» і в двосерійному фільмі «Покровські ворота», у 1986-1987 рр. – «Гардемарини, вперед!».

Нонна Мордюкова і Римма Маркова

Нонна Мордюкова була найкращою подругою Римми. Їх часто плутали з-за того, що вони обидві були ставними красунями, за зауваженням Нонни, «з одного кінного заводу», схожої радянської загартуванням, темпераментом і долею. Вони були по-справжньому близькі, частенько сварилися, мирилися, але завжди стояли один за одного горою. Коли їм пропонували одну і ту ж роль, Римма поступалася, вважаючи, що Нонна зіграє краще.

Римма Маркова і Нонна Мордюкова в соціальній рекламі У фільм «Рідня» Микита Міхалков запросив Маркову за рекомендацією Мордюкової. Його страшно розвеселило, коли Нонна запропонувала дати їй роль, аргументуючи необхідність цього тим, що Римма займається карате.

Особисте життя Римми Маркової

Під вінцем Римма Василівна побувала три рази. Першим чоловіком актриси протягом близько року був грек, військовий льотчик. Вони зустрілися в Махачкалі, куди вона приїхала у відпустку після закінчення навчання.

Другий раз її окільцював Володимир Нікітін, який, за словами їх дочки Тетяни (яка народилася в 1961 році), був яскравим красенем, який любив жінок і вино. З ним вони прожили шість років. З дочкою Нікітін побачився два рази в житті – коли їй було 16 і 23 роки. Тетяна працює лікарем-косметологом, в 1995 році подарувала Римми Маркової онука Федора.

Римма Маркова, її дочка і онук Федір

Про третьому шлюбі «королева епізоду», як називали Маркову, гримів весь СРСР. На фестивалі в Іспанії в неї закохався багатий іспанський барон Антоніо. Вони одружилися в 1971-му в Москві, але через 3 роки чоловік, не оформивши розлучення, повернувся в свою країну. Після цього актриса поставила на своєму особистому житті хрест.

Римма Маркова в останні роки життя

З сучасних робіт у творчій скарбничці кінозірки – картини «Нічний дозор» і «Денний дозор», а також «Троє і Сніжинка», «Стомлені сонцем – 2» (2010).

Римма Маркова – Балада про Матір Крім основної, актриса займалася громадською та політичною роботою, допомагала від «Справедливої Росії» літнім акторам, брала участь у телепроектах, залишалася активною, енергійною до останніх днів життя. Маючи величезний досвід і кінокар’єру, проживала зірка в однокімнатній квартирі в столиці.

Римма Маркова була лауреатом багатьох дипломів і премій, нагороджена орденом «Пошани» та «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня.

Смерть Римми Маркової

Римма Василівна померла уві сні 15 січня 2015 року після важкої і тривалої хвороби. Актриса тричі перемагала рак діагностували злоякісне утворення на шиї, яєчниках, кишечнику. Останній раз її прооперували в березні 2014 року.

Похорон Римми Маркової

Поховали актрису, на її прохання, тихо, без панахиди та офіційних виступів на підмосковному Ніколо-Архангельському кладовищі. Її смерть вважають величезною втратою для російського театру і кіно.

«Розкриваючи таємниці. Зірки»: Римма Маркова Велика актриса з народу і символ радянської епохи, сама часто называвшая себе бабою, втілила найкращі риси багатостраждальних, але сильних російських жінок свого покоління, – ненавиділа неправду, була душевно щедрою, щирою, принципової, дбала про близьких, допомагав скривдженим. Римма Василівна викликала повагу і тим, що не терпів фальші і лестощів, завжди говорила саме те, що думала, перетворивши це правило в своє найважливіше життєве кредо. Причому найбільше вона пред’являла претензій до себе самої, а не до оточуючих.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: