Ім’я: Річард Аттенборо

Дата народження: 29 серпня 1923 р. (93 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Кембридж, Англія, Великобританія

Діяльність: актор, продюсер, режисер

Вага: 72 кг

Зріст: 170 см

Біографія Річарда Аттенборо

Річард Аттенборо – це прославлений англійський актор, життя і доля якого можуть служити прикладом для наслідування всім і кожному. У кар’єрі цієї людини було безліч яскравих ролей, проте по-справжньому розкрити свій талант цей відомий англієць зумів і у багатьох інших іпостасях. Він грав у кіно і театрі, працював у кінематографі в якості продюсера і режисера – і в кожній з цих галузей зумів досягти вражаючих успіхів.

В даний час, незважаючи на поважний вік, він все також бадьорий і сповнений сил. Але в чому ж секрет такої яскравої долі і такою яскравою кар’єри? Зрозуміти це ми спробуємо вже сьогодні.

Ранні роки Річарда Аттенборо

Майбутній великий актор народився в прославленому англійському містечку під назвою Кембридж. Його батьки були представниками місцевої інтелігенції і запам’яталися тим, що вже в кінці тридцятих років стали активними учасниками програми «Киндертранспорт». У цей складний для всієї Європи період, батьки Річарда Аттенборо прийняли в свою сім’ю і удочерили двох єврейських дівчат Хелгу і Ірен Бежач, які втекли з гітлерівської Німеччини, ховаючись від національних гонінь. Забігаючи трохи наперед, відзначимо, що дві прийомні сестри Річарда залишилися в родині Аттенборо і після закінчення військових дій, які їх справжнім батькам, на жаль, пережити не вдалося.

Актор Річард Аттенборо має титул барона

Цей епізод прекрасно характеризує батьків нашого сьогоднішнього героя, а також показує, в якій сім’ї виховувався майбутній актор. Повертаючись безпосередньо до Річарда Аттенборо, зазначимо, що мрія про кар’єру актора з’явилася у нього вже в ранньому дитинстві. Після закінчення середньої школи він переїхав у Лондон, де згодом подав документи в Королівську академію драматичного мистецтва. Варто зазначити, що вже в цей період багато педагоги відзначали його яскраву і натхненну гру, часто називаючи його самим обдарованим учнем у своїй групі.

Своє реноме талановитого молодого актора Річард Аттенборо почав виправдовувати вже дуже скоро. У 1942-му році він дебютував в кіно з невеликою роллю у фільмі «В якому ми служили…». Перша акторська робота виявилася вдалою і вже в найближчі кілька років на екрани вийшла ціла низка цікавих кінострічок за участю неординарного англійського актора. Серед таких варто виділити фільми «Вікно за сто фунтів», «Нові пригоди Швейка», «Спільна поїздка», «Сходи в небо», «Скеля Брайтон» і багато інших. В даний період часу двома головними лініями у творчості Річарда Аттенборо стали любов і війна. Хоча це було дуже характерно для кінематографа того періоду.

Зоряний шлях Річарда Аттенборо, фільмографія

У сорокові і п’ятдесяті роки актор часто знімався в кіно. В ці роки на екрани вийшло близько двадцяти нових фільмів за участю нашого сьогоднішнього героя. Велика частина даних картин ніколи не переводилася на російську мову, а тому їх назви, навряд чи щось скажуть широкої аудиторії.

Стати комуністом і врятувати світ. Уривок з фільму Країна тіней режисера Річард Аттэнборо. Незважаючи на вражаючу працездатність і велику кількість яскравих ролей, справжня популярність прийшла до Річарда Аттенборо тільки в зрілому віці. В кінці п’ятдесятих – початку шістдесятих актор виконав ролі в таких яскравих фільмах як «Дюнкерк», «Сердитий тиша», «Ліга джентльменів», «Великий втеча», «Сеанс дощовим вечором», «Гармати при Батаси», «Політ фенікса», «Піщана галька», які ознаменували стрімкий зліт його професійної кар’єри. Вельми примітно, що в цей період актор зумів проявити себе відразу в кількох кінематографічних жанрах. Він як і раніше часто знімався у військових фільмах, проте не відмовлявся і від ролей в більш веселих кінострічках.

У 1960 і 1964-му роках актор отримав дві свої перші кінематографічні премії. Так, ролі в картинах «Ліга джентльменів» і «Сеанс дощовим ввечері» принесли Річарда Аттенборо звання кращого актора на фестивалі в Сан-Себастьяні. Крім того, безліч яскравих ролей у кіно забезпечили актора званням командора ордена Британської імперії. Урочиста церемонія відбулася в 1967-му році.

Вельми примітно, що вже в цей період актор раптом вирішив переглянути свої відносини з кінематографом і змінити своє місце в ньому. Набравшись досвіду і озброївшись серйозними зв’язками, Річард Аттенборо вирішив реалізувати себе в якості продюсера і режисера. У 1960-му році він спродюсував фільм «Сердита тиша», в якому також виконав одну з головних ролей. Після цього послідували інші успішні проекти – «Кутова кімната», «Сеанс дощовим вечором», «Молодий Вінстон», «О! Яка мила війна» та інші. Над створенням двох останніх стрічок Річард Аттенборо працював також і в якості режисера.

У сімдесяті роки талановитий англієць успішно поєднував акторські роботи в кіно з професіями режисера і продюсера. Над створенням багатьох своїх картин він працював відразу в декількох якостях.

Річард Аттэнборо. У 1982-му році світ побачила найяскравіша картина Річарда Аттенборо – біографічна кінострічка «Ганді», яка принесла своєму творцеві величезний успіх. Завдяки даній картині в особистій колекції англійця з’явилося дві премії BAFTA («Найкращий фільм», «Краща режисура»), «Золотий глобус», а також дві статуетки Оскар і державна нагорода Індії.

Дана картина затвердила Річарда Аттенборо в якості одного з найбільш шанованих і успішних діячів британського кінематографа.

наступні роки він успішно чергував акторські ролі з роботами в якості режисера і продюсера. До теперішнього моменту останньою роботою британця є стрічка «Замикаючи коло», над якою він працював в якості режисера.

У 1993-му році Річарда Аттенборо був подарований титул барона за його багаторічне служіння британського кінематографу. Сьогодні знаменитий актор є головою «Королівській академії драматичного мистецтва», яку колись закінчив в якості учня. Крім того, в числі посад знаменитого англійця значиться посада почесного віце-президента лондонського футбольного клубу «Челсі».

У Річарда Аттенборо багато нагород за роботу в кіно

Особисте життя Річарда Аттенборо

Майже все своє життя (з 1945-го року) Річард Аттенборо був одружений на англійській актрисі Шейлі Сим. У цьому шлюбі народилося троє дітей – Майкл, Джейн і Шарлотт. Старший син Річарда і Шейли в даний час працює театральним режисером. Шарлотта є відомою британською актрисою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: