Ім’я: Рената Литвинова

Дата народження: 12 січня 1967 р. (50 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: Москва

Діяльність: російська актриса, режисер і сценарист

Вага: 58 кг

Зріст: 176 см

Біографія Ренати Литвинової

Рената Муратовна Литвинова народилася в сім’ї лікарів. Папа актриси давно помер, мама ж досі працює хірургом. До речі, Назвали Ренату на честь дядька. Правда, татарського родича звали Рінат.

Ренату виховувала мама, батько з сім’єю не жив. Проте сама актриса каже, що її батько був гарним чоловіком.

«Коли до мене приходили якісь подружки, я вішала в передпокої або чоловічу шапку, пальто, щоб вони думали, що у мене є батько», – зітхає Рената.

Кіноманія

Мама актриси душі не чула в кіно. Вона постійно ходила разом з донькою на вечірні сеанси. Дорослі фільми для Ренати були нудні, тому, щоб захопити дитину мама для дочки носила в кінотеатр пакет з яблуками.

Кіноманія мами передалася в результаті Ренате. Дівчина зізнається, що з ранку до ночі може дивитися фільми. «Я пам’ятаю, як розбила молотком касету з одним скандальним фільмом, настільки він мені здався огидним. Коротше, я дуже небайдужа до кіно.Занадто. Можна було і не бити молотком», – заявляє актриса.

Неперевершена Рената Литвинова

Безпросвітність і самотність

Шкільні роки Рената Литвинова воліє не згадувати. Єдине, що говорить знаменитість, що залишилися спогади якийсь безпросвітності, самотності. Дівчинка завжди поспішала додому, подалі від учнів та вчителів.

У дитинстві Рената Литвинова багато читала, причому всі підряд. Ну а найбільше любила Гоголя і мамину Велику медичну енциклопедію.

«Пам’ятаю, між сторінок там були вкладені гнучкі грамплатівки як навчальний посібник, наприклад «Шизофренічний маячня»… Ось все це я обожнювала вивчати».

Десятикласниця Рената Литвинова вирішила, що треба поступати у ВДІК на сценарний факультет. І це не тільки тому, що актриса любила кіно, вона вже в шкільному віці почала писати, до того ж інститут був поруч з будинком.

Іспити у ВДІК брав сценарист Євген Габрилович. Він відразу помітив Ренату. Дівчина без праці вступила з першого разу. Разом з дівчиною навчалося багато дітей відомих батьків. Наприклад, син режисера-мультиплікатора Роман Качанов і Аркадій Висоцький.

Рената пропагує жіночність

Керував курсом Ренати Литвинової, зокрема, Ісай Костянтинович Кузнєцов. І зараз він згадує дівчину-студентку.

«Рената була красуня, – згадує Кузнєцов. – Мене відразу вразила її жестикуляція. Спочатку всі манери Ренати здаються несправжніми, але потім розумієш, що для неї це природний спосіб триматися». Рената в інституті була дуже різка в судженнях. Про це кажуть педагоги. Приміром, якщо на курсі обговорювали чиюсь роботу і запитували думку актриси, то вона заявляла: «А навіщо це взагалі обговорювати?». Диплом у Ренати Літвінової був оригінальний, втім, як і вона сама. Називалася робота

«Принциповий і жалісливий погляд Алі К.». Однак, рецензент його оцінив негативно. Диплом довелося переписувати. Після його прочитання один з метрів навіть запитав, чи вміє Рената розмовляти по-російськи. Після інституту пішла стажування. Її Литвинова проходила в об’єднанні Сергія Соловйова «Коло». Перший сценарій «Нелюбов» відразу сподобався керівнику, картину тут же почали знімати. У кинобогеме починаюча актриса зробила фурор. Досвідчені журналісти закохувалися в Литвинову і почали про неї, на початку 90-х, писати. Однак, до цього часу Рената ще абсолютно нічого не зробила.

Марлен Дітріх

До речі, оточення актриси каже, що маска Марлен Дітріх на Ренаті Литвиновій не спроста. Це своєрідний захист індивідуальності.

Сильна, але одночасно тендітна

Рената почала писати свої перші сценарії. Спочатку був текст для фільму «Трактористи-2». Проект провалився, чого від нього не очікували.

Далі Рената Литвинова написала повість «Третій шлях». У тексті відомий кліпмейкер Юрій Гримов побачив свій шлях у велике кіно. Правда, твір кліпмейкер назвав «Чоловічі одкровення». Фільм же виявився невдалим. Не виключено, що це сталося тому, що Гримов вставив в картину кілька своїх сцен. Сама Рената до такої «самодіяльності» ставиться досить болісно. Втім, про «Одкровення» швидко забули, а ось про Литвинову почали говорити.

Режисер Кіра Муратова натрапила в кінці 80-х років на дипломну роботу Литвинової в альманасі «Кіносценарії». Текст сподобався, проте картину зняти з нього не вийшло. Однак Муратова познайомилася на одному з кінофестивалів з Литвиновою.

Не актриса

Після зустрічі, Ренату Кіра знайшла по телефону. І запропонувала їй прийти на кінопроби. На кастингу роль Литвинової не підійшла. Однак, Муратова ніяк не хотіла відпускати актрису. І запропонувала іншу роль. Так з’явився персонаж – дивна медсестра з дивними монологами.

Рената Литвинова інтерв’ю «Я ніколи не відчувала в собі акторських талантів. Більше того, своє обличчя я вважала нефотогеничным. Я завжди відмовлялася, коли мене звали зніматися. А відмовити самої Кірі – це було неможливо», – розповідає Рената.

Після зйомок голлівудська актриса написала для Муратової кілька «кримінальних новел». Після них в Ренате навіть почали підозрювати маніяка. Кіра додала ще кілька історій інших авторів і зняла картину «Три історії».

Після цього, Рената Литвинова написала повість «Мати і належати». Історію про двох дівчат, одна з яких глуха, прочитав Валерій Тодоровський і зняв фільм «Країна глухих». Картина вийшла вдала.

Рейтингова діва

Після такого успіху Рената все частіше почала з’являтися на екранах телевізорів. Співробітники ТБ вже знали, що б Литвинова не говорила в кадрі, канал люди не переключать. Актриса і сценарист навіть була коментатором у Леоніда Парфьонова у проекті сверхновейшей історії.

Рената Литвинова про кохання і мотивації Між тим, Литвинова відчувала матеріальні труднощі. Тому почала зніматися в рекламі, навіть колготки рекламувала. До речі, вперше в рекламі Рената знялася ще будучи дев’ятикласницею. Вона представляла покупцям коштовності. А за зйомку отримала гонорар в двадцять рублів.

Народна слава прийшла до Литвинової після серіалу «Межа. Тайговий роман» Олександра Мітти. Актриса втілила образ гарнізонного медпрацівника. До речі, роль не писалася спеціально для Ренати. На роль пробувалися кілька актрис. У 2002 році картину удостоїли Державною премією РФ. Потім пішла робота «Небо. Дівчина. Літак».

Всього в скарбничці Ренати Литвинової 30 фільмів, де вона постала в якості актриси. Серед них, «Богиня. Як я полюбила» (до речі, актриса виступила в якості режисера і продюсера), «Мені не боляче», «Жорстокість» і «Generation «П».

Особисте життя, чоловік і дочка Ренати Литвинової

Рената Литвинова не любить обговорювати особисте життя. Про першого чоловіка, кінопродюсера, ніколи не висловлюється. Другий чоловік жодного відношення до кінобізнесу не має. На питання «Хто він» Рената відповідає «Він просить говорити, що він інженер». Однак, цей простий інженер подарував дружині величезний «мерседес». Влітку 2001 року у пари народилася дочка Уляна.

Рената Литвинова з донькою

У 2006 році Рената Литвинова розлучилася з чоловіком Леонідом Добровским. Рік потому мама актриси розповіла, що чоловік кидався на її дочка з ножем і навіть намагався задушити.

У сім’ї було все нормально, але тільки до тих пір, поки журналісти не почали писати про тісну дружбу актриси і Земфіри Рамазанової. Добровський почав огризатися на дружину. Плітки навколо співачки Ренати доводили його до сказу. З-за цього Литвинова і подала на розлучення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: