Ім’я: Рашид Нургалієв

Дата народження: 8 жовтня 1956 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Джетыгара, Казахської РСР

Діяльність: державний діяч

Вага: 63 кг

Зріст: 167 см

Біографія Рашида Нургалієва

Рашид Гумарович Нургалієв – екс-міністр МВС, замсекретарь Ради безпеки, генерал армії, кандидат економічних наук, автор низки книг з професійних питань, академік загальноросійської громадської організації АБОП («Академія проблем безпеки, оборони і правопорядку»).

Нургалієв Рашид Гумарович

За високий професіоналізм він був удостоєний золотої медалі і премії Андропова, орденів «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня, Пошани, Ахмата Кадирова, а також звання Почесного громадянина Карелії.

Дитинство і юність Рашида Нургалієва

Нургалієв з’явився на світ 8 жовтня 1956 року в Кустанайської області Кахахстана, в місті Джетыгара (в 1997-му році вимова його змінено на Житикар) в сім’ї працівників МВС. Батько по імені – Гумар (без по батькові), за національністю татарин. Він був спрямований комсомолом по путівці в малообжиті Півночі області. Всією сім’єю — з дружиною, Шадией Саитовной і дітьми Рашидом і його старшим на рік братом Радіком — вони вирушили спочатку в республіку Комі, потім жили в Карелії.

Рашид Нургалієв за національністю татарин

Глава сімейства починав простим оперативником в званні капітана, потім став полковником і начальником сумно відомої колонії, так званої, туберкульозної зони ЛІУ-4 в селищі Верхньому Сегежского району. Мама працювала в тому ж пенітенціарній установі, а брат після закінчення 8 класів став охоронцем на асфальтному заводі. Згодом, після смерті матері, батько переїхав на постійне місце проживання до свого брата в Казань.

Рашид відвідував школу в населеному пункті Надвоицы, розташованому на березі Біломорканалу, за півкілометра від Верхнього. У 1974 році він закінчив її і продовжив освіту в університеті Петрозаводська на фізматі. Будучи студентом, він став членом КПРС.

Закінчивши в 1979 році ВУЗ за рідкісною спеціалізацією «рентген і металлофизика», протягом пари років у рідному робочому селищі він викладав фізику у вечірній школі.

Кар’єра Рашида Нургалієва

У 1981 році вчитель вирішив піти у чекісти. Починав він у відділі міста Костомукши, на кордоні з Фінляндією. Згодом він обіймав посаду оперативного уповноваженого в різних районах республіки, закінчив Академію КДБ.

Рашид Нургалієв побудував свою кар'єру в органах

З 1992 року молодий працівник органів працював під безпосереднім керівництвом Миколи Патрушева, міністра безпеки республіки, пізніше став главою ФСБ РФ. У 1995 році, слідом за своїм керівником Патрушевим, він був прикомандирований до центрального апарату Служби Безпеки, де зокрема очолював роботу по захисту репутації і честі співробітників держбезпеки.

Успішно просуваючись по кар’єрних сходах, з 1998 року він вже очолював підрозділ Контрольного управління Глави держави.

Інтерв’ю Рашида Нургалієва В 1999 році Рашид зайняв ключове службове місце на ділянці протидії протиправному переміщенню через кордон товарів та предметів. Навесні 2000 року у складі міжвідомчої опергрупи він займався організацією контролю за дотриманням законності при імпорті пшениці з США, влітку – отримав підвищення і став заступник директора ФСБ – головою Інспекторського управління.

Рашид Нургалієв в Міністерстві Внутрішніх справ

У 2002 році успішний Рашид Нургалієв був переведений в МВС і призначений першим заступником голови – керівником кримінальної міліції. Він був відповідальний за найбільш впливові оперативні служби відомства. У сфері його повноважень перебували функції протистояння організованій злочинності та екстремізму. За його сприяння в 2003-му році створено у складі ГУБОЗ підрозділ з протидії діяльності терористів.

Після відходу Бориса Гризлова очолювати Держдуму в кінці 2003 року, Рашид Гумарович став виконуючим обов’язки керівника відомства, а в 2004-му – отримав міністерське крісло.

Глава МВС Рашид Нургалієв про зарплати поліцейських В МВС він прослужив 8 років, хоча недоброзичливці відзначали, що у нього, як голови, нібито були відсутні необхідні якості лідера, не було цієї групи однодумців, і він не був в змозі відстоювати інтереси ввіреного відомства, будучи спочатку «не ментом, а чекістом».

Особисте життя Рашида Нургалієва

Рашид Гумарович одружений. Зі своєю дружиною Маргаритою Євгенівною, він познайомився на Новорічному вечорі в Петрозаводську, коли вона вчилася на 3 курсі Педагогічного інституту. Пара виховала двох синів, Максима і Рашида. Вони обидва продовжили сімейну династію – стали офіцерами. Дружина весь час працювала вчителькою молодших класів.

Рашид Нургалієв з дружиною

Нинішній заступник секретаря РБ РФ з дитинства займався спортом – гімнастикою, хокеєм. І по сей день, він тримає спортивну форму і грає в хокей.

Незважаючи на проживання в Москві, улюбленим містом Рашид Гумарович вважає столицю Карелії, Петрозаводська, де пройшла його юність.

Дохід держслужбовця за даними 2010 року становив 4,1 мільйонів рублів, в 2011-му – 3,1 мільйонів. Маргарита Євгенівна, його супутниця життя, задекларувала в ті ж роки 925 тисяч і 1,1 мільйон рублів, відповідно. Подружжя володіє земельною ділянкою, квартирою розміром 182 кв. м. У дружини є і власне житло.

Рашид Нургалієв з дитинства займається спортом

За словами батька чиновника, якого звуть зазвичай не Гумаром, а Василем Івановичем, його молодший син не п’є ні краплі спиртного, не курить і є вегетаріанцем, відмовившись від всіх продуктів тваринного походження. Він обожнює хліб «Бородинський», зелень, фрукти, овочі і фірмовий сімейний чай, який вони заварюють, використовуючи суміш у співвідношенні 50 на 50 зеленого чаю №95 (їм доставляють його з Самарканда) і чорного.

Рашид Нургалієв сьогодні

В період керівництва Рашида Гумаровича МВС була проведена масштабна реформа – перейменування установи для охорони порядку і безпеки з міліції в поліцію з розширенням її прав та позачергової переатестації співробітників.

Міністр Внутрішніх Справ Росії Рашид Нургалієв

У 2011 році тодішнім лідером держави Дмитром Медведєвим була створена Міжвідомча комісія з протидії проявам екстремізму в країні. Її керівником він призначив очолював відомство Нургалієва. Нова структура була покликана здійснювати координацію та керівництво діяльністю різних служб у частині перешкоди до проявів у політиці крайніх поглядів і дій.

Після виборів президента в 2012 році високопоставлений чиновник не був включений до складу новоствореного уряду. Володимир Путін призначив здійснювати керівництво МВС Володимира Колокольцева, раніше начальника Головного Управління міліції столиці. 22 травня того ж року екс-міністр отримав портфель заступник секретаря Радбезу РФ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: