Ім’я: Рамзан Кадиров

Дата народження: 5 жовтня 1976 р. (40 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Центарой, Чечено-Інгушська РСР

Діяльність: політик

Вага: 110 кг

Зріст: 175 см

Біографія Рамзана Кадирова

Рамзан Кадиров є яскравою і суперечливою особистістю. У деякому роді саме тому його життя і політичний шлях настільки цікаві багатьом людям, далеким від політики. Займаючи пост президента Чеченської республіки, Кадиров активно сприяв підтриманню миру в країні, а також вніс значний внесок у відновлення міста Грозний.

Глава Чеченської Республіки Рамзан Ахматович Кадиров

Проте його правління, за словами багатьох аналітиків, не була позбавлена і темних плям. Критики звинувачують політика у встановленні в Чечні диктаторського режиму, а також у підтримці тіньової економіки і корупції. Так хто ж він – національний герой або жорсткий диктатор? Відповідь на це питання ми і спробуємо відшукати.

Ранні роки Рамзана Кадирова

Рамзан Кадиров з’явився на світ в 1976 році в сім’ї відомого діяча Чечні – Ахмата Кадирова. Його сім’я належала до роду Беной – одному з найбільших кланів Чеченської республіки. Вірність сім’ї і родовим традиціям – ці принципи Рамзан буквально ввібрав з молоком матері. Майбутній політик навчався в загальноосвітній школі селища Центарой, проте справжньою школою для нього був його рідний дім. Тут він опановував особливості чеченської культури, вчився їздити верхи та володіти холодною зброєю.

Рамзан Кадиров в дитинстві

У 1992 році він закінчив середню школу. Практично відразу після цього Рамзан разом з батьком вступив в ряди чеченських військ, які виступали проти армії федерального уряду. У період з 1994 по 1996 майбутній лідер Чечні воював проти російських збройних сил і був активним прихильником незалежності чеченського держави.

Після закінчення першої військової компанії в Ічкерії Рамзан Кадиров зайняв пост голови комітету безпеки Ахмата Кадирова. Крім цього майбутній політик брав активну участь у обговоренні багатьох політичних рішень, залишаючись особистим помічником свого батька.

Рамзан Кадиров шанує традиції чеченські

У 1999 році в лавах прихильників незалежності чеченського держави стався розкол. В країні почало набирати сили рух ваххабізму, проповедовавшее радикальний іслам. У цей період Рамзан, як і його батько, почав боротьбу зі своїми колишніми соратниками, а згодом перейшов на бік проросійських сил.

Державна служба Рамзана Кадирова

У 2000 році Рамзан Кадиров увійшов до складу спеціальної роти міліції, у складі якої забезпечував безпеку вищого керівництва Чеченської Республіки. У 2002 році майбутній лідер Чечні став на чолі цієї роти.

В цей період вплив Рамзана Кадирова в Чечні невпинно зростало. Він відповідав за проведення більшості спецоперацій, а також керував переговорами з учасниками сепаратистських збройних формувань про їх перехід на бік проросійського уряду. В більшості своїй змінили свої погляди бойовики зачислились в службу безпеки президента Чечні. В кінцевому підсумку абсолютна більшість роти Кадирова склали колишні сепаратисти.

Багато в чому завдяки Рамзана Кадирова в Чечні спокійно

Разом зі своїми людьми Кадиров особисто боровся з залишками бойових формувань сепаратистів. У цей період молодий політик пережив, щонайменше, п’ять замахів.

Після обрання Ахмата Кадирова президентом ЧР його син офіційно зайняв посаду начальника служби безпеки першої особи держави. У найближчі роки Рамзан Кадиров займав ряд інших важливих державних посад (помічник міністра внутрішніх справ, керівник комітету по компенсаційних виплат).

Рамзан Кадиров продовжує справу батька

У 2004 році, після смерті батька, Кадиров був призначений першим віце-прем’єром ЧР. Роком пізніше – виконуючим обов’язки голови уряду республіки.

У 2006 році між тодішнім президентом Чечні Алу Алхановым і Рамзаном Кадировим розгорівся конфлікт. На боці чеченського лідера виступило федеральні підрозділу; за спиною Кадирова залишилися його вірні бійці особистої роти.

На початку 2007 року Алханов подав у відставку, яка була прийнята Володимиром Путіним. Пост глави кавказької республіки перейшов до Рамзана Ахматовича, кандидатуру якого незабаром затвердив чеченський парламент.

Президентство Кадирова: темні і білі плями

Одним з перших рішень політика на новій посаді стало підписання низки указів, спрямованих на боротьбу з тероризмом. В результаті вже в найближчі кілька років кількість терактів на території Чечні скоротилося втричі. Ситуація в ЧР стабілізувалася. На території країни запанував довгоочікуваний мир.

Рамзан Кадиров виступає за боротьбу з тероризмом

Ще одним досягненням нового президента стала активізація процесу відновлення Чеченської республіки. У Грозному та інших великих містах країни почали з’являтися нові об’єкти інфраструктури, в столиці ЧР був реалізований ряд знакових архітектурних проектів.

Рамзан Ахматович був нагороджений низкою урядових нагород, ставши «Героєм Російської Федерації», а також володарем ордена «За заслуги перед вітчизною», ордена «Мужності» і низки інших відзнак.

Однак президентство Кадирова мало і зворотний бік. Військових, особисто наближених до президента, неодноразово звинувачували у викраденні людей, а також у вбивствах чеченських громадян. Так, за даними правозахисної організації «Меморіал» у період з 2006 по 2008 рік в Чечні було зафіксовано понад 250 випадків викрадень людей, 15 з них закінчилися загибеллю жертв.

Крім того, за даними організації Human Rights Watch в Чечні зміцнилася практика «колективного покарання». За догляд «в ліс» одного з членів сім’ї, будинки всіх його родичів могли бути спалені. Нападам піддавалися і журналісти, які працюють в ЧР.

Рамзан Кадиров гуляє по Грозному

Особисте життя Рамзана Кадирова

Рамзан Кадиров одружений. Його законною дружиною є його колишня односельчанка — Кадирова Медні Мусаївна (в дівоцтві Айдамирова) (1978 року народження). Знайомство майбутніх подружжя відбулося ще під час їхнього навчання в школі. З тих пір вони не розлучалися.

Рамзан Кадиров з дружиною і дітьми

В даний час Кадирова Медні працює модельєром і спеціалізується на випуску мусульманського одягу. З 2009-го року у столиці Чечні працює будинок моди Firdaws», власницею якого є перша леді республіки.

Подружжя Кадирових виховує десятьох спільних дітей – шість дочок і чотирьох синів. Десята дитина – хлопчик, який отримав ім’я Абдуллах, – з’явився на світ 10 жовтня 2016 року. Вельми примітно, що подружжя виховує ще двох прийомних дітей, яких Рамзан Кадиров усиновив на прохання дружини в 2007 році.

Рамзан Кадиров зараз

У 2016 році Рамзан Кадиров — чинний президент Чеченської Республіки. За результатами проведеного на початку 2015 року опитування, понад 55% росіян довіряють Рамзану Кадирову, відзначаючи його роль у налагодженні мирного життя на Північному Кавказі.

Кадиров танцює лезгинку в перерві матчу

Популярність президента пов’язана в тому числі з активною життєвою позицією. Рамзан Ахматович є кандидатом економічних наук, майстер спорту з боксу, любить футбол, користується сервісом Instagram і знімається в кіно. Так, у 2015 році він зіграв головну роль в гостросюжетної картині «Хто не зрозумів, той зрозуміє».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: