Ім’я: Рамазан Абдулатипов

Дата народження: 4 серпня 1946 р. (70 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: с. Гебгуда, Дагестан

Діяльність: політик

Вага: 74 кг

Зріст: 183 см

Біографія Рамазана Абдулатипова

Рамазан Абдулатипов народився 4 серпня 1946 року в гірському дагестанському аулі Гебгуда. Його батьком був голова колгоспу, який повернувся з війни герой – учасник битви за Севастополь. Майбутній політичний діяч ріс у багатодітній аварської сім’ї. Долею йому було уготовано зробити успішну політичну кар’єру, пройшовши шлях від простого фельдшера і кочегара до глави рідного краю.

В Главу Республіка Дагестан Рамазан Абдулатипов

Дитинство і юність Рамазана Абдулатипова

У школі майбутній політик провів сім років, після чого вирішив вступати на фельдшера Буйнакское медичне училище. Успішно закінчивши навчання, у 1966 році він зайняв посаду завідувача медпункту в селі Цюмилюх. Можливо, Рамазан Гаджимуратович став би відомим медичним світилом, але незабаром йому прийшла повістка з закликом вступити в ряди радянської армії.

Глава Дагестану Рамазан Абдулатипов в молодості

Три роки Абдулатипов віддавав свій борг Батьківщині в підрозділі медичної допомоги. Звільнившись у запас, він не повернувся до медицини, а влаштувався працювати кочегаром. Наступним місцем роботи Рамазана Гаджимуратовича став навчально-спортивний відділ товариства «Урожай». Подальша посаду все ж була пов’язана з охороною здоров’я – Абдулатипов завідував медпунктом на Чирютовском заводі в місті Кізілюрт.

У 1975 році Рамазан Гаджимуратович став студентом-заочником історичного факультету Дагестанського державного університету. Кілька років він присвятив аспірантурі: вивчав філософію в Ленінградському державному університеті. Після захистив кандидатську дисертацію і залишився працювати асистентом-викладачем в рідній альма-матер. Якийсь час він завідував кафедрою в Мурманськом Вищому морському інженерному училищі.

Політична кар’єра Рамазана Абдулатипова

Членом компартії Абдулатипов став ще в 1972 році і залишався в її лавах аж до серпня 1991. У 1974 році він обіймав посаду при Тляратинском райкомі комсомолу, через рік перевівся на посаду заступника з агітаційної роботи в томі ж райкомі. З 1978 року працював в агітаційному відділі в Мурманську.

1988 – рік перекладу в Москву на посаду консультанта в Відділ національних відносин при ЦК КПРС. З 1990 року Абдулатипов обирався в депутати від Буйнакська, в той же рік став головою Ради національностей Верховної Ради РРФСР. Цей пост займав до 1993 року.

Рамазан Абдулатипов у програмі Володимира Познера В 1991 році Рамазан Абдулатипов намагався висловити вотум недовіри Борису Єльцину, але швидко визнав неправоту, зберігши при цьому свою посаду. Під час виборів президента він підтримав провалився в результаті кандидата Вадима Бакатіна. Під час серпневого путчу Рамазан Гаджимуратович зайняв позицію проти ГКЧП. Восени він спільно з Русланом Хасбулатовым гасив міжнаціональний конфлікт спалахнув між аварцами і чеченцями, а в самому кінці року поставив свій підпис під «народилися» в Біловезькій Пущі документами, ликвидировавшими Радянський Союз.

1993 рік ознаменувався для Абдулатипова призначенням на посаду при Державному Комітеті Російської Федерації у справах федерації і національностей; згодом він обирався від Дагестану до Ради Федерації Федеральних Зборів Росії. У тому ж році Рамазан Гаджимуратович доклав руку до створення Конституції, а в 1996 році взявся за розробку основ національної політики країни.

Рамазан Абдулатипов Рамазан Кадиров в.

Його політична кар’єра успішно розвивалася: Рамазан Гаджимуратович увійшов до складу уряду, але змушений був подати у відставку разом з Віктором Черномирдіним; через рік повернувся в команді Євгена Примакова, який запропонував йому портфель міністра, відповідального за національну політику країни. З Примаковим Абдулатипов співпрацював до травня 1999 року. Нова відставка тривала всього кілька днів, політик повернувся і знову став міністром з питань Північного Кавказу), але вже без портфеля.

З 2000 року Абдулатипов будував кар’єру дипломата. Президент Володимир Путін відправив політика представляти інтереси Росії в Саудівській Аравії і ОАЕ. Далі Рамазан Гаджимуратович займався національними питаннями, залагоджував «чеченські» проблеми.

Робоча зустріч Володимира Путіна з Рамазаном Абдулатиповым

Травень 2005 року – новий виток у дипломатичній кар’єрі. Відбулося призначення послом в Таджикистан, де Абдулатипов перебував до літа 2009 року. Повернувшись, він спробував себе в якості ректора одного з московських вузів, але був звинувачений студентами в некомпетентності.

У 2011 Рамазан Гаджимуратович пройшов у Держдуму як кандидат від партії «Єдина Росія». У Думі координував питання місцевого самоврядування.

Рамазан Абдулатипов: інтерв’ю для телебачення Восени 2013 року був обраний Президентом Республіки Дагестан. Прийнявши присягу, Рамазан Абдулатипов проголосив 10 «заповідей» для розвитку регіону: «Ефективне державне управління», «Безпечний Дагестан», «Підприємець — опора Дагестану» і т. п.

Особисте життя Рамазана Абдулатипова

Рамазан Гаджимуратович одружений на Ірині Василівні Абдулатиповой (уроджена Калініна). З майбутньою дружиною він познайомився на початку вісімдесятих років у Мурманську (будучи в розлучення з першою дружиною), там же відбулася весілля. Політик виховав трьох дітей: синів Джамала і Абдулатипа і доньку Заїру.

Рамазан Абдулатипов з сином (90-ті роки)

Заїру, дочка від першого шлюбу, працює лікарем. Вона зробила політика тричі дідусем. Джамал Рамазанович пішов по стопах батька і теж зайнявся політикою. Абдулатип Рамазанович отримав освіту в сфері правознавства, після чого отримав посаду в адміністрації глави Дагестану.

Рамазан Абдулатипов з дружиною

Крім того, на керівних посадах складаються зять, кузен і двоюрідний племінник глави Республіки Дагестан. Серед захоплень Рамазана Гаджимуратовича – спорт, полювання, музика. У минулому Абдулатипов був волейболистом, грав за збірну Дагестану. Музичні уподобання – національні дагестанські пісні поряд з мелодійними російськими романсами.

Рамазан Абдулатипов сьогодні

Рамазан Гаджимуратович Абдулатипов активно займається проблемами регіону, його діяльність регулярно висвітлюється в ЗМІ.

Рамазан Абдулатипов відвідав Хунзахский район

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: