Ім’я: Раймонд Паулс

Дата народження: 12 січня 1936 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Ильгюциемс, Рига, Латвія

Діяльність: композитор, піаніст

Вага: 72 кг

Зріст: 170 см

Біографія Раймонда Паулса

Творчий шлях

Музична освіта Паулс (повне ім’я Ояр-Раймонд Вольдемарович Паулс) почав отримувати в 3-х річному віці, коли почав відвідувати дитячий сад, що відноситься до першого музичного інституту. У десятирічному віці він надходить в музичну школу ім. Е. Дарзиня при консерваторії ЛССР. Тут він навчався у професора Дауге, а пізніше у асистентки Борівської. У 1953 році його зарахували в Латвійську державну консерваторію на виконавську відділення. Тут він брав уроки гри на фортепіано у професора Германа Брауна. Не минуло й року, як Паулс упросив керівників консерваторії дозволити йому поєднувати роботу з навчанням піаністом в естрадному оркестрі клубів автодорожників та медпрацівників. Свою першу музику він пише для Театру ляльок і для академічного театру драми Латвійської СРСР.

Перша популярність

Перша відома в Латвії прийшла до нього, коли він написав пісні на слова Альфреда Круклиса «Ми зустрілися в березні», «Стара береза» і «Зимовий вечір». В цей час Раймонд Паулс обіймав посаду художнього керівника в Ризькому естрадному оркестрі Латвійської державної філармонії. Саме тут у концертному залі відбулася прем’єра першої авторської програми Раймонда Паулса. Початок 1970 років можна відзначити створенням Паулсом вокально-інструментального ансамблю «Модо», який взяв участь в німецькому фестивалі «Люди і море» в 1974 році. На наступний рік Ансамбль «Модо» став учасником болгарського фестивалю в Сопоті. Наприкінці 1970 років Паулс залишає колектив «Модо», щоб повністю присвятити себе роботі в Держтелерадіо Латвії. Протягом 14 років він був диригентом оркестру і хору Латвійського радіо і телебачення. А в наступні 6 років він обіймав посаду головного редактора музичних програм Латвійського радіо.

Раймонд Паулс в молодості

Свій перший мюзикл «Сестру Керрі» він написав у 1976 році. Відеокліп, створений з цього мюзиклу, отримав премію на міжнародному конкурсі «Золотий бурштин». У двохтисячному році російську версію цього мюзиклу можна було побачити в ризькому театрі «Російська драма».

З середини 70-х років Паулс починає тісну співпрацю з поетами Андрієм Вознесенським, Робертом Рождественським, Іллею Рєзником. На їх вірші композитор написав багато пісень, які популярні і сьогодні. Це «Мільйон червоних троянд», «Три хвилини», «Гей ви там, нагорі», «Ще не вечір» та інші.

Творчі союзи з співаками естради

Широку популярність здобули творчі спілки композитора зі співачкою Аллою Пугачовою, Валерієм Леонтьєвим, Лаймою Вайкуле, Софією Ротару, Андрієм Мироновим, Тетяни Буланової та іншими співаками. Підсумком таких спілок стали знамениті пісні «Старовинний годинник», «Кабаре», «Полюбіть піаніста», «Вернісаж», «Ще не вечір». Пісня «Золоте весілля» придбала широку популярність у середині 1980 років. Її виконав дитячий ансамбль «Зозуленька» створений Паулсом при Латвійському радіо.

Алла Пугачова і Раймонд Паулс – Маестро

Творча кар’єра в кіно

Музику Паулса можна почути в цілому ряді вистав, телефільмів і кіно. Це і «Слуги диявола», і «Як стати зіркою», «Стріли Робін Гуда». Композитор одного разу спробував себе в акторській майстерності, знявшись у фільмі «Театр» за однойменним романом Сомерсета Моема в ролі піаніста. У театральних постановках «Граф Монте Крісто», «Бранд», «Дикі лебеді», «Зелена Діва». Всі ці спектаклі одержали приз на фестивалі в Югославії.

Особисте життя

У серпні 1961 року Раймонд одружився на Світлані Епифановой. Через рік у них народилася дочка Анета. Вона закінчила ЛГИТМИК і отримала спеціальність «режисер телебачення». В 1989 і 1994 році у композитора народжуються онуки – дівчинка і хлопчик. На сьогоднішній день дочка Паулса разом з чоловіком і дітьми проживають в Москві.

Політика

У вісімдесятих роках минулого століття Раймонд Паулс почав займатися державними справами. У 1985 році його вибрали депутатом у Верховну Раду Латвії, через чотири роки він стає народним депутатом СРСР. Ще через три роки в 1988 році він стає головою Державного комітету Латвії по культурі, а в 1989 році він очолив Міністерство культури Латвійської РСР. Після розпаду Радянського союзу, композитор отримав посаду міністра культури в уряді вже незалежної Латвії. Покинув він посаду міністра культури в 1993 році за власним бажанням, так як був не згоден зі скасуванням Міністерства культури. В той момент його хотіли поєднати з іншими урядовими організаціями. На цьому політична кар’єра Паулса не закінчується з 1993 по 1998 рік він був радником з питань культури при президентові Латвійської Республіки Гунтисе Улманисе. В 1998 році 14 березня в місці зі своїми соратниками він створив Нову партію, яку сам очолив. У жовтні цього ж року він стає депутатом сьомого сейму Латвії від Нової партії. У 2002 і 2006 рр. його переобирають на місце депутата від Народної партії. У 1999 році Раймонд Паулс мало не став Президентом Латвії. Пройшовши всі попередні етапи голосування, в самому фіналі він зняв свою кандидатуру. Піти з політики він вирішив у лютому 2009 року. Він офіційно заявив, що більше не буде брати участь у муніципальних і парламентських виборах. З цього моменту став займатися лише музикою.

Раймонд Паулс пішов з політики

Звання Раймонда Паулса

У 1967 році Паулса нагороджують званням Заслуженого діяча мистецтв Латвійської РСР, в 1976 році – Народного артиста Латвійської РСР, в 1985 році – Народного артиста СРСР. У 2008 році його нагороджено Міжнародною премією «Балтійська зірка». Цією премією нагороджуються тільки громадські діячі, які перебувають або працюють в Балтійському регіоні, які внесли вклад у розвиток і зміцнення гуманітарних зв’язків.

Раймонд Паулс – Похмура погода Президент Росії Дмитро Медведєв відзначив заслуги композитора і нагородив його орденом Пошани за внесок у зміцнення зв’язків культури і поширенню російської мови в Латвії. На сьогоднішній день композитор концертує з Хором хлопчиків імені Еміля Дарзина. Він є одним із організаторів конкурсу виконавців популярна музика «Нова хвиля». Цікаво, що композиція «Похмура погода» була написана майстром спеціально для програми «Прогноз погоди» інформаційної програми «Час».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: