Ім’я: Принцеса Діана

Дата народження: 1 липня 1961 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Сандрингем, Великобританія

Дата смерті: 31 серпня 1997 р. (36 років)

Діяльність: принцеса Уельська

Біографія Принцеси Діани

Леді Діана — перша дружина принца Чарльза, принцеса Уельська, зіграла величезну роль у житті Великобританії кінця XX століття, а її загадкова смерть в автомобільній катастрофі лягла ганебною плямою на представників найстаршої у світі монархії. Розслідування обставин її трагічної загибелі не припинено до цих пір…

Дитинство майбутньої принцеси Діани

Діана Френсіс Спенсер народилася в замку Сандригем — однієї з королівських резиденцій з чудовим садом, де зазвичай проводить Різдво королівська родина. Батько майбутньої принцеси — Джон Спенсер, віконт Althorp, був представником старовинного аристократичного роду Спенсер-Черчілль. Графський титул предки Спенсера отримали ще в XVII столітті, в роки правління Карла I. Відрізнялася древнім і знатним походженням і Френсіс Рут — мати Діани. Леді Фермою, бабуся Діани, була фрейліною королеви-матері.

Принцеса Діана в дитинстві

Четверо дітей віконта Спенсера виховувалися, як і личить нащадкам аристократичних сімей, в оточенні численної прислуги, гувернанток і бонн. Коли дівчинці виповнилося шість років, сім’я розпалася. Після важкого розлучення діти залишилися з батьком, мати поїхала до Лондона, де незабаром вийшла заміж.

Отримавши необхідні для вступу в школу знання під мудрим керівництвом Гертруди Аллен, яка колись займалася освітою Френсіс Рут, Діана продовжила навчання в приватній школі Силфилда, потім в Ридлсуорт-Хол. Наступним етапом стала елітна школа для дівчаток в Уест-Хілл, в графстві Кент. Особливим завзяттям до наук Діана не відрізнялася, але користувалася популярністю у подруг завдяки веселому благодушному характеру.

Слід зазначити, що в майбутні англійські леді отримують ґрунтовну базу знань не тільки за загальноприйнятими дисциплін, але у сфері ведення домашнього господарства: їм по плечу і варення зварити, і професійно вимити підлогу, і втішити репетує немовляти.

У 1975 році, після смерті батька, Джон Спенсер успадкував графський титул і перевіз сім’ю в замок Althorp-хаус — родовий маєток в лондонському передмісті. Саме тут Діана в 1977 році вперше зустріла принца Чарльза, який приїхав у володіння Спенсерів пополювати. Зрозуміло, тоді ні про який романі не могло бути й мови, сором’язлива 16-річна дівчина Чарльза не зацікавила. Та й Діану займали далеко не матримоніальні турботи: їй необхідно було продовжити навчання, тепер вже в привілейованому пансіонаті в Швейцарії.

Миті XX століття 1997 — Смерть принцеси Діани

Сумна доля принцеси Діани, особисте життя королеви сердець»

Два роки потому, повернувшись із Швейцарії, Діана стала власницею власної квартири в Лондоні, яку їй до повноліття подарував батько, і влаштувалася на роботу в дитячий сад: англійська «золота молодь» не вважає для себе негожим самостійно заробляти гроші. Тоді і знадобилися навички, отримані в елітних школах.

У 1980 році Діана знову зустрілася з принцом Чарльзом. Спадкоємця корони тоді виповнилося 32, і його бурхлива холостяцьке життя вже давно турбувала вінценосних батьків — Єлизавету II і принца Філіпа. Особливим приводом для хвилювань була давня зв’язок Чарльза з Каміллою Паркер-Боулз, заміжньою дамою, шлюб з якою тоді вважався неможливим. Кандидатура Діани Спенсер в якості майбутньої дружини принца була схвалена миттєво, причому не тільки батьками нареченого, але і самої Каміллою, з якої Чарльз розлучатися не збирався. Діані з самого початку було відомо про скандальний роман принца, але закохана дівчина дала згоду.

29 липня 1981 року в соборі Святого Павла відбулося вінчання принца Чарльза Діана Френсіс Спенсер. Щастя було недовгим, щиро люблячу чоловіка Діану чекали роками розчарувань, ревнощів, сліз, безплідних спроб зберегти сім’ю. Єдиною радістю принцеси Уельської стали сини — Вільям, який з’явився в 1982 році, Генрі (Гаррі), народжений через два роки.

Принцеса Діана і принц Чарльз - весілля

До кінця 80-х життя леді Діани перетворилася на суцільний кошмар. Чарльз, незважаючи на протести дружини, продовжував свої відносини з Каміллою і навіть не намагався їх приховати. Принцесі з кожним роком ставало все важче зберігати спокій на публічних церемоніях, зростала її конфронтація з королевою, яка завжди була на боці сина, як і личить класичної свекрухи. Невдоволення Єлизавети підігрівало досить вагома обставина — неймовірна популярність Діани. Відразу після схожою на казку весілля принцеса Уельська, незважаючи на своє аристократичне походження, стала вважатися «принцесою з народу». Її щиро любили і піддані британської корони, і жителі інших країн, і леді Ді, як її ласкаво називали, ні разу не розчарувала своїх шанувальників. Принцеса активно займалася благодійністю, і надавала потребують не тільки матеріальну, але і моральну підтримку.

У 1990 році Діана перестала приховувати від громадськості ситуацію. Конфлікт залишив потужні стіни Віндзорського палацу і розлетівся по всьому світу, а принцеса знайшла в особі королеви могутнього і непримиренного ворога. Розлучення представників королівської сім’ї Великобританії був чреватий не тільки грандіозним скандалом, але і певними династичними ускладненнями. Але Діана не вважала за потрібне «упокорити гординю». Бажаючи помститися чоловікові, принцеса насмілилася «заплямувати» свою колись бездоганну репутацію зв’язком з інструктором з верхової їзди. У 1992 році подружжя розлучилося, і лише через чотири роки, у 1996, відбувся шлюборозлучний процес. Корольова, нарешті, прийняла доконаний факт.

«Свічка на вітрі» — смерть принцеси Діани

Отримавши довгоочікувану свободу, леді Діані вдалося зберегти титул принцеси Уельської і права на виховання дітей. Вона як і раніше займалася активної миротворчої і благодійною діяльністю, залишилася полковником двох військових підрозділів: кавалерійського полку «Легкі Драгуни» (Light Dragoons) і Королівського полку принцеси Уельської. Однак перспектива стати королевою була втрачена назавжди.

Фото аварії, в якій загинула Принцеса Діана

Здавалося, у Діани з’явилася можливість налагодити своє особисте життя. Після декількох коротких романів, у червні 1997 року принцеса познайомилася з Доді аль-Файєдом, сином єгипетського мільярдера. Через всього два місяці всюдисущим папараці вдалося зробити кілька вельми красномовних знімків Діани і Доді. Незабаром виникли чутки про заручини принцеси з представником могутньої в мусульманському світі сім’ї.

31 серпня 1997 року в Парижі автомобіль, в якому леді Діана і Доді аль-Файєд намагалися втекти від переслідування папараці, на величезній швидкості в’їхав у тунелі перед мостом Альма на набережній Сени і врізався в опору. Доді загинув миттєво, а Діана близько години вмирала в уламках понівеченого металу під спалахи камер прибулих до місця трагедії журналістів. Охочі до сенсацій мерзотники навіть не спробували допомогти…

Принцеси ДІАНИ УЕЛЬСЬКОЇ присвячується… Була смерть примхливої принцеси нещасним випадком або акцією британських спецслужб, швидше за все, назавжди залишиться таємницею. «Свічка на вітрі», як назвав Діану у своїй пісні Елтон Джон, — жінка з сплюндровану долею і невгамовна войовниця з бідами простих людей: з протипіхотними мінами і смертельними недугами, спочиває в родовому маєтку Спенсерів — у сімейному склепі на мальовничому острівці в центрі озера.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: