Ім’я: Повілас Ванагас

Дата народження: 23 липня 1970 р. (46 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Шяуляй, Литовська РСР

Діяльність: литовський фігурист

Вага: 71 кг

Зріст: 180 см

Біографія Повиласа Ванагаса

Дитинство і родина Повиласа Ванагаса

Повілас народився в Литві в родині лікаря і фігуристки. В родині хлопчика одразу ж прозвали Повілас четвертий: таке ж ім’я мали його прадід, дід і батько. Мати хлопчика Лілія Ванагене була семикратной чемпіонкою Литви, а в даний час — тренер і президент Федерації фігурного катання країни. Батько матері був директором ковзанки. А ось з боку батька були лікарі.

З самого раннього дитинства хлопчина разом з мамою ходив на каток, де вона працювала тренером. У три роки Повілас, тримаючись за стілець і стоячи на ковзанах, вчився кататися. З шести років почав виступати на змаганнях.

Мабуть, займатися фігурним катанням Повілас почав більше за наполяганням матері-фігуристки, ніж за власним бажанням, т. к. скоро інтерес до занять у нього став згасати. З набагато більшим інтересом грав з хлопцями в баскетбол, футбол і волейбол.

Фігуристка Повілас Ванагас завоював безліч нагород

У підлітковому віці у Повиласа «розбурхалися» батьківські гени: вирішив стати медиком і почав вчитися в медичній школі.

До сімнадцяти років вирішив залишити спорт і став посилено займатися, готуючись до вступу в інститут.

Закінчивши школу, поїхав до Москви вступати до МДІМВ. Іспити здав, але не пройшов за конкурсом.

Початок спортивної кар’єри фігуриста Повиласа Ванагаса

Після того, як Ванагас не зміг стати студентом, його призвали в армію. По існувала в СРСР традиції, військову службу проходив у спортроті. Знову став займатися фігурним катанням. Але вже в спортклубі ЦСКА твердо вирішив піти з одиночників.

Вісімнадцятирічному фігуриста тренери підібрали в партнерки молоденьку фігуристку Маргарита Дробязко. Молодим фігуристам довелося багато попрацювати, перш ніж у них стало щось виходити.

Маргарита Дробязко та Повілас Ванагас «Льодове побоїще» Після розпаду СРСР фігуристи вирішили виїхати до Литви. У Каунасі пара тренувалася у Олени Масленкової. Деякий час займалися в Англії у легендарних Джейн Торвилл і Крістофера Діна.

Перші виступи на Олімпіадах в 1992 і 1994 роках не принесли дуету успіху: вони зайняли 16 і 12 місця відповідно. У ті ж роки на чемпіонатах світу парі тільки один раз вдалося увійти в десятку кращих.

Самим значним досягненням Повиласа Ванагаса стало те, що він був прапороносцем олімпійської команди Литви в норвезькому Ліллехамері.

Спортивні досягнення Повиласа Ванагаса

У 1999 році дует перебирається до Москви і починає працювати під керівництвом Олени Чайковської. Результати відразу ж йдуть в гору. Протягом чотирьох років пара Дробязко-Ванагас постійно входить до п’ятірки найкращих на чемпіонатах Європи та світу, а в 1999 році займає «бронзову» сходинку і в Європі, і на світовій першості. У ті ж роки дует систематично займає «бронзові» місця на фіналах Гран-прі.

В Литві ж дуету не було рівних, починаючи з сезону 1991/1992 років. Пара – тринадцятиразовий чемпіон своєї країни!

Ірина Медведєва і Повілас Ванагас В 1998 році Ванагас знову йде з прапором країни на чолі олімпійської делегації Литви на іграх в Нагано.

Після п’ятого місця на Олімпіаді 2002 року в Солт-Лейк-Сіті пара вирішила покинути аматорський спорт.

Розставання зі спортом тривало три роки. У 2005 році дует в черговий раз виграє «золото» чемпіонату Литви і починає підготовку до Олімпіади в Турині.

Олімпіада 2006 року стала п’ятою у спортивній кар’єрі пари Дробязко-Ванагас. Зайнявши сьоме місце, фігуристи остаточно прощаються з аматорським спортом.

Особисте життя Повиласа Ванагаса

Дружиною Повиласа стала його спортивна партнерка Маргарита Дробязко, з якою він познайомився на ковзанці з волі тренера. Коли Ванагасу в пару «посватали» Риту, їй було 16 років. Сталося це в 1988 році. Перший час молодих людей цікавили лише спортивні результати. Після тренувань розбігалися по своїх справах. Потім, як зізнається Повілас, він став ловити себе на думці, що ревнує Риту, коли та з ким-то щебече по телефону або якщо її хтось зустрічає і проводжає.

У 1998 році В Швейцарії в перерві між танцями Павилас раптом каже своїй партнерці: «Рита, я тебе люблю». Для Дробязко це було несподівано, але вона не змогла відмовити Повиласу. Вона раптом помітила, який він привабливий і турботливий. Тепер після тренування вони вже не поспішали кожен по своїх справах, а йшли разом в кіно, ресторан або до спільним знайомим. Скоро друзі і знайомі стали сприймати їх не тільки як спортивну пару.

Через 2 роки після визнання Повиласа спортивна пара стала і подружньої, офіційно оформив свої стосунки. Причому головним обидва вважають не реєстрацію в Рагсі, а вінчання у невеликій московської церкви, де служить духовний батько Повиласа.

Повілас Ванагас з дружиною Маргаритою Дробязко

Пара досі разом, хоча дещо ні тому в пресі ходили чутки про те, що найкрасивіша танцювальна пара на межі розлучення. Льодові шоу

З 2007 року подружжя почали брати участь в шоу «Льодовиковий період». Повілас танцював у парі з телеведучою Ларисою Вербицької, а Рита — з артистом Олександром Дяченко.

У 2008 році в «Льодовиковому періоді-2 » партнеркою Ванагаса стала актриса Ксенія Алфьорова, а партнером Дробязко — артист Дмитро Міллер.

2009 рік приніс Повиласу і його партнерці Ганні Большової третє місце на проекті.

У 2011 році Ванагас і його партнерка балерина Юлія Махалина в проекті «Болеро» отримали приз глядацьких симпатій.

Повілас Ванагас сьогодні

Повілас зайнятий організаціями різних льодових шоу в Литві, бере участь в «Льодовиковому періоді» 2013 року на першому каналі російського телебачення. На цей раз його партнерка Ірина Медведєва актриса з проекту СТС «6 кадрів».

Спортивне довголіття і успіхи Ванагаса по гідності оцінені на батьківщині. Він кавалер двох литовських орденів: «За заслуги перед Литвою» і «Великого князя Литовського Гядімінаса».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: