Ім’я: Пол Маккартні

Дата народження: 18 червня 1942 р. (74 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Ліверпуль, Великобританія

Діяльність: музикант, співак, композитор

Вага: 72 кг

Зріст: 180 см

Біографія Пола Маккартні

Дитинство Пола Маккартні

Легендарний музикант не менш легендарних «Бітлз» Пол Маккартні народився жарким військовим влітку 1942 р. у ліверпульської клініці Уолтон. Його мати, Марія, працювала в цій же клініці акушеркою. Та мати Підлоги, і його батько, Джеймс, за походженням були ірландцями. Підлоги хрестили в римсько-католицької церкви, однак католичка мати і протестант батько виховували майбутнього музиканта поза релігії.

З 1947 року Мері почала працювати акушеркою за викликом. Робота акушерки, і так непроста, ускладнювалася ще тим, що викликати жінку на прийняття пологів могли в будь-який час доби. Однак це оплачувалося відповідним чином, і тому сім’я змогла собі дозволити переїзд у більш комфортабельний район в Евертоні. Батько Пола в роки війни працював на збройовому заводі, а після перемоги союзників над нацистською Німеччиною влаштувався на бавовняну біржу, де його щотижневий заробіток становив 6 фунтів. Мері за тиждень заробляла більше, що доставляло Джеймсу сильні переживання. Сім’я в цілому не бідувала, проте жили Маккартні надзвичайно скромно. Телевізор, наприклад, з’явився в квартирі тільки в 1953 році.

Артемій Троїцький. Байка про концерт Пола Маккартні на Червоній площі В 1954 році сім’я Підлоги перебралася з Евертона в Уоллэси, а звідти – в Спік. І в Уоллэси, і в Спик Маккартні затрималися ненадовго, зрештою влаштувавшись в Аллертоне в 1955 році, а менше ніж через рік Підлогу втратив матір – вона померла від раку грудей. Це згодом стало одним з приводів зближення з іншим учасником «Бітлз» Джоном Ленноном, який також втратив матір, ледь досягнувши повноліття.

У 14 років, батько подарував Підлозі стару трубу, яку підліток поміняв в одного на акустичну гітару. Оскільки Пол був лівшею, струни на гітарі він, подібно Сліму Уитману, розташував у зворотному порядку. З цього моменту почалося захоплення Маккартні музикою, саме це захоплення допомогло йому пережити потрясіння, пов’язане зі смертю матері.

Після смерті матері троє чоловіків – батько, Стать і його брат Майкл – залишилися одні. Незважаючи на скромні заробітки батька – до того часу він заробляв на тиждень 10 фунтів – Джеймс велику кількість часу приділяв культурному вихованню дітей, водив їх на концерти і грав на піаніно дому. Вдаючись до режиму суворої економії, батько, тим не менше, зумів створити братам атмосферу затишку; бідність не породила ні Статі, ні у Майкла ніяких комплексів. Після смерті матері брати почали активно заробляти; Підлога дуже швидко навчився спілкуватися з людьми і став дрібним комівояжером. Завдяки батьківському вихованню, Підлогу завжди був вкрай економним і врівноваженою, не втрачаючи голову в світі шоу-бізнесу, практично не вживає наркотики і не здійснюючи помилок.

«The Quarrymen» Пола Маккартні

Шкільний друг Маккартні Айвен Воуэн, який грав у групі Джона Леннона «The Quarrymen», запросив одного разу Підлоги на виступ колективу у Уолтона. Тоді Маккартні вперше зустрівся з Ленноном. Після виступу відбулося спонтанне прослуховування, в результаті якого Пол був прийнятий в групу Леннона. Незабаром хлопці міцно подружилися. Ця дружба була негативно зустрінута сім’ями підлітків, проте Леннон і Маккартні почали спільну творчість. Незабаром Маккартні привів в групу свого приятеля Джорджа Харрісона, сформувавши таким чином остаточний склад групи. До 1960 року «Quarrymen» перейменовують себе до «The Silver Beatles». Згодом назва скорочується до звичного «The Beatles» та ансамбль вирушає на гастролі до Гамбурга.

Пол Маккартні в дитинстві

Ранні роки «The Beatles» Пол Маккартні

Батько Пола не хотів відпускати сина в Німеччину, однак аргумент Статі про те, що він буде заробляти десять шилінгів за концерт, виявився вирішальним – сім’я Маккартні раніше відчувала грошові труднощі. У Гамбурзі Маккартні виріс до професійного музиканта. Умови проживання та клуби, в яких виступав колектив, були не дуже хорошими, проте жорсткий графік щоденних виступів став необхідною школою для групи. Через деякий час «Бітлз» влаштували пожежу в кімнаті при одному з клубів, в результаті чого потрапили в поліцейську ділянку, звідки їх депортували у Великобританію.

З грудня 1960 року група виступає в Ліверпулі, поступово набираючи популярність. З квітня 1961 року «Бітлз» знову приїжджають в Гамбург, де починають роботу над власним матеріалом (до цього музиканти грали кавери).

Зростаюча популярність Пола Маккартні

У 1961 році менеджером групи стає Брайан Епстайн, вирішив підписати контракт групи з лейблом «Decca Records». «Бітлз» записують демо, однак прослуховування закінчується невдачею і лейбл відмовляється від співпраці з групою.

Перший сингл колективу «Love Me Do» виходить 5 жовтня 1962 року. В англійських чартах платівка незабаром досягає 17 місця, а через пару років в США – вершин хіт-параду. Тоді ж група змінює імідж і одягається в свої знамениті костюми.

Пол Маккартні в молодості

У лютому 1963 року за один день група записує в Лондоні матеріал для першого альбому «Please Please Me». Більшість пісень альбому були написані спільно Ленноном і Маккартні, хоча кілька композицій повністю належали Маккартні.

У травні 1963 року Пол Маккартні після концерту в Лондоні знайомиться з сімнадцятирічної актрисою Джейн Ешер. Між ними зав’язується роман, що тривав більше п’яти років. Джейн зробила величезний вплив на формування культурних смаків Маккартні і на його творчість. Саме Ешер пробудила у музиканта інтерес до класики і спровокувала перехід «Бітлз» від поп-року до арт-року. Пісні «We Can Work It Out» і «Here, There and Everywhere» Пол присвятив Джейн.

Бітломанія

Піснею, після якої про «The Beatles» заговорили як про зірок, стала «She Loves You». Ця композиція протягом двох місяців очолювала англійська чарт. У листопаді 1963 року група виступає з концертом, який транслюється по телебаченню. У цілому програму подивилися понад 26 мільйонів телеглядачів. Концерт мав величезний резонанс, названий журналістами газети «Дейлі Міррор» «бітломанії».

Другий альбом групи вийшов дуже вчасно, на хвилі зароджувалася бітломанії. Платівка «With The Beatles» стала британським хітом. Група дає концерти в Парижі, а в січні 1964 року прилітає в охоплені бітломанії Штати. Виступивши з концертом в «Ed Sullivan Show», що транслювалося по телебаченню, «бітли» підкорили Америку – передачу подивилися більше 73 мільйонів телеглядачів.

Влітку 1965 року група нагороджується Орденом Британської Імперії. У тому ж році виходить альбом «Help!», центральною композицією якого стає пісня «Yesterday», записана Маккартні без участі інших членів групи. Через два місяці сингл «Yesterday» дістався до вершини американського хіт-параду. У грудні 1965 року виходить платівка «Rubber Soul», що ознаменувала новий етап у творчості команди.

Авангардизм

У 1965 році, під час проблем фірми «Northern Songs», видавців «Бітлз», на фондовому ринку, всі учасники групи вклали кошти в нерухомість в Сурреї, а в столиці залишився лише Маккартні. Відмовившись від сільського життя, Підлога швидко став завсідником джаз-клубів, арт-галерей та інших культурних об’єктів Лондона. Пітер Ешер, брат Джейн, познайомив музиканта з видними представниками лондонській богеми Джоном Данбаром і Баррі Майлзом. Ці люди і почали формувати нові музичні пристрасті Пола Маккартні.

Завдяки Баррі Майлзу Підлогу зацікавився експериментальним джазом та симфонічної музикою, Данбар освічував Підлоги в областях сучасної поезії і літератури, зокрема, знайомив музиканта з особливостями психоделічної культури. Незабаром Джейн звела Підлоги з режисером-експериментатором Мікеланджело Антоніоні і лідером лондонського андеграунду Робертом Фрезером. В будинку Фрезера Підлогу зустрічається з Енді Уорхолом, Пітером Блейком, Річардом Хемілтоном, Алленом Гінзбергом. Останній надав сильний вплив на поетичній творчість Статі, в результаті чого пісні «Бітлз» кардинально змінили змістове наповнення. У театральній і літературній тусовці тих років Стать володів великим авторитетом, писав музику для п’єс.

Підлогу знімає квартиру на Монтегю-сквер, обладнує її під студію і у співпраці зі звукооператором Іеном Соммервиллом починає експериментувати з музикою. Іен знайомить Підлоги зі своїм колишнім бойфрендом Вільямом Берроузом, який стає частим гостем на квартирі-студії Маккартні. Ідеї американського битника зацікавлюють Підлоги, і він перетворює квартиру в якусь художню лабораторію, де спільно з Берроузом створює звукові ефекти, покладені згодом в основу звучання пластинок «The Beatles другої половини шістдесятих. Більшість експериментів зі звуком, які асоціювалися з Ленноном, насправді було створено Полом Маккартні у співпраці з Берроузом і Соммервиллом.

Пол Маккартні заспівав c групою Nirvana

Розпад «Beatles»

У 1968 році «Бітлз» випускають «Білий альбом». Платівка потрапила в «Книгу рекордів Гіннесса» як найшвидше продається музичний альбом ХХ століття. Пол Маккартні є автором ідеї пластинку помістити в білий конверт без будь-яких написів. Практично всі пісні Підлоги з цього альбому стали класикою рока. Пісня «Helter Skelter» стала першою в історії музики хард-рокові композиції.

У січні 1969 року під час зйомок фільму «Let It Be» в групі починаються розбіжності, зумовлені абсолютним домінуванням Статі у всіх сферах діяльності колективу. Джон Леннон заявив, що їхній творчий дует з Маккартні вичерпав себе. В останній день лютого 1969 року відносини в групі загострилися до межі, і фактично група перестала існувати. У подібній атмосфері «Бітлз» завершують роботу над альбомом «Abbey Road», по суті останнім альбомом групи (платівка «Let It Be», що вийшла в 1970 році, була зведена з матеріалу, записаного паралельно з «Білим альбомом»). 31 грудня 1969 року Маккартні почав судовий процес про припинення існування групи «Бітлз».

Сольна кар’єра Пола Маккартні

Після розриву з Джоном Ленноном і «Бітлз» Пол Маккартні впав у депресію і довгий час провів у самоті на заході Шотландії. Там Маккартні вперше пристрастився до наркотиків і почав зловживати алкоголем. Після закінчення періоду депресії Маккартні випускає перший сольний альбом, три тижні протримався на вершині хіт-параду і двічі став платиновим. Преса, однак, відгукнулася про альбом (як і про наступну за нею платівці) негативно, а Леннон назвав обидва диска «сміттям».

Пол Маккартні з бородою

Після цього Підлогу створює групу «Wings», з якої виступає до 1980 року. Група, яка створювалася амбітним Підлогою в надії «переплюнути» «Бітлз», була сприйнята публікою досить стримано. У 1974 році вперше після розпаду «Бітлз» Маккартні і Леннон зіграли на одній сцені, виконавши «Midnight Special». У 1977 році сингл «Mull of Kintyre» став комерційним піком сольної кар’єри Пола Маккартні. У Великобританії платівка побила абсолютно всі рекорди, в тому числі і рекорди «Бітлз». Дев’ять тижнів сингл очолював британський чарт, а тираж в Англії склав 2,5 млн примірників. Тоді ж Маккартні став самим високооплачуваним музикантом на планеті.

Грудень 1979 року ознаменувався благодійними концертами Пола Маккартні в підтримку народу Кампучії, що постраждав від посухи. Концерти були організовані на особисте прохання генсека ООН Курта Вальдхайма.

Розпад Wings після смерті Джона Леннона

До кінця сімдесятих відносини Маккартні і Леннона в загальних рисах придбали більш прийнятний характер, хоча й залишалися досить натягнутими. Вони періодично зідзвонювалися, проте часто сварилися під час телефонних розмов, зазвичай за запальності Леннона.

У серпні 1980 року в розмові між музикантами витала ідея возз’єднання якщо не «Бітлз», то хоча б дуету Маккартні-Леннон. Але зустріч, яка могла б кардинально змінити долі двох легендарних музикантів, так і не відбулася.

Остання розмова по телефону між колишніми друзями стався у вересні 1980 року. Пол і Джон обійшлися без сварок, бесіда була спокійною і щодо дружньої.

У день вбивства Леннона Маккартні працював над своєю піснею «Rainclouds». Звістка про смерть Джона вразило його до глибини душі. Під час інтерв’ю, яке сталося в той день, на запитання репортера «Що ви думаєте про смерть Джона?» Підлогу зміг відповісти лише: «Це така туга».

Після смерті Леннона група «Wings» проіснувала недовго. Підлогу розпустив колектив 27 квітня 1981 року.

Пол Маккартні з дружиною

Конфлікт з Майклом Джексоном

Альбом, що вийшов після розпуску групи Маккартні – «Tug of War» вийшов в 1982 році і став кращою платівкою в сольній кар’єрі Маккартні. Композицію «Here Today» Пол присвятив пам’яті Джона Леннона.

У 1983 році Пол співпрацює з Майклом Джексоном. Під час роботи над спільними піснями Підлогу дає Майклу безліч рад по шоу-бізнесу, серед яких звучить і такий необережний пункт: «Купи права на чиї-небудь пісні». Через два роки Майкл Джексон, користуючись цією порадою, скуповує за 47,5 млн доларів авторські права на пісні «Бітлз». Пол назвав цей вчинок зрадою і розірвав відносини з Джексоном. Коментуючи цей вчинок Майкла, Пол говорив: «Не дуже приємно вирушати на гастролі, знаючи, що доведеться платити комусь за виконання власних пісень».

Пол Маккартні в даний час

Надалі творчість Маккартні викликало неоднозначну реакцію публіки і музичних критиків. Альбоми, місяцями трималися на вершинах хіт-парадів, чергувалися з провальними пластинками, кожна з яких називалася пресою «найгіршою в кар’єрі Маккартні».

Весілля сера Пола Маккартні У 1997 році альбом «Flaming Pie» був номінований на Греммі, а сам Пол «за внесок у розвиток музики» отримав лицарське звання сера. У 1999 році Маккартні (як сольний виконавець) був введений в Зал слави рок-н-ролу. У 2001 Маккартні написав саундтрек до фільму «Ванільне небо». Через рік у рамках світового турне «Back In The World» музикант вперше відвідує Росію і виступає з концертом на Красній площі. До цих пір цей концерт – єдиний концерт західної рок-зірки на центральній площі Москви (всі інші концерти, заявлені концертами на Червоній площі, проводилися на Василівському узвозі).

20 червня 2004 року Пол виступив на Палацовій площі Санкт-Петербурга. За підрахунками, це був трьохтисячний концерт в кар’єрі Маккартні. У червні 2008 року на київському Майдані Незалежності відбувся безкоштовний концерт Маккартні, який зібрав понад 250 тисяч чоловік.

9 лютого 2012 року на Алеї слави Голлівуду з’явилася зірка Пола Маккартні.

Протягом своєї сольної кар’єри Пол Маккартні став широко відомий як активіст за права тварин і популяризатор вегетаріанства.

У серпні 2012 року Маккартні виступив на захист російської панк-групи «Pussy Riot», розмістивши на офіційному сайті звернення до учасниць групи, в якому серед іншого були слова: «Я дуже сподіваюся, що російська влада буде дотримуватися принцип свободи слова для всіх громадян вашої країни і не покарає вас за ваш протест». Реакція на цей лист Володимира Путіна, що складається в товариських стосунках з Полом Маккартні, невідома.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: