Ім’я: Пітер Уеллер

Дата народження: 24 червня 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Вісконсін, Стівенс Пойнт, США

Діяльність: актор

Вага: 85 кг

Зріст: 183 см

Біографія Пітера Уэллера

Дитинство Пітера Уэллера

Пітер народився в сім’ї потомственою піаністки і військового льотчика. Батька по службі необхідно було часто переїжджати з місця на місце, тому хлопчик з дитинства звик до переїздів. По материнській лінії до третього коліна всі були професійними музикантами, природно, що Пітер теж серйозно займався музикою – грав на трубі. Виховання він отримав католицьке.

Коли батько вийшов на пенсію, він став юристом, і родина поселилася в штаті Техас, в місті Сан-Антоніо. Там хлопчик закінчив школу і не відразу міг для себе вирішити, ким йому стати. Він коливався між професією музиканта і професією актора. Треба відзначити, що ще в школі він грав у джаз-банді, тому, трохи уявляв собі, що значить бути професійним музикантом. Після деякого коливання він все-таки зупинився на акторській кар’єрі.

Перші ролі Пітера Уэллера

Спочатку він вступив до Університет Північного Техасу, де навчався на театральному факультеті, а потім продовжив навчатися в Академії драматичного мистецтва, де осягати акторську професію йому допомагала знаменита Уата Хаген.

Пітер Уеллер в ролі Робокопа

Отримавши освіту, починаючий актор став грати на сцені Бродвею. Театральна кар’єра Уэллера була помітною, проте його щось не влаштувало в такій роботі, і він серйозно задумався над роботою в кіно.

Перші фільми з Пітером Уэллером

Дебютом в кіно стали зйомки в 1979 році в кінокартині «Бутч і Санденс» режисера Лестера, де Пітер зіграв представника закону. Перша її помітна роль — роль у фільмі з назвою «Як відгукнеться, так і відгукнеться». Там він зіграв роль дружка Дайан Кітон.

Далі йшли зйомки у фільмі жахів «Невідома тварюка» і у фільмі «Пригоди Бакару Банзая у восьмому вимірі» режисера Ріхтера, де глядачі побачили його в ролі молодого нейрохірурга. Для Америки ця стрічка стала культовою.

Пітер Уеллер і фільмі «Робокоп»

Незабаром після цих зйомок Уеллер отримав запрошення знятися в головній ролі у фільмі «Робокоп». Верховен, режисер цього фільму, зовнішність Пітера вважав найбільш придатною для цієї ролі. Більш всього він виділив його «виразні губи». Актор грав мутанта високотехнологічної ери з людським обличчям, натягнутим на металевий череп-каркас. Виходить, що його «робочими засобами» у кінострічці як раз і були губи, на які звернув увагу режисер.

РОБОКОП ЗЙОМКИ — ІНТЕРВ’Ю ПІТЕРА УЭЛЛЕРА Успіх стрічки був просто неймовірним, Уеллер відразу став популярним. Цілком зрозуміло, що режисер задумався про продовження і написав сценарій до «Робокоп – 2». Вже закінчуючи зніматися в другій частині «Робокопа», Уеллер дав офіційну обіцянку, що не буде зніматися в продовженні, якщо воно буде. Це було пов’язано з тим, що ще на зйомках актор зрозумів, що фільм занадто «слабкий» і приречений на провал. Він заявив, що сценарієм вкрай незадоволений.

Нові фільми з Пітером Уэллером

Так і сталося: фільм «Робокоп – 2» провалився, не виправдавши очікувань своїх глядачів. Режисерові і акторам він не приніс ні слави, ні грошей. Не дивлячись на те, що Пітер заздалегідь повідомив, що не буде зніматися в третій частині, пропозицію йому все-таки надійшла. Актор вибрав зйомки в іншому фільмі і не промахнувся. Це була картина «Обід голяка» Кроненберга, яка в черговий раз змусила говорити про Уэллере.

Відплата (2013) | Трейлер фільму з Пітером Уэллером В 2005-му Пітер з’явився у фантастичному бойовику «Крикуни», а так само у фільмах класиків арт-кіно, де зіграв невеликі ролі.

Робота над бойовиком «Дах світу» режисера Ф’юрі вважається великим досягненням актора. Він зіграв у ньому поліцейського, який вийшов з в’язниці. Одним з останніх фільмів, в яких знімався Уеллер, є трилер «Видобуток» режисера Рудта, що вийшов на екрани в 2007 році.

Пітер Уеллер в даний час

На сьогоднішній день Уеллер за час своєї кар’єри знявся у більш ніж 60 фільмах. Треба зазначити, що після зйомок в «Робокопі», подальша доля актора була визначена: він з’являвся виключно в кінокартинах високої якості. Жанр актора багато в чому визначали його зовнішні дані – довге обличчя зі сталевими очима». Найчастіше його запрошували в трилери, бойовики і фантастичні кінострічки. Не дивлячись на вже немолодий вік, актор продовжує зніматися і сьогодні.

Фільмографія актора Пітера Уэллера почалася з картини «Бутч і Санденс»

Пітер Уеллер спробував себе в якості режисера, знявши кілька фільмів. Серед них найбільш помітними стали два серіали: «Одіссея 5» і «Забійний відділ». У 1993 році Пітер написав сценарій і зняв короткометражний фільм «Партнери». На History Channel Уеллер веде науково-популярну програму «Як створювалися імперії». Актор є професором Сіракузького Університету і займається викладацькою роботою на кафедрі літератури.

Особисте життя Пітера Уэллера

Пітер Уеллер одружений, його дружина — актриса Шарі Стоу. Вони одружилися, коли акторові виповнилося п’ятдесят дев’ять років. Шарі Стоу була його давньою подругою. Пітер багато років курить сигари, і у світлі сьогоднішньої боротьби з курінням, є захисником курців, відстоюючи їх права.

Уеллер не любить фантастику, йому ближче психологічні трилери. Улюбленими своїми режисерами він вважає Інгмара Бергмана, Акіру Куросаву, але особливо відзначає талант Мікеланджело Антоніоні. Саме з Антоніоні Уэллеру вдалося співпрацювати на зйомках притчі «За хмарами», граючи роль одного з учасників «любовного трикутника».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: