Ім’я: Пірс Броснан

Дата народження: 16 травня 1953 р. (63 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Ірландія

Діяльність: актор, продюсер

Вага: 81 кг

Зріст: 186 см

Біографія Пірса Броснана

Кинуте дитинство

Пірс родом з маленького міста в Ірландії. Батько кинув сина, коли той був ще немовлям. Свого батька Броснан навіть не знав, а познайомився з чоловіком тільки тоді, коли вже став популярним. У той час йому було вже за тридцять років. Втім, і з мамою стосунки були далеко не гладкі. Жінка залишила власної дитини на піклування батьків і вирушила на місце медсестри в Лондон.

Броснана передали на піклування тітки і дядька після того, як не стало дідуся з бабусею. Пізніше хлопця віддали Пірсу в Школу Братів Христа, де були поширені тілесні покарання. У 10-річному віці мама майбутнього актора знову вийшла заміж і забрала сина до себе.

Пірс опинився в Лондоні, де почав жити цілком повноцінним життям. У британській столиці він вперше потрапив в кінотеатр. Перша побачена картина – Агент 007«Голфингер», де головну роль грав Шон Коннері. Фільм настільки вразив хлопця, що кіно назавжди оселилося в серці Броснана.

Актор – зазивала, прибиральник — посудомойщик

Після школи Пірс влаштувався на першу роботу – він трудився в дизайнерському відділі універмагу, а паралельно був закликальником. Одного разу Броснан опинився в авангардній театральній школі і зрозумів, що його справжнє покликання. Майбутній актор одразу ж вступив до Лондонської школи драми, а заробляв собі на життя миттям тарілок і розносом їжі в кафе. Зайвий фунт діставався йому, як прибиральнику і навіть як фабричному працівникові.

Улюбленець жінок

Всю свою нерозтрачену в дитинстві енергію актор направив на театр. Пірс почала швидко показувати свої нетривіальні артистичні здібності. Броснану почали довіряти головні ролі в спектаклях, зокрема в постановках Шекспіра і Теннесі Вільямса.

Потенціал актора швидко помітили і оцінили. Гарною підмогою виявилися ролі в серіалах. Вони давали не тільки можливість заробити, але і ймовірність бути поміченим.

Голлівуд

Через деякий час Броснана помітили голлівудські продюсери. Вони запросили його на зйомки американського серіалу «Ремінгтон Стіл». Теледебют Пірсу в ролі приватного детектива відбувся в 1982 році. Шоу швидко допомогла акторові завоювати популярність в Америці і любов глядачів.

Потім в скарбничці Броснана з’явилися бойовики. Щоправда, вони не мали великого резонансу. Серед робіт актора – фільми «Кочівники» 1986 року, «Четвертий протокол» 1987 року.

Втім, в досьє актора багато персонажів та пригодницького романтичного змісту. Йому дісталася роль самого англійської персонажа в світовій літературі – Філеаса Фоґґа, героя епопеї Верна «Навколо світу за 80 днів».

Успіх

У 1992 році до актора прийшла перша комерційна удача. Пірс зіграв у фантастиці «Газонокосильщик». Картина мала колосальний успіх. Ще до виходу цієї картини в Броснана вселилася акторська впевненість після фільму «Містер Джонсон». А пізніше коло шанувальників розширився з стрічкою «Місіс Даутфайр».

Пірс Броснан з дружиною

У 1993 році Пірс Броснан був задіяний у кількох роботах. Вона зобразив суворого сера Вільяма в «Різдвяній ланцюга» і вразив публіку роботою чуттєвого Майкла в «Потяг смерті».

І, незважаючи на помітну зовнішність, акторові виявилися не по плечу ролі героїв-коханців. Тому в 1994 році фільм «Любовний роман» піддався жорсткій критиці.

Агент 007

У 1989 році Пірс Броснан познайомився з продюсером фільмом про агента Бонда Альбертом Брокколі. Ця зустріч, трохи пізніше, і перевернула кінокар’єру актора. Продюсера вразила зовнішність Пірса, і йому було запропоновано зайняти місце Роджера Мура в картинах про Джеймса Бонда. Правда, тільки після того, як Мур відмовиться від роботи. Пірс чекав 6 років. У 1995 році йому нарешті судилося стати агентом 007 у фільмі «Золоте око». Успіх Броснана-Бонда перевершив всі очікування. «Золоте око», а так само наступні картини «Завтра не помре ніколи» і «Ліцензія на вбивство» були шалено популярними.

Пірс Броснан на відео В 2002 році Бондіана відсвяткувала ювілей. На екрані з’явилася 20-ая серія про проходженні агента. У картини «Помри, але не зараз» були колосальні збори. За три тижні фільм окупив свій бюджет 140 мільйонів. Стрічку визнали однією з кращих про Джеймса Бонда. Пірс Броснан став кращим «Агентом 007».

Визнання

Джеймс Бонд хоч і приніс Пірсу Броснану популярність, але актор не планував зациклюватися на образі. Біографія поповнювалася різноплановими ролями. Але Пірса вже почали запрошувати в блокбастери. У 1995 році пішов «Нічний дозор», через рік «Робінзон Крузо» і «Марс атакує». Тоді ж актор зіграв разом з Барбарою Стрейзанд у фільмі «У дзеркала два обличчя». Там він засвітився як герой-коханець.

У 1998 році Пірс виступив в ролі актора і продюсера картини «Племінник». Пірс Броснан організував свою кінокомпанію. У 1999 випустив «Сіра сова» та «Афера Томаса Крауна». Через рік Броснан знову знявся і виконав роль продюсера картини «Кров і шампанське» про військовому фотографа. Успіх спровокував нову хвилю пропозицій про роботу. Далі картини з участю Пірса виходили кожен рік. У 2002 році послідувала роль в картині «Евелін Десмонд», пізніше «Після заходу», а так само «Закон привабливості» в 2004 році і «Матадор» 2005 року.

Привид Наступний успіх прийшов у ролі палкого Тома в кримінальній драмі «Викуп» в 2007 році. Тут же була представлена мелодрама «Мамма MIA!», з Пірсом Броснаном, Стеллан Скарсгард і Амандою Сейфрід. Далі була роль Томаса в проекті 2010 року «Афера Томаса Крауна 2».

Особисте життя

До 25 років Пірс Броснан вже був одружений на своїй колезі Кассандрі Харріс. Вона прийшла до актора вже з двома дітьми від попереднього шлюбу. У пари народився син на ім’я Шон. Кассандра повністю відмовилася від роботи і присвятила себе родині. І саме Харріс переконала Пірса переїхати до Голлівуду. Через сім років ідеального шлюбу з’ясувалося, що Кассандра страждає важкою формою раку. Чотири року жінка боролася за життя, але все виявилося марно. Напередодні 11-ї річниці шлюбу Харріс не стало.

Киножизнь актора була бурхливою, чого не можна сказати про особисте життя. Скорботний вдівець був оточений першими красунями Голлівуду, однак не приділяв їм уваги. Удача посміхнулася лише журналістці по імені Кілі Шей Сміт. Вона прийшла брати в інтерв’ю актора і залишилася після його прохання. Від семирічного романа народилися два сини – Паріс і Ділан. Після пара одружилася.

Цікаві факти

Дві картини Броснана пішли з молотка на благодійному аукціоні. Одна висить в галереї в Нью-Йорку.

Пірс купив своєму синові роман Достоєвського «Ідіот». Книгу актор сам прочитав з задоволенням.

Вся сім'я в зборі

Разом з Михайлом Горбачовим Пірс обговорював перед доповіддю ООН проблему нерозповсюдження ядерної зброї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: