Ім’я: Петро Верзілов

Дата народження: 25 жовтня 1984 р. (32 роки)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Москва

Діяльність: художник, громадський активіст

Вага: 78 кг

Зріст: 187 см

Біографія Петра Верзілова

Дитинство і юність Петра Верзілова

Петро Верзілов народився 25 жовтня 1987 року в столиці Росії, Москві. Інформація про ранні роки Верзилова отрывочна і нечисленна. Разом з батьками переїхав в ранньому віці в Японії, потім в Канаду. Навчався в школі в Японії, Канаді.

Коли сім’я повернулася в Росію, закінчив московську середню школу. Після школи вступив на факультет філософії Московського Державного Університету, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною Надією Толоконніковою.

Петро Верзілов і група «Війна»

Петро Верзілов став відомий завдяки участі у створенні арт-групи «Війна». Верзилов стояв біля основи колективу політичних активістів і реакционистов в 2007 році. Поява анархістської групи ліворадикальних художників, орієнтованих на масові акції, стало ключовою подією розвитку російського протестного мистецтва.

«Війна» створила новий тип вуличного активізму та перформансів. Діяльність колективу епатувала і продовжує епатувати російське суспільство.

Петро Верзілов один з лідерів групи Війна

Ряд акцій призвели до затримання і ув’язнення художників. «Днем народження» «Війни» можна вважати перше травня 2007 року. Тоді початковий склад «Війни» на чолі з Петром Верзіловим (Комірів, Толоконникова, Сокіл) приєдналися до московського арт-колективу «Бомбили» і провели в Москві кілька гучних акцій, приурочених до Першотравня. За задумом «Бомбив», акції повинні були привернути увагу москвичів до вуличного мистецтва.

За словами активістів обох арт-груп, вуличне мистецтво в їх розумінні – альтернатива галерейному, стандартного. Крім того, каже Верзилов, «Війна» розуміє вуличні акції ще й як нову форму радикального політичного протестного руху. За задумом Верзилова, така форма активності повинна була стати набагато більш ефективним методом політичної боротьби в порівнянні з мітингами і пікетами.

«Бомбили» і «Війна» влаштували акцію «Мордовський годину». Перформан спроходил в ресторані «Макдональдз» на Серпухівський площі Москви. Під час інсталяції художники закидали прилавки фаст-фуду живими бездомними кішками з криком «Вільна каса!».

Інтерв’ю Петра Верзілова з дочкою на CNN За словами активістів, це символізувало «подарунки низькооплачуваної робочої сили, позбавленої у день свята можливості відпочити». Кішки покликані були принести працівникам закладу задоволення від насолоди сучасним радикальним мистецтвом». Багато закордонні культурні видання, згадуючи акцію, порівняли її з протестами західних антиглобалістів, які вважають мережа ресторанів «Макдональдс» одним із символів глобалізації світового співтовариства. Вітчизняна газета «Re: акція» визнала «Мордовський годину» найбільш хуліганських перформансом року в Росії.

Відносини Петра Верзілова з правоохоронними органами

Після «Мордовського години» арт-група Петра Верзілова не раз опинялася в центрі громадських і політичних скандалів. Перше затримання активіста сталася 23 лютого 2008 року. У той день під час мітингу громадського руху «Молода Гвардія», що фінансується «Єдиною Росією», учасники «Війни» розгорнули величезний плакат з написом «Е**сь за спадкоємця Ведмедика!». Всі учасники перформансу були затримані і доставлені у відділення міліції. Верзилову було пред’явлено звинувачення за статтею «дрібне хуліганство».

Війна ебется за спадкоємця Ведмедика (рен-тв). Петро Верзілов. Обережно, ненормативна лексика Ще одна акція, що обернулася затриманням Верзилова, відбулася 11 червня 2009 року. «Війна» на запрошення Андрія Єрофеєва взяла участь у виставці «Російський леттризм» в Центральному Будинку Художника. У день відкриття експозиції директор Будинку Художника Василь Бичков розпорядився прибрати з будівлі інсталяцію арт-групи. Активісти відмовилися покидати приміщення. На місце конфлікту була викликана міліція. Петро Верзілов чинив опір при примусовому звільненні приміщення, за що йому знову було інкриміновано дрібне хуліганство.

У травні 2011 року Петро та його дружина Надія Толоконникова були заарештовані і доставлені в ОВД Якиманка за виконання на маївці руху «Солідарність» перформансу «Ведмежа, в очко береш?». Перформанс критикував діяльність Дмитра Медведєва.

П’ятого грудня 2011 року Петро Верзілов взяв участь у мітингу на Чистих ставках. Після мітингу учасник Війни» був затриманий під час несанкціонованої ходи. Кілька днів Петро провів під вартою на Сімферопольському бульварі.

Московська фракція «Війни» і «Pussy Riot»

Через два роки після заснування «Війни» в арт-групі стався розкол. Колектив розділився на дві так звані фракції – московську і пітерську. Пітерці звинуватили Верзилова в зраді ідеалів колективу і заявили, що він не має ніякого відношення до всіх акціях «Війни».

З тих пір Петро Верзілов разом з Катериною Самуцевич і Надією Толоконніковою створили московську фракцію. Акционистский вектор московської «Війни» зазнав сильні зміни порівняно з пітерським кістяком групи. Москвичі стали приділяти більше уваги політичних акцій, не несе за своєю суттю інноваційної художньої цінності.

Чоловік Надії Толоконникової Петро Верзілов з донькою Герой

У 2010 році Петро Верзілов виступив в якості головного організатора концерту на Пушкінській площі Москви на захист лісу в Хімках, що страждає від вирубки в результаті будівництва траси Москва – Санкт-Петербург. Концерт став першим масовим заходом «Війни» з моменту розколу групи в 2009 році. У 2011 році Петро Верзілов організував скандально відомі політичні форуми «Остання осінь» і «Антиселігер».

Особисте життя Верзилова, шлюб з Надією Толоконніковою

Петро Верзілов одружений, його дружина – учасниця відомої по всьому світу панк-групи Pussy Riot Надія Толоконникова. Крім Pussy Riot,Толоконникова відома також участю у багатьох акціях московської частини арт-групи «Війна», до складу якої Надія входить з часу заснування акционистского колективу. Після арешту дружини в березні 2012 року основним напрямком діяльності Верзилова стали громадські кампанії на захист політичних в’язнів Росії.

У Петра і Надії є дочка Гера. Після того, як Толоконникова була арештована, вихованням дочки займається в основному бабуся, мати Надії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: