Ім’я: Петро Авен

Дата народження: 16 березня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Москва

Діяльність: підприємець, держ. діяч

Вага: 82 кг

Зріст: 178 см

Біографія Петра Авена

Петро Олегович Авен – реформатор, меценат, бізнес-магнат із загальною сумою активів в $5,5 мільярдів, співвласник і глава «Альфа-банку», один з членів керівництва «Альфа-груп», акціонер СТС Media, професор Університету Вища Школа Економіки, почесний доктор університету Латвії, автор наукових розвідок з професійних питань.

Авен Петро Олегович

Раніше вчений-економіст працював в уряді РФ, був главою Міністерства зовнішніх економічних зв’язків, займався питаннями конвертованості рубля. Він – куратор благодійних проектів, член наглядових органів ряду організацій та товариств, включаючи Музей образотворчих мистецтв ім. Пушкіна, Британську Королівську Академію мистецтв.

Дитинство і родина Петра Авена

З’явився на світ майбутній фінансовий магнат в Москві 16 березня 1955 року в родині начальника лабораторії автоматизованих систем управління НДІ Автоматики і телемеханіки, згодом доктора наук, професора, членкора Академії Наук з інформатики, обчислювальної техніки та автоматизації, викладача на фізматі МДУ. За національністю його тато був наполовину латишем, наполовину російською, а мама, викладач одного зі столичних Вузів, – єврейкою.

Петро Авен в молодості

Виховували Петра, за його словами, в основному тато і бабуся-єврейка. Двадцять років, з 1937 року вона відбувала ув’язнення в таборі і посилання з-за чоловіка. Він був латиським стрільцем, якого у 30-х роках розстріляли.

Починаючи з 6 класу, Петро був учням фізико-математичної спецшколи №2. Він назвав її найважливішим випробуванням у своєму житті, відзначаючи панувала там обстановку жорсткої конкуренції і високий рівень підготовки викладацького складу і учнів – 22 з 25 однокласників Петра надійшло в МДУ. У їх числі опинився і він сам.

Петро Авен про свою школу Юнак став студентом економічного факультету цього університету, який закінчив в 1977 році і продовжив навчання в аспірантурі. Там він займався з Єгором Гайдаром і Михайлом Фрідманом, а також зі всієї столичної богеми.

Початок кар’єри Петра Авена

У період 1981-1988 рр. молодий фахівець працював в науково-дослідному закладі. Потім він підписав дворічний договір і був співробітником профільного інституту Лаксенбурга (поблизу Відня), займаючи паралельно посаду радника у вітчизняному Мзс.

Ав петра, Олександр Шохін в. єгор гайдар

У 1991-1992 роках, в роки прем’єрства Гайдара, він перебував на державній службі, займаючи керівні посади в органах виконавчої влади, зокрема, першого заступника глави Мзс. У 1992 році він пішов з держслужби.

У 1993 році бізнесмен заснував консалтингову фірму «Фінанси Петра Авена», почав співпрацювати з АКБ «Альфа-Банк», засновником якого був його давній знайомий Фрідман. В цей же час він пройшов в депутати Держдуми від партії Гайдара «Вибір Росії», але віддав перевагу підприємницької діяльності і відмовився від мандата.

Петро Авен в рекламі Альфа-банку В 1994 році за половину акцій своєї компанії Авен придбав 10 відсотків відповідних цінних паперів «Альфа-Банку» і став його президентом. У 1998 році він увійшов в директорський корпус «Авіакора» і «CTC». У 2001 році його обрали керівний орган компанії Golden Telecom (після покупки банком близько 44-відсоткового пакета його акцій). У 2002-му бізнес-магнат став членом колективного керівництва «CTC Media».

У 2004-му він був визнаний за версією найбільшого фінансового видання Institutional Investor найкращим менеджером в РФ, а в 2005-му його нагородили орденом Пошани.

Петро Авен став президентом Альфа-банку

У 2006 році успішного підприємця включили в керівництво Російського Союзу Промисловців і Підприємців, а в 2007-му делегували очолити Російсько-Латвійський рада. Аналітики назвали його 4-м за значенням і діловим якостям керівником «Альфа-груп» після засновника Михайла Фрідмана, керівників структурних підрозділів Олексія Кузьмичова і Германа Хана.

Особисте життя Петра Авена

Банкір понад 30 років був одружений. Але в серпні 2015 року його дружина, Олена Володимирівна, померла через тромб, що відірвався. Сімейна пара виростила двох дітей – близнюків Дарину і Дениса. Вони – студенти Єльського університету США.

Петро Авен з дружиною Оленою

Найбільше бізнесмен був стурбований вихованням дітей, прагнучи, щоб вони перейняли від нього основний набір моральних цінностей, включаючи, властивий йому антикомунізм.

Петро Олегович є одним з найвідоміших колекціонерів, власником великого зібрання творів образотворчого мистецтва кінця XIX — початку XX століття. Причому рішення про придбання тієї чи іншої картини він завжди приймає сам, попередньо ретельно вивчивши предмет і пам’ятаючи пораду своєї мудрої бабусі-єврейки – нікому ні за яких обставин не довіряти.

Петро Авен і його діти

Авен – переконаний агностик, він вважає головною умовою перемоги в задуманій справі – тверезе уявлення про рівень або значення когось або чогось і тверду самооцінку.

Серед захоплень мільярдера – полювання, футбол, гірські лижі, теніс, поезія, література. З прочитаних останнім часом і улюблених книг зазначав банкір роман Петера Естерхазі «Небесна гармонія» та Олександра Кабакова «Все поправимо».

Петро Авен сьогодні

Зі своєю покійною дружиною мільярдер всіляко підтримував у Латвії різноманітні проекти в галузі охорони здоров’я та освіти. У 2011-му подружжя презентували Раймонду Паулсу рояль марки Steinway, який той передав студії звукозапису Латвійського радіо.

Книга Петра Авена і Альфреда Коха «Революція Гайдара. Історія реформ 90-х з перших рук»

Разом з Альфредом Кохом у 2013 році Авен видав збірку бесід з відомими політиками «Революція Гайдара: Історія реформ 1990-х з перших рук», де вони провокують їх на відверті висловлювання та чесні відповіді на гострі питання про час Гайдара.

Бізнес-магнат – вболівальник футбольного клубу «Спартак». В грудні 2015 року, після появи у мас-медіа заяв про те, що він, нібито, включений до складу ради директорів ФК, йому довелося їх спростувати.

Петро Авен про купівлю «Спартака» Петро Авен найбільший колекціонер живопису і графіки так званого «Срібного століття» (рубіж XIX — XX століть), має збірка з більш ніж 1 тисячі примірників радянського порцеляни, найбільшу з відомих колекцій майоліки Врубеля.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: