Ім’я: Петро Алейников

Дата народження: 12 липня 1914 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: д. Кривель, Білорусія

Дата смерті: 9 червня 1965 р. (50 років)

Діяльність: актор

Біографія Петра Алейнікова

Дитинство і сім Петра Алейнікова

Петро народився в селі Кривель. Коли хлопчикові було шість років, батько при сплаві лісу впав у крижану воду, а невдовзі помер через запалення легенів. Мати залишилася одна з шістьма дітьми, прогодувати яких не могла.

Було вирішено, що старша дочка Катя разом з Петром буде займатися жебрацтвом. Однак через рік вона повернулася додому одна, а брат став беспризорником. Він не раз потрапляв у колонії, але тікав звідти і знову був затриманий. Коли він знаходився в школі-інтернаті, місцевий кіномеханік навчив його всьому, що вмів сам. Він пропадав у нього довго і пристрастився до кіно. Саме тоді у безпритульного і з’явилася мрія стати актором.

Петро Алейников багато знімався в казках

Він прийняв рішення втекти до Москви, щоб там навчатися, але на станції його зловили і відправили в дитячу трудову колонію. Петрові пощастило, так як там був драматичний гурток. Хлопчик був у ньому самим захопленим «актором», намагався брати участь у всіх спектаклях і концертах. У 1928 році його, як исправившегося, перевели в трудову комуну. У 1930-му він став студентом Інституту сценічних мистецтв, потрапивши на курс Герасимова.

Перші фільми з Петром Алейниковим

Вперше Петро знявся в 1932-му в кінофільмі «Зустрічний». Його роль там була зовсім незначною, але дебют відбувся. Ще через рік він отримав запрошення Герасимова зіграти в епізоді кінофільму «чи Люблю тебе?» Його однокурсниця Макарова теж знімалася в цій німий кінострічці. Петро закохався в неї, але зізнатися не посмів. А незабаром стало відомо, що сам Герасимов надає їй знаки уваги. Починаючий актор сильно засмутився, навіть запив, а незабаром і зовсім пішов з групи Герасимова.

Великі ролі Петра Алейнікова

Алейников закінчив навчання в 1935 році і відразу опинився на зйомках на запрошення Герасимова, де знімалася кінострічка «Семеро сміливих». Петро був серед головних героїв. Саме в цій кінострічці проявив себе лірико-комедійний талант актора, всі побачили його рідкісне чарівність. Він знявся в ролі кухаря за прізвищем Молибога.

Петро Алейников у фільмі «Велике життя» (Ваня Курський) Ця роль стала для нього зіркової. Фільм розповідав про мужніх полярників, які в складних умовах Півночі займалися пошуками. Актори на зйомках перебували в умовах, максимально наближених до реальних. Їм доводилося, і підійматися на льодовиків Ельбрусу, і освоювати лижі, і стрибати з парашутом, навіть жити на островах. Алейников говорив, що ця перша велика роль була хвилюючою для нього, так як довелося впоратися і з острахом камери, і пережити розчарування, сумніви і зневіру. Потім настав момент, коли актора охопила радість від того, що фільм добре прийняли глядачі. За словами Жженова, який вчився разом з Алейниковим, Петро був на екрані точно таким, як у житті.

Іншою значущою роллю Петра Мартиновича стала гра в кінострічці «Трактористи» Пир’єва. Вона вийшла на екрани в 1939-му. На зйомках Петро знайшов друга, з яким потім дружив все своє життя. Це був актор Андрєєв. Крім того, він зійшовся з Крючковим. Утворилося свого роду тріо, його улюблену глядачами. Всі були різними, але при цьому дружили. Алейников любив жартувати з друзями, і жарти його завжди були добрими. Якщо ж хтось по-справжньому йому не подобався, він не мовчав, а це заявляв привселюдно.

Головну роль отримав Алейников у Лукова на зйомках «Великого життя». Актор зіграв Івана Курського – шахтаря, який ховав свої душевні якості під напускною бравадою. На екрані Алейникову вдалося показати хлопця свого часу, щирого, привабливого і життєрадісного. Ця роль настільки добре вдалася Петру Мартиновичу, його так полюбив глядач, що він став найпопулярнішим актором свого часу. Незважаючи на таку глядацьку любов, кіноначальство його здавна недолюблювала за складний характер і неподчиняемость.

Петро Алейников у фільмі «Трактористи» (1939) (Савка) У нього за все життя ні нагород, ні звань не було. Глядачі з нетерпінням чекали на його появу в нових фільмах, але часто він не отримував цікавих пропозицій саме із-за цієї нелюбові начальства. Актор мішками отримував листи, де глядачі дякували його за зіграні ролі, писали про любов до нього, як до талановитому акторові.

У 1941-му у Роу він знявся в «Коники-Горбунок», де зіграв Омелька. Роль простакуватого і душевного, відважного і мудрого казкового героя Олейников зіграв ідеально. Його дружина з маленьким сином теж знялися в цій казці.

Режисер Ростоцький зняв Алейнікова у своїй картині «Земля і Люди» в 1955-му. Актор з’явився на екранах після п’ятирічного простою, так як його довго не запрошували ні в одну картину.

Петро Алейников в останні роки

Опинившись поза кінематографа, актор заради заробітку з творчими бригадами столичних театрів їздив по країні.

На превеликий жаль, режисери не врахували, що актор подорослішав і давно переріс той образ, який буквально «приріс» до нього. Він міг знятися в серйозній ролі, але режисери його не запрошували. Був, правда, один фільм, де Олейников зіграв Пушкіна, але глядачі його сприймали тільки як комедійного актора і завжди сміялися, коли він з’являвся в ролі Пушкіна на екрані. Це був фільм «Глінка» Арнштама. Актор вважав цю, хай і невелику свою роль, кращою.

Могила актера Петра Алейникова

«Угамування спраги» для Петра Мартиновича була останньою картиною, де він знімався з вже серйозно підірваним здоров’ям. У зйомках так само брали участь діти актора. За цю роль в 1968-му, вже посмертно, йому було присуджено почесний диплом 1-го ступеня на Всесоюзному кінофестивалі. Це нагорода стала першою і єдиною.

Особисте життя Петра Алейнікова

Алейников був одружений на Лебедєвої Валентині, з якою познайомився на кіностудії «Ленфільм». Лебедєва працювала там монтажницей. Після появи на світ сина, Валентина стала домогосподаркою. Донька народилася, коли сім’я була в евакуації в 1944-му. Тарас (син актора) став кінооператором, донька Аріна – актрисою. Актор все життя був відданий дружині. Багато знайомі дивувалися тому, як йому вдавалося «тікати» від численних прихильниць.

Алейников сильно хворів, йому зробили операцію ніг, видалили легке, з-за чого він часто задихався.

Смерть Петра Алейнікова

Актор помер у віці 51-го року в Москві, перебуваючи в своїй квартирі. Завдяки його другу Андрєєву, він спочиває не на другорядному кладовищі, а на Новодівичому.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: