Ім’я: Педро Альмодовар

Дата народження: 25 вересня 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Кальсада-де-Калатрава, Іспанія

Діяльність: режисер, сценарист

Вага: 75 кг

Зріст: 170 см

Біографія Педро Альмодовара

Педро Альмодовар – це справжній класик європейського та іспанського кіно. Його картини люблять глядачі у всіх куточках Землі, а втілені ним екранні образи і теми кінематографічних робіт незмінно приковують до себе увагу критиків. За свою блискучу кар’єру великий іспанський режисер зняв безліч чудових фільмів і отримав безліч різних нагород. Вже за життя його називають легендою європейського кінематографа. Але що ж робить роботи цього талановитого уродженця Кастилії настільки унікальними? Для того, щоб зрозуміти це сьогодні ми трохи заглибимося в минуле Педро Альмадовара, щоб простежити за тим, як протікала доля великого режисера і як формувалися його творчі погляди і неповторний стиль.

Ранні роки, важке дитинство Педро Альмодовара

Наш сьогоднішній герой з’явився на світ в бідній іспанській провінції Кастилія-Ла-Манча. Його батьки були простими службовцями, а тому заробляли копійки, як і всі в той час. Єдиною втіхою для бідняків містечка Кальсада-де-Калатрава була релігія. Вона в ті роки була буквально всім для місцевих жителів. Побожними людьми були також і батьки Педро Альмодовара. Тому майбутній режисер в ранньому дитинстві відвідував відразу дві релігійні школи – салезіянське, а потім францисканську.

Фільми Педро Альмодовара: Скандальні і популярні

Однак подібний розклад навряд чи міг влаштувати творчого і безпосереднього хлопця. Суворі церковні порядки підштовхували нашого сьогоднішнього героя до маленьких бунтів. Апогеєм всього цього безумства став швидкий втеча Педро Альмодовара. Все було дуже просто – в шістнадцять років він просто зібрав всі свої нехитрі пожитки і, не роздумуючи, поїхав до Мадрида на першому ж автобусі. В іспанській столиці молодий хлопець працював офіціантом, рознощиком піци, збирачем макулатури. Одним словом у своїй юності наш сьогоднішній герой перебрав безліч різних професій, однак, врешті-решт, знайшов собі роботу по душі. Такою стала роль звичайного службовця в іспанській телефонної компанії «Телефоника», в якій Педро пропрацював не багато не мало – дванадцять років. За ці роки він перепробував безліч різних професій, а також непогано вивчив особливості новітньої техніки. Саме в цей період в душі майбутнього режисера зародилася мрія про восьмимілиметрівій камері Super 8, яка згодом стала його головною помічницею і незмінною супутницею.

Повертаючись трохи назад, відзначимо, що вже в період роботи в компанії «Телефоника» Педро Альмодовар захопився мистецтвом. Спочатку це було мистецтво музики (деякий час наш сьогоднішній герой грав у власній панк-рок групі), а потім літературне мистецтво. Майбутній режисер писав невеликі оповідання і повісті, багато з яких згодом публікувалися в різних колективних збірниках.

Однак через деякий час, всі думки і прагнення Педро Альмодовара захопив театр. Він став членом трупи «Los Goliardos», а потім разом з нею почав грати на сцені одного з мадридських театрів.

«Я дуже збуджений» 2013 Нове кіно Альмодовара Трейлер Зібравши, нарешті, необхідну суму на свою першу відеокамеру, у сімдесяті роки Педро Альмодовар почав знімати свої перші короткометражні фільми. Тісний зв’язок режисера з деякими діячами театру дозволила нашому сьогоднішньому герою не витрачати гроші на залучення акторів, а також пошук відповідних костюмів. Педро Альмодовар створював свої перші фільми, а паралельно з цим готував сценарії для нових робіт.

Зоряний шлях Педро Альмодовара, фільмографія

У 1979-му році Педро Альмодовар взявся за зйомки свого першого повнометражного фільму «Пепі, Люсі, Бом і інші дівчата». Необхідне обладнання для постановки картини було взято в позику. Гроші для реалізації проекту виділили друзі режисера – мадридські актори Фелікс Ротаэта і Кармен Маура. Робота над фільмом проходила на голому ентузіазмі. Зйомки йшли тільки по вихідних, коли всі учасники творчого процесу були вільні від повсякденних справ, а тому створення фільму розтягнувся на цілих чотирнадцять місяців.

Відсутність продюсерських контрактів, а разом з ними і яких-небудь зобов’язань, що дозволило знімальній групі отримати повну свободу дій. Фільм вийшов на рідкість «авангардною», а тому дуже скоро придбав культовий статус в Іспанії, тільки що звільнилася від диктатури Франко. Тоді поняття свободи означало буквально все для тодішньої молоді, а тому про талановитого режисера незалежного кіно дуже скоро дізналася вся країна.

На хвилі успіху Педро розжився кількома вигідними контрактами, і вже зовсім скоро світ побачили нові стрічки режисера. Особливо успішною стала стрічка «За що мені все це?», слава якої докотилася навіть до Сполучених штатів Америки.

Лабіринт пристрастей Педро Альмодовар На хвилі першого успіху Педро Альмодовар створив свою власну продюсерську компанію, на базі якої була випущена ціла плеяда нових фільмів. Однією з найпопулярніших картин того періоду стала стрічка «Жінки на межі нервового зриву», з Антоніо Бандерасом, яка, на думку багатьох, стала першим бестселером Педро Альмодовара. Позначений фільм отримав близько п’ятдесяти (!) національних кінематографічних премій і вивів творчість режисера на світовий рівень. Вельми примітно, що саме з цим фільмом Педро Альмодовар вперше опинився в числі номінантів премії Оскар.

У той раз заповітна статуетка обійшла його стороною, проте вже одинадцять років тому в колекції режисера все-таки з’явилися перші призи американської кіноакадемії. Тріумфальній для іспанського режисера стала картина «Все про мою матір», яка принесла своєму творцеві перший Оскар, а також Золотий глобус, Золоту гілку Канського фестивалю, дві премії «Гойя» і кілька інших примітних нагород. Не менш успішною була й інша робота – картина «Поговори з нею», яка також була відзначена премією Оскар і безліччю інших нагород.

Педро Альмодовар зараз

Зараз за версією американської і європейської преси Педро Альмодовар є найбільш успішним режисером Європи, а також одним із найбільш титулованих режисерів планети. Його картини переведені на десятки мов, а реліз кожної нової стрічки супроводжує величезний ажіотаж.

На сьогоднішній день останньою роботою є фільм Педро Альмодовара «Шкіра, в якій я живу», головну роль в якій виконав Антоніо Бандерас. У 2013-му році очікується реліз нової картини – «Я дуже збуджений», яка вже сьогодні є найбільш очікуваною кінострічкою Іспанії.

Педро Альмодовар не приховує своєї орієнтації - він гей

Особисте життя Педро Альмодовара

Педро Альмодовар давно не приховує своєї гомосексуальної орієнтації. Про це він неодноразово заявляв у своїх інтерв’ю. Крім того, гомосексуальні теми присутні у багатьох фільмах визнаного майстра. Єдиним секретом в житті талановитого іспанця залишається ім’я коханого.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: