Ім’я: Павло Дуров

Дата народження: 10 жовтня 1984 р. (32 роки)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: підприємець, засновник «Вконтакте»

Вага: 75 кг

Зріст: 178 см

Біографія Павла Дурова

Дитинство

Павло Валерійович Дуров народився 10 жовтня 1984 року в Ленінграді в родині інтелігентів. Батько Дурова – Валерій Семенович – доктор філологічних наук, завідувач кафедри класичної філології філологічного факультету Спбду. Микола Валеьевич, брат Павла Дурова, на даний момент є технічним директором «Вконтакте» – кандидат фізико-математичних наук. Двічі ставав абсолютним чемпіоном світу з програмування серед студентів.

Павло Дуров народився в Ленінграді

В школу Павло Дуров пішов у Турині, де тоді на протязі кількох років працював його батько. Незабаром сім’я повернулася в Росію, і, недовго провчившись в звичайній школі, Павло вступив в академічну гімназію при Санкт-Петербурзькому державному університеті.

Дуров навчався в класі з поглибленим вивченням чотирьох іноземних мов і сидів за першою партою, в основному із-за проблем із зором. З 11 років захоплюється програмуванням. Відомі його шкільні витівки, пов’язані зі зломом комп’ютерних мереж Академічної гімназії і підбором паролів до комп’ютерів у кабінеті інформатики.

Вища освіта

Після закінчення з відзнакою Академічної гімназії Дуров поступає на філологічний факультет Спбду (спеціальність «Англійська філологія та переклад»). Під час навчання у вузі неодноразово стає стипендіатом Уряду РФ, Президента РФ, тричі стає лауреатом Потанинской премії.

Павло Дуров відмінно вчився

Одночасно Павло проходить підготовку на військовому факультеті університету за спеціальністю «Пропаганда і психологічна війна». Навчаючись в університеті, Дуров служив командиром взводу філологічного факультету. Закінчив військову підготовку у званні лейтенанта запасу. У 2006 році завершив навчання на філфаці з червоним дипломом, який досі не забрав з університету.

Ще під час навчання в університеті Дуров почав створення некомерційних інтернет-проектів, покликаних спростити життя та спілкування студентів, а також полегшити пошук інформації та підвищити якість громадської та наукової діяльності Спбду. Найбільш відомими його проектами того часу стають електронна бібліотека рефератів durov.com і форум рідного університету spbgu.ru.

Павло Дуров організував відмінні ресурси для студентів

Незабаром Дуров розчарувався у панувала тоді в рунеті форумною системі організації акаунтів користувачів, не давали реального уявлення про людей, що переховуються за никнеймами і аватарами. Дуров починає шукати іншу форму реалізації інтернет-об’єднань користувачів.

«Вконтакте» Павло Дуров

Через деякий час Дуров зустрічається з одним з своїх старих друзів, які повернулися з навчання у Сполучених Штатах. Той розповідає Йому про тоді ще студентському проекті Facebook, побудованому на принципі розміщення реальних фотографій і інформації. Дурову ідея подобається, і він вирішує втілити її в російськомовному інтернет-просторі. Відразу по закінченні Спбду він береться за реалізацію нового проекту, спочатку мав робочу назву «Студент.ру». Назва невдовзі було замінено Павлом на «Вконтакте». Дуров мотивував це тим, що всі студенти рано чи пізно стають випускниками.

Павло Дуров на відео відповідає на запитання Брати Павло і Микола Дурови засновують товариство з обмеженою відповідальністю «Вконтакте» і 1 жовтня 2006 року реєструють перший домен майбутнього проекту – vkontakte.ru. До кінця 2006 року проект перебував у стадії розробки і тестування, зареєструватися на ньому можна було тільки за инвайтам (запрошеннями). Проте вже з грудня 2006 року Дуров офіційно відкриває «Вконтакте» шляхом вільної реєстрації. За перші дні відкритої роботи на сайті зареєструвалося більше двох тисяч користувачів.

Одним з ключових моментів успішної розкрутки проекту на початковій стадії став вірусний маркетинг і численні конкурси серед користувачів. Вже до початку 2007 року сервери не справлялися з кількістю зареєстрованих, що призвело до заміни серверів і вдосконалення програмної підтримки мережі. З початку 2007 року Дуров отримує пропозиції про купівлю проекту, але вони відхиляються і замість продажу програміст приваблює у «Вконтакте» інвесторів, продовжуючи розкручувати мережу. У 2007 році сайт виходить в трійку лідерів по відвідуваності в рунеті. У 2008 році Дуров монетизує соціальну мережу, кількість користувачів якої до того моменту перевищує 20 мільйонів. Через два роки Павло орендує два верхніх поверхи будинку компанії Зінгер на Невському проспекті, куди переїжджає головний офіс «Вконтакте».

Код Дурова — буктрейлер

Павло Дуров в даний час

У 2007 році Павло Дуров стає переможцем конкурсу кращих молодих підприємців 2007 року газети «Діловий Петербург». До 2011 року капітал Павла оцінюється в 7,9 мільярдів рублів. Дуров займає 350 місце в рейтингу найбагатших людей Росії. Вартість соціальної мережі «Вконтакте» до цього часу оцінюється в півтора мільярда доларів.

Починаючи з грудня 2011 року, Дуров бере активну участь у фінансуванні стартапів, які вибираються на конкурсній основі. Вже в грудні шість стартапів отримують від Дурова за 25 тис доларів. На початку січня 2012 року Павло жертвує 1 мільйон доларів на розвиток Вікіпедії. У листопаді 2012 року у світ вийшла документальна книга Миколи Кононова «Код Дурова», присвячена розвитку «Вконтакте». Права на екранізацію книги відразу ж були придбані компанією AR Films. Павло відноситься до екранізації вкрай негативно, однак, незважаючи на його несхвалення, планується, що фільм вийде на екрани в 2014 році.

Погляди і бізнес

Павло живе на орендованій квартирі недалеко від офісу, де, за його словами, іноді ночують розробники. Політичні погляди Дурова – лібертаріанському. Кумири Дурова –Стів Джобс і Че Гевара. Крім того, Павло є вегетаріанцем. До Facebook Дуров ставиться негативно, називаючи його «тонучим кораблем». Відрізняється агресивною манерою ведення бізнесу.

Відома його «корпоративна війна» з одним з головних акціонерів «Вконтакте» – компанією Mail.ru Group, яка прагнула в 2011 році поглинути соціальну мережу та об’єднати її з сайтом «Однокласники». У 2012 році також розгорівся конфлікт між «Вконтакте» та редакцією газети «Ведомости», пов’язаний з одним із нововведень сайту, що дозволяє переглядати новини сторонніх ресурсів, не переходячи з активним посиланням.

Літаючі гроші Павла Дурова в СПб на телеканалі 100ТВ.

Критика на адресу Дурова

Жорсткій критиці піддаються багато ексцентричні вчинки і висловлювання Дурова. Хвиля гнівних статей обвалилася на нього після акції з розкиданням літачків з грошовими купюрами з вікна свого офісу. Блогери і журналісти називають цей вчинок Дурова «дурощами купчика», а міністр культури Володимир Мединський висловився ще жорсткіше: «Громадянин, який відноситься до свого народу як до худобі, повинен отримати на зоні професію „швачка-мотористка“».

Напередодні Дня Перемоги 9 травня 2012 року Дуров знову налаштував проти себе рунет висловом в твіттері: «67 років тому Сталін відстояв у Гітлера право репресувати населення СРСР». Багато блогери та громадські діячі різко засудили цей пост і видалили свої акаунти у «Вконтакте», а Сергій Мінаєв назвав Дурова «мерзотою». Пізніше Владислав Циплухін, тодішній прес-секретар «Вконтакте», заявив, що Дуров поважає День Перемоги, а запис у твіттері пов’язана з тим, що його дід, який пройшов усю Велику вітчизняну війну, пізніше був репресований.

Павло Дуров збив поліцейського

У 2013 році засновник ВКонтакте потрапив у неприємну історію. Він на своєму автомобілі збив поліцейського.

Павло Дуров збив дорожнього інспектора держ. номер о388мр98.

В інтернеті з’явилося відео, на якому видно, що чоловік, схожий на Павла Дурова порушує правила дорожнього руху, наїжджає на інспектора, а потім ховається. Примітно, що ця історія сталася якраз у той час, коли відбувався переділ сфер впливу серед акціонерів найбільшої в Росії соціальної мережі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: