Ім’я: Пауло Коельо

Дата народження: 24 серпня 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Діяльність: письменник

Вага: 72 кг

Зріст: 170 см

Біографія Пауло Коельо

Пауло Коельо (Paulo Coelho) – бразильський письменник, лауреат багатьох міжнародних літературних нагород, включаючи французький орден Почесного легіону, премію Crystal Award швейцарського Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) і «Грінцане-Кавур» Італії.

Письменник Пауло Коельо

Найвідоміший його роман «Алхімік» переведений на 80 іноземних мов і внесений в Книгу рекордів Гіннеса як самий переклад в світі твір чинного автора. Видавши на різних мовах близько 300 мільйонів копій тридцяти своїх книг, романіст також став лідером за обсягом продажів творів, написаних на португальському за всю історію розвитку цієї мови.

Російський читач дізнався письменника після видання «Алхіміка»

П’єси Коельо, у яких міститься мудрість і глибина, іронія і доброта, – в репертуарі кращих театрів світу, а романи екранізовані.

Кількість опублікованих книжкових видань автора російською мовою в минулому році досягло 15 мільйонів примірників.

Дитинство і молодість Пауло Коельо

Майбутній автор бестселерів з’явився на світ 24 серпня 1947 року в Ріо-де-Жанейро в забезпеченій родині інженера. Навчався він у школі католицького ордену єзуїтів, де основним принципом педагогіки вважалося розвиток індивідуальних здібностей дітей, виховання честолюбства та духу суперництва.

Пауло Каэльо в дитинстві

Там у підлітка вперше проявилися художні устремління, бажання писати книги, інтроверсія і неприйняття традиційного життєвого шляху, які негативно сприйняли його рідні, помістивши його в психіатричну лікарню. Його лікували від шизофренії три роки, протягом яких він тричі втікав, і його повертали в медичний заклад.

Сім'я Пауло Коельо

Пізніше, за наполяганням батьків, він вступив в юридичну школу, залишивши мрію стати письменником. Однак через рік, у 1960-х, Пауло кинув навчання, приєднався до хіппі і відправився подорожувати по країнах Латинської Америки, Північної Африки і Європи, вживав наркотики.

Коельо повернувся в свою країну через кілька років, почав складати тексти пісень, співпрацюючи з відомими виконавцями, включаючи рок-зірок Елліс Режину, Риту, Рауля Сеихаса. Разом вони написали близько ста музичних композицій, в тому числі, гостросоціальних. Крім цього, Пауло захопився окультизмом, містикою, ідеями британського чорного мага і сатаніста Алістера Кроулі. Він також складався в бразильській осередку анархістів, працював у театральній трупі в якості актора і режисера, співпрацював з видавництвами як журналіст.

Молодий Пауло Коельо

У 1974 році правлячі в країні військові власті звинуватили поета в антиурядовій діяльності і посадили у в’язницю. Врятувало письменника обставина його перебування в психлікарні – його визнали неосудним, неосудным і відпустили.

Початок кар’єри Пауло Коельо

В 1982 році відбулася подія, що стало поворотним пунктом у житті Коельо. У кафе Амстердама він познайомився з представником католицького чернечого ордену RAM, досліджує слово Боже, його обряди, який перетворює Євангеліє в повсякденне життя, змінюючи її. Він став духовним наставником Пауло.

Пауло Коельо - хіпі

Під його впливом у 1986-му поет здійснив паломництво – подолав шлях довжиною в 500 миль або приблизно в 800 кілометрів, в місто Іспанії Сантьяго-де-Компостела до усипальниці святого великомученика римської католицької церкви Якова і випробував прозріння.

Після цього він вирішив покинути прибуткову кар’єру поета-пісняра, слідувати своїй мрії – зайнятися написанням книг, кожна з яких згодом отримає визнання читацької аудиторії.

Натхненний поїздкою по святих місцях, Коельо описав Шлях Сантьяго (третій після Риму та Єрусалиму центр християнства) і дивовижні події, що відбуваються на ньому із звичайними людьми в романі «Щоденник Мага» або «Паломництво». Перша публікація в 1987-му році книги не мала такого успіху як «Алхімік», але викликала багаторазове збільшення кількості пілігримів на цьому Шляху.

Паломництво змінило Пауло Коельо

У 1988 році письменник видав свою найбільш успішне, феноменальне з пошуку сенсу і глибині твір – «Алхімік». Спочатку було продано всього 900 примірників книги. Повторна публікація роману в 1994-му році в США зробила його першим світовим бестселером бразильського прозаїка і стала початком всесвітнього визнання.

Наступне добре прийняте твір Коельо – «Брида». Потім, як правило, Пауло писав один роман кожні 2 роки. Серед його робіт – «На березі Ріо-Пьедра села я й заплакала», «П’ята гора», «Вероніка вирішує померти», «Одинадцять хвилин», «Переможець залишається один». У загальній складності було продано близько 175 мільйонів книг романіста в більш ніж 170 країнах. Три з них – «Паломництво», «Валькірії» і «Алеф» – автобіографічні.

Істина від Пауло Коельо Майже всі книги одного з найбільш значущих авторів на планеті ставали важливою подією і викликали емоційні обговорення в літературному співтоваристві. Проте слід сказати, що деякі критики низько оцінюють або зовсім не сприймають творчість Коельо. Серед них – російська телеведуча Авдотья Смирнова, письменник Баян Ширянов, Дмитро Биков. Влада Ірану у 2011-му заборонили видавати і продавати в країні твори бразильського романіста.

Діяльність Пауло Коельо

Письменник – переконаний захисник прав людини. У 1996-му році він заснував Інститут свого імені, який надає підтримку бразильцям у разі порушення їх законних інтересів.

Романіст, в свій час визнаний Міжнародною правозахисною організацією Amnesty International в’язнем совісті, з 2013 року є членом її Керівної ради, а також Фонду Шваба за сприяння соціальному підприємництву.

Інтерв’ю з Пауло Коельо (з російськими субтитрами) В свої 54 роки Коельо був обраний членом Бразильської літературної академії ABL (Academia Brasileira de Letras), а в 2007-му – Послом миру ООН.

Особисте життя Пауло Коельо

Письменник завжди користувався популярністю у жінок, починаючи з молодого віку. Першою його дружиною була Віра Рихтерон, югославка з Белграда. Вона була старша за нього на 11 років. Але шлюб був не довговічний, як і багато ставлення автора в той період.

У 25 років він познайомився з дівчиною по імені Адалжиза Еліана Ріос де Магальяэс (скорочено Жиза). Вона закінчила архітектурний факультет. Незабаром вони стали жити разом і потім одружилися. Ці відносини припали на часи хіпі і легальне вживання легких наркотиків. Але і вони скоро себе вичерпали.

Незабаром він взяв у дружини 19-річну Сесіль Макдауелл, яка була дочкою власника туберкульозної клініки. Але і цей шлюб розвалився через три роки.

Пауло Коельо з дружиною Христиною

Зараз Коельо одружився в четвертий раз. На початку 80-х років він познайомився з художницею Христиною Ойтисика. Саме вона змогла змусити письменника повірити в себе і організувала для нього подорож, під час якого він і познайомився з Жаном. Зараз Пауло разом з дружиною живе між Європою і Бразилією.

Улюбленим твором мистецтва письменник назвав картину Яна ван Ейка «Портрет подружжя Арнольфіні» (зазначивши, що «Мону Лізу» Леонардо да Вінчі, на його погляд, явно переоцінили), кращою книгою вважає «Тропік Раку» Генрі Міллера.

Пауло Коельо сьогодні

За повідомленням інформагентств, в 2016 році плануються кінозйомки по роману «Алхімік». Режисером картини виступить Лоуренс Фишборн, головну роль пастуха Сантьяго виконає Ідріс Ельба.

Пауло Коельо завжди хотів писати книги і бути письменником

Твори Коельо читають практично у всіх країнах світу. Багато знаменитостей називають «Алхімік» улюбленим романом. Серед шанувальників його творчості – Білл Клінтон, Уїлл Сміт, Фаррелл Вільямс, Мадонна та багато інших.

Пауло Коельо «11 хвилин» (уривок) Письменника і мислителя, іноді називають «людиною епохи Відродження, яка дала світові розкутого, інтелігентного, що кидає виклик усталеним традиціям і порядкам індивідуума. За власним думку прозаїка, його заслуга полягає в тому, що на сторінках його оповідань-притч складне здається простим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: