Ім’я: Патріарх Кирило

Дата народження: 20 листопада 1946 р. (70 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Ленінград

Діяльність: релігійний діяч

Вага: 92 кг

Зріст: 178 см

Біографія Патріарха Кирила

Дитинство і родина майбутнього патріарха

Володимир Гундяєв, майбутній Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, народився 20 листопада 1946 року в Ленінграді. Його мати працювала вчителем німецької мови, а батько – священиком. Треба сказати, що його сім’я завжди була тісно пов’язана з релігією: дід Володимира неодноразово піддавався посиланнях за свою церковну діяльність, старший брат служив настоятелем в одному з Петербурзьких соборів, а його молодша сестра займала посаду директора православної гімназії.

До початку своєї церковної діяльності закінчив вісім класів середньої школи. Також пробував себе в геології – з 1962 року працював в якості техніка-картографа в Ленінградській геологічної експедиції. Через три роки плідної роботи вступив до духовної семінарії, а по її закінченню – в духовну академію міста Ленінграда.

Витоки релігійної діяльності

У 1969 році Володимир був пострижений у ченці і названий Кирилом. Роком пізніше він закінчив академію з відзнакою, маючи ступінь кандидата богослов’я. У 1971 році ієромонаха Кирила звели в сан архімандрита. Великим досягненням його шляху стало призначення Кирила представником Московського Патріарха в Женеві, де проходить Всесвітня рада церков.

Патріарх Кирило в молодості

З цього моменту Кирило починає просуватися вгору по службовій, якщо можна так сказати, сходах. За 20 років він пройшов шлях від архімандрита до митрополита; був головою комісії Священного Синоду, яка займається вирішенням поточних питань РПЦ. Вів викладацьку діяльність в Московській Духовній Академії.

В 90-их роках Патріарх Кирил дедалі більше заглиблюється в громадськість. У 1994 році виходить телевізійна передача з його участю – «Слово пастиря», яка висвітлювала всі духовно-просвітницькі питання. У той же час Кирило організував роботу над створенням концепції Російської православної церкви у сфері церковно-державних відносин. Результатом його роботи стали прийняті в 2000 році Основи соціальної концепції РПЦ.

Громадська діяльність Патріарха Кирила

З 1995 року починається плідна робота Патріарха Кирила спільно з Урядом Російської Федерації. Неодноразово був членом різних консультативних органах. Брав участь у вирішенні питань, пов’язаних з Чеченської Республікою; займався організацією різноманітних культурних заходів, таких, як святкування 2000-річчя християнства, проведення року Російської Федерації в ряді країн.

патріарх Кирил і його мільярди Згідно з опитуванням, проведеним у 2012 році, більшість росіян підтримує дії і курс Патріарха. Додатково до всього, Патріарх Кирило завів собі сторінку в соціальній мережі Facebook, де спілкувався з громадянами безпосередньо і відповідав на найбільш животрепетні питання. На його рахунку більше п’ятисот публікацій як у вітчизняній, так і зарубіжній періодиці; є автором кількох книг.

Роки патріаршества

У 2008 році помер Патріарх Алексій II. На посаду Патріаршого Місцеблюстителя був призначений митрополит Кирило. У 2009 році був обраний Патріархом Московським і всієї Русі, набравши на голосування Помісного Собору РПЦ близько 75% голосів.

Патріарх Кирило зробив багато для об’єднання РПЦ за кордоном. Регулярні візити в сусідні країни і зустрічі з релігійними діячами і представниками інших конфесій значно зміцнили становище церкви, а також розширили межі співпраці між державами.

Скандали навколо патріарха Кирила Незважаючи на відданість справі, Патріарх неодноразово висловлювався з приводу радикально налаштованих груп, заявляючи, що таких проповідників необхідно побоюватися. За його словами, все частіше в народі з’являються лжеучители, які відправили людей у смуту, адже за красиво оформлені гаслами ховається потужне знаряддя руйнування церкви.

Скандали, пов’язані з Патріархом Кирилом

Одним з перших скандалів, що виникли із згадкою імені митрополита Кирила, стала справа про використання податкових пільг на імпорт алкогольної та тютюнової продукції в початку 90-их років. «Новою газетою» була опублікована стаття, яка говорила про особисту зацікавленість митрополита в угодах з імпорту підакцизних товарів. Проте абсолютна більшість релігійних діячів заявило, що це – не що інше, як провокація, спланована кампанія, яка має на меті заплямувати ім’я чесної людини.

Патріарх Кирило їздить не на дешевих машинах

Також митрополита Кирила звинувачували у зв’язках із КДБ. У 2003 році Президент Російської Федерації Володимир Путін отримав лист, в якому прямо говорилося про те, що Кирило є агентом КДБ. Автором листа виступив священик Московської гельсінкської групи, однак його провокація не принесла ніяких результатів.

У 2012 році з ім’ям Патріарха Кирила виник новий скандал, пов’язаний з наявною у нього у власності квартирою. Зареєстрована у Патріарха його троюрідна сестра подала до суду на сусіда за те, що, за її словами, будівельна пил з його квартири містила шкідливі речовини і була небезпечною для здоров’я. Підсумкова сума збитку склала близько 20 мільйонів рублів. Сам Патріарх, у відповідь на делікатні питання про обітницю некористолюбство відповідав, що він особисто не має ніякого відношення до позову сестри. Весь галас, піднятий з цього питання, вважає націленим на підрив його авторитету і на приниження РПЦ в цілому.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: