Ім’я: Ольга Зайцева

Дата народження: 16 травня 1978 р. (38 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Москва

Діяльність: біатлоністка

Вага: 65 кг

Зріст: 169 см

Біографія Ольги Зайцевої

Дитинство Ольги Зайцевої

Оля народилася в Москві в сім’ї виховательки дитячого саду і льотчика цивільної авіації. Її сестри серйозно займалися лижами, цілком природно, що і вона, перейшовши в третій клас, пішла в цей спорт. Її тренером була Світлана Нестерова.

Треба відзначити, що в той час Олині старші сестри добилися деяких результатів у заняттях лижними гонками. Обидві вони вчилися в спортивних класах і займалися в спортивній школі. Молодшій сестричці було на кого рівнятися. У четвертому класі вона, як і сестри, продовжила навчання в спортивному класі.

Біатлоністка Ольга Зайцева має безліч нагород

У 1992 році в Олі змінився тренер. Її почала тренувати Олена Чукедова. Коли в школі крім лижних гонок був введений такий спорт, як біатлон, вона ним зацікавилася. І тут випадок: для участі у змаганнях з біатлону не вистачало дівчат, Оле запропонували взяти участь. В запасі було всього два тижні, щоб навчитися основам стрільби. І вона навчилася, причому вчителем був заслужений тренер Віктор Ізотов. Спочатку були виступи в Красногорську, а потім вона виступила в Пермі на Всеросійській зимовій спартакіаді.

Коли Оля закінчила восьмий клас, вирішила продовжити свою освіту в коледжі професійної освіти та спорту. Весь цей час вона наполегливо займалася біатлоном, навчаючись його основ, в тому числі продовжуючи заняття зі стрільби з Ізотовим. Крім біатлону, дівчинка не залишала заняття лижними гонками, продовжуючи участвововать в змаганнях. Це був складний і напружений період у її житті. Поєднувати заняття двома видами спорту і вчитися в такому юному віці, було нелегко.

Роблячи успіхи в біатлоні, Ольга почала виїжджати на змагання разом з Ізотовим та Чукедовой. У 1994 році вона вже стала майстром спорту з біатлону.

Королева російського біатлону — Ольга Зайцева зрештою, Ольга вирішила сконцентрувати свої сили на біатлоні, так в 1994 році вона пішла з лижних гонок. Її тренером з біатлону став Олександр Суслов.

Отримавши диплом про середню освіту, у 1996 році Зайцева поступила в Академію фізичної культури.

Початок кар’єри Ольги Зайцевої

Ольга, будучи цілеспрямованою людиною, дуже наполегливо тренувалася. Старання були не марними, її незабаром помітили і включили в юніорську збірну країни. У Контіолахті на юніорському чемпіонаті Зайцева взяла срібло, а через рік в Італії зуміла стати чемпіонкою у командній гонці.

1999 рік – рік переходу Ольги Зайцевої у дорослу збірну. В цьому році вона не тільки вчилася і займалася спортом, але ще й працювала міліціонером ОБППСМ. Так почалася її трудова діяльність.

У 2000 році замість Суслова, Зайцеву почала тренувати її сестра – Оксана Рочева. Після переведення на роботу в податкову службу, Ольга в змаганнях почала виступати за ЦС «Динамо». У цьому ж році вона отримала звання майстра спорту міжнародного класу.

У 2001 році відбувся перший старт Зайцевої на міжнародному рівні: срібна нагорода Чемпіонату Європи. Виступаючи в Польщі на Всесвітній універсіаді, вона зібрала увесь комплект нагород. А її успішний дебют у Кубку світу відкрив дорогу на Олімпіаду 2002.

Ольга Зайцева про сім’ю Успіхи в спорті йшли пліч-о-пліч з успіхами в роботі. У 2003 році Оля в званні капітана почала працювати у федеральній службі з контролю за обігом наркотиків. У тому ж 2003 вона отримала медаль з рук президента країни «За заслуги перед вітчизною».

Намагаючись не втрачати форму, із сезону у сезон, Ольга впевнено трималася в числі найкращих біатлоністів світу, завойовуючи призові місця, отримуючи нагороди.

У 2005 році вона стала володаркою звання «Заслужений майстер спорту».

Особисте життя Ольги Зайцевої

У вересні 2006 року Ольга вийшла заміж. Її обранцем став колишній словацький біатлоніст Мілан Августин. Вони вінчались на батьківщині Мілана.

Родичі чоловіка, переглядаючи старі фотографії, знайшли знімки, з яких стає очевидним, що Ольга і Мілан бачилися на змаганнях в дев’яностих роках, хоча ні один з них не зміг згадати. Кар’єра Олі складалося чудово, і всього через шість років вона вже виступала в складі збірної країни, ставши чемпіонкою світу. Мілан же не був у спорті настільки успішний. В кінці дев’яностих він пішов з біатлону, отримавши травму спини.

Біатлоністка Ольга Зайцева з чоловіком Міланом Августином і сином

Церемонія вінчання була скромною. Були присутні практично тільки близькі родичі. Медовий місяць пройшов у Брюсселі. Ні громадянства, ні прізвище Ольга Зайцева не змінювала.

Два сезони, з 2006 по 2008 роки, Зайцева пропустила, так як чекала появи на світ дитини. У Ольги народився син Олександр.

На жаль, шлюб на сьогоднішній день розірвано. Це сталося в липні 2013 року. Ольга не хоче в подробицях обговорювати цей крок, але каже, що рішення далося їй нелегко.

У ті роки, коли Зайцева тільки стала мамою, вона продовжувала тренуватися за індивідуальною програмою, намагаючись підтримувати спортивну форму. У цей період велику підтримку Ользі зробила її мама, яка взяла на себе турботи про онука, поки донька була на тренуваннях. Завдяки силі волі і наполегливим тренуванням, вже в 2008 році Зайцева повернулася до роботи, підійшовши до чемпіонату світу в своїй кращій формі. Всі наступні сезони були не менш вдалі.

В останні роки точна стрільба – явний козир в рукаві Зайцевої. Вона увійшла до числа найстабільніших стрільців біатлону.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: