Ім’я: Ольга Васильєва

Дата народження: 13 січня 1960 р. (57 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Бугульма, Татарська АРСР

Діяльність: політик, доктор історичних наук,

Біографія Ольги Васильєвої

Ольга Юріївна Васильєва – професор-історик, з серпня 2016 року – міністр освіти РФ. В її арсеналі є понад 240 наукових праць на релігійні та політичні теми. Працювала при Академії наук і значилася в апараті Адміністрації Президента, була головним редактором журналу про державу і релігії.

Міністр освіти Ольга Васильєва

Ранні роки Ольги Васильєвої. Освіта і наукова кар’єра

Ольга Васильєва народилася 13 січня 1960 року, виховувалася в релігійній родині, тому не випадково її подальша наукова діяльність завжди була тісно пов’язана з релігією. Ольжин батько, займаючи значну на той час посаду, все-таки зважився охрестити дітей. Ольгу хрестили в Георгиевске, невеликому містечку Ставропольського краю.

Дівчинка-вундеркінд рано закінчила школу – в 14 років. Згодом Ольга Юріївна отримала три вищих освіти, закінчивши диригентсько-хорове відділення Мдвк, історичний факультет Московського педінституту, а також факультет міжнародних відносин Дипломатичної академії МЗС РФ. У 1987-1990 роках жінка навчалася в аспірантурі Інституту історії СРСР, захистила кандидатську дисертацію на тему «Держава радянських і діяльність Православної Церкви в часи II Світової війни».

Ольга Васильєва – перша жінка-міністр освіти РФ

Після захисту дисертації на тему «РПЦ в сучасній державі у 1943-1948 роках» у 1998 році Ольги Васильєвої було присвоєно ступінь доктора історичних наук.

З 1991 року постійним місцем роботи Ольги Васильєвої був Центр історії релігії і церкви при Академії наук, де жінка здійснила підйом від посади молодшого наукового співробітника до керівника Центру. У 2002 році вона стала завідуючою кафедрою державно-конфесійних відносин в Президентській академії. У 2003 році також розпочала викладацьку діяльність в Стрітенської духовної семінарії.

Ольга Васильєва видала понад 240 наукових праць. Жінку цікавлять питання з області політики і релігії, зокрема, вплив церкви СРСР на державу і на хід Великої Вітчизняної війни, проблеми релігійного екстремізму, відносини церковного інституту РФ і зовнішньої політики.

Васильєва неодноразово читала лекції з патріотизму для членів партії «Єдина Росія», була одним з організаторів виставки, присвяченої династії Романових. Автори виставки намагалися донести до громадськості, що Романови змогли «придушити» повстання своїх ворогів, а декабристи намагалися повалити країну в «криваву смуту».

Ольга Васильєва – патріот своєї Батьківщини

Цікавим є ставлення Ольги до Сталіна. На своїх лекціях доктор історії розповідала, що генсек проводив найважливішу роботу по єдності нації, пропагуючи мову і літературу, що, хоча і побічно, але зробило внесок у перемогу над фашистською Німеччиною.

Політична кар’єра Ольги Васильєвої

У жовтні 2012 року Ольга Юріївна стала заступником керівника тільки що створеного управління з громадським проектам при Адміністрації президента, входила до складу комісії, що займалася розробкою стандартів викладання історії в загальноосвітніх закладах.

У 2014 році Ольга Юріївна стала державним радником II класу.

Ольга Васильєва – політик сьогодні

Проявивши себе як досвідчений і компетентний керівник, Ольга Васильєва було призначено на посаду міністра освіти указом президента Володимира Путіна від 19 серпня 2016 року.

Ольга Васильєва – новий міністр освіти РФ, який раніше Очолював міністерство Дмитро Ліванов, за результатами соцопитувань неодноразово визнаний найпопулярнішим міністром РФ, був переведений в комітет по вирішенню торгово-економічних питань з Україною на посаді спецпредставника.

Очоливши відповідальний пост, чиновниця заявила, що її головним завданням стане турбота про викладацький склад, а також переосмислення досвіду попередніх років. Ольга Васильєва збиралася взяти найкраще з колишньої системи освіти і доповнити її деякими нововведеннями.

Особливу увагу, за словами міністра, вона буде приділяти середньої освіти: «Сьогодні ми виховуємо дітей, які скоро стануть творцями добробуту нашої країни». Крім того, чиновник вважає, що треба звести професію вчителя у ранг престижною, істотно підвищивши зарплату викладачам. Васильєва має намір внести корективи в підвищення кваліфікації викладацького складу.

Поки що судити про роботу Васильєвої на новій посаді в міністерстві рано. На думку колег Ольги, вона повинна впоратися з ввіреній їй посадою, адже жінка працювала викладачем, завідувала кафедрою і знає всю систему, як кажуть, зсередини.

Чиновники з Міністерства освіти припускають, що призначення Ольги Васильєвої на корені зарубає всю модернізацію. Разом з тим, жінку вважають гарним істориком, професіоналом в своїй області і великим патріотом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: