Ім’я: Ольга Аросєва

Дата народження: 21 грудня 1925 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 13 жовтня 2013 р. (87 років)

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 63 кг

Зріст: 165 см

Біографія Ольги Аросєвої

Радянська актриса театру і кіно, народна артистка РРФСР, Ольга Олександрівна Аросєва народилася в Москві 21 грудня 1925. Дивна історія її імені. Батько вирішив назвати доньку Варварою, але мати через деякий час виправила документи дівчинки на ім’я Ольга.

Дитинство та юність Ольги Аросовой

Батько майбутньої великої артистки Олександр Якович був відомим письменником, а творчу діяльність успішно поєднував з високими посадами в уряді. Він був представником СРСР у Литві, Латвії, Швеції, Чехословаччини.

Мама Ольги Аросєвої була дворянкою з польськими коренями – Гоппе Ольга В’ячеславівна. Вона працювала секретарем-референтом у Поліни Перлиною. Мати Ольги зустріла іншого чоловіка і втекла з ним на Сахалін. Юній актрисі тоді було всього п’ять років. Вона з батьком і старшими сестрами жили в Парижі. Батько працював у цьому місті секретарем радянського посольства. Отже, своє дитинство Аросєва провела у Франції. Так само в тих країнах, де працював її батько. У 1933 році вони повернулися до Москви.

Ольга Аросєва і Йосип Сталін на авіаційному параді в Тушино

Батько Ольги завжди знаходився в колі високопоставлених осіб. Він часто брав із собою на різні зустрічі своїх дочок. Вона розповідала: «Батько взяв мене і сестру Олену з собою на аеродром. Я без праці дізналася стояли поруч Ворошилова, Андрєєва, Кагановича, тодішнього першого секретаря комсомолу Косарєва. Відомо, що малорослий Сталін підбирав собі таке ж «за розміром» оточення. Але дорослі дядьки здавалися мені високими. Я нічого не могла розглянути з-за їх спин». Таким чином, Аросєва познайомилася зі Сталіним. Був авіаційний парад в Тушино, куди вони були запрошені. Сталіну Ольга відразу сподобалася. Він навіть подарував їй букет квітів. Про цьому разі в той час писала газета «Комсомольская правда». Всі були вражені вчинком Сталіна. Актриса навіть ходила до нього в Кремль в його день народження. Хотіла подарувати йому подарунок. В горщику вона несла блакитну гортензію. Але, самі розумієте, охорона Сталіна була дуже пильною. Тому Аросєва не пропустили до головнокомандуючого.

Популярна артистка театру і кіно - Ольга Аросєва

Незабаром батька Ольги Олександра Яковича розстріляли. Сталося це в 1938 році. Саме випадок зі втекла від батька з матір’ю, допоміг Аросєва зі своїми сестрами відправитися до матері. Їх не віддали в дитячий будинок, а залишили з матір’ю. І молоденьких дівчат тоді залишили в спокої.

Після смерті батька актриса написала листа Сталіну, в якому говорилося, що батько не винен. Вона чекала відповідь на свій лист. Але це так і не сталося. На свій страх і ризик Ольга не стала вступати в ряди комсомолу. Так як Аросєва була дочкою «ворога народу», а саме так називали її батька, у вступі до Внз їй було відмовлено. Та й приховувати не будемо, не відрізнялася вона ніколи гарним навчанням.

Коли вона вчилася в школі, займалася в драматичному гуртку, де потім брала участь у всіх виставах. З неї було написано дві картини художником Миколою Ромадиным. Саме це і підштовхнуло Ольгу Олександрівну стати актрисою.

Кар’єра Ольги Аросєвої

Ольга Аросєва навчалася в цирковому училищі в часи Великої Вітчизняної Війни. Її старша сестра вчилася в Московському Міському Театральному училищі. Ольга, закінчивши циркове, пішла по стопах сестри, вступивши на курси театрального. До речі, надійшла вона туди з другої спроби. Її першим керівником тоді був Готовцев Володимир Васильович. Тоді ніхто не міг подумати, що разом займаються майбутні блискучі артисти Євген Лебедєв і Віра Васильєва.

Ольга Аросєва в молодості

У 1946 році Аросєва прийняли в трупу Ленінградського Театру Комедії за неправдивими документами. Вона взяла диплом своєї старшої сестри і з ним пішла надходити. Так як вона не встигає закінчити Московське училище. Подальша її кар’єра почалася в Ленінграді. Ольга була допоміжною артисткою складу Театру Комедії. За всю свою життя Аросєва лише один повноцінний документ – водійські «корочки» з тролейбусних курсів. Пішла вона вчитися цьому за наполяганням Ельдара Рязанова.

Ольга Аросєва в «Кабачку 13 стільців»

В 1950 році вона залишає Ленінград і повертається в Москву. Тут вона влаштовується і працює в Театрі сатири.

В кінці 60х років їй пощастило бути актрисою Драматичного Театру на Малій Бронній. І ось нарешті прийшов той момент, якого Ольга Олександрівна чекала все своє життя, на 80-річчя їй вручили диплом Щукінського училища.

Театральна кар’єра Ольги Аросєвої

В Ленінградському Театрі Комедії Ольга Аросєва грає головні ролі. У виставі «Подорож Перришона» спочатку вона зображала мычащую корову, потім була роль Люсины.

Вся основна творча життя Аросєва проходить в Московському театрі сатири. Тут вона грає свої головні ролі: Клотільда, Рашель — «Пан Дюруа», Настуся — «Весільна подорож», Ольга Чиголелла — «Брехня на довгих ногах», Юлія Джулі — «Тінь» , Валя — «200 тисяч на дрібні витрати» Незабаром, Аросєва стає дуже затребувана. Їй надаються ролі дорослих героїнь. Так вона грає у виставах: фрекен Розенблюм — «Пеппі Довга панчоха», «Нам п’ятдесят», Марселіна — «Божевільний день, або Одруження Фігаро», Бомарше, Махоніна — «Піна, Хлестова — «Горе від розуму», Серафима Іллівна — «Самогубець», Шарлотта Іванівна — «Вишневий сад», Діана Леонідівна — «Мовчи, смуток, мовчи».

Першою актрисою трупи Ольга Олександрівна стала на початку 90-х років. Вона грає в таких знаменитих виставах, як: Місіс Бенкс — «Босоніж по парку» Н. Саймона, мадам Розпетл — «тато, Тато, бідний тато!» А. Копита, Памела Кронки — «Як пришити стареньку», головні ролі в спектаклях «Неаполь — місто мільйонерів», «Афінські вечори», «Мадлен і Мойсей», Катерина Кіндратівна — «Вийшов ангел з туману», «Нам все ще смішно», Мати — «Ні сантима менше».

Ольга Аросєва – яскраві ролі в кіно

У кіно свою головну роль Пані Моніка Ольга Аросьєва зіграла в Шинку «13 стільців». Далі йшли досить відомі фільми: «Дівчина без адреси», «Бережися автомобіля», «Інтервенція», роль Кипятковой в «Козеня в молоці», «Старики-розбійники», «Неймовірні пригоди італійців в Росії», «Конвалія срібляста 2», в декількох частинах серіалу «Свати». Вона знялася в серіалі «Пригоди мага». Була Галиною Сергіївною у знаменитому серіалі «Бальзаківський вік, або всі мужики сво…2». Була оповідачкою в прекрасній казці «Книга майстрів». І це тільки частина тих прекрасних фільмів, де ми бачили, як Аросєва блищала.

Ольга Аросєва та Іван Ургант в програмі «Смак» Ольга Олександрівна так само брала участь у зйомках киножурналов: «Єралаш», «Гніт». Її голосом був озвучений не один мультфільм. З їх числа: «Пригоди поросяти Фунтика», де її голосом говорила пані Беладона. Стела в «Чарівник смарагдового міста». Аросєва озвучила слониху в мультфільмі «Кошеня з вулиці Лизюкова».

Нагороди Ольга Аросєва

Свою першу нагороду «Орден Пошани» Аросєва отримала в 1995 році за заслуги перед державою та багаторічну плідну діяльність у галузі культури і мистецтва.

Ольга Олександрівна за своє життя отримала не один приз і премію. В цьому списку: приз «Срібна маска» на конкурсі московських театрів, Державна премія РРФСР імені Станіславського за роль у виставі «Піна».

Звання народної артистки РРФСР Ользі Олександрівні присвоїли в 1985 році. Далі була Державна премія Російської Федерації. Орден за послуги вітчизни четвертої, третьої ступені Аросєва так само було вручено.

Ольга Аросєва. Творчий вечір у театрі В Одесі в 2001 році була удостоєна призу «Золотий стілець Остапа Бендера».

Аросєва є лауреатом Національної премії громадського визнання досягнень жінок «Олімпія». Ольга Олександрівна дуже любить готувати і робить це чудово. До речі, вона видала свою книгу кулінарних рецептів, що користується популярністю у домогосподарок. Їй настільки сподобалося писати, що вона разом з театральним критиком Вірою Максимової опублікувала книгу мемуарів «Без гриму».

Книга - Ольга Аронова «Без гриму»

Особисте життя Ольги Аросєвої: її чоловіка

Щасливих шлюбу у Аросєва було чотири.

Перший чоловік був старше Ольги на 11 років. Він був музикант. З ним вона жила в Ленінграді. Роки, прожиті з чоловіком, актриса оцінює, як щасливі.

Артист театру сатири Юрій Хлопєцкій став другим чоловіком Аросєва. Аркадій Погодін був співаком. Він то і став наступним чоловіком знаменитої артистки. Актор Володимир Сошальський став останнім законним чоловіком легендарної артистки.

Сама вона повідомляє таке про своїх чоловіків: «Це були мої офіційні, нормальні шлюби. Після них було багато цивільних. Називати жодних імен не хочу. Можу тільки сказати, що це були драматурги, артисти, музиканти, митці та люди, що не мають ніякого відношення до мистецтва.

І все ж по-справжньому я прожила все своє життя на самоті — усі мої чоловіки, на жаль, виявлялися безпорадними, слабкими»

Останні роки життя Ольги Аросєвої: причини смерті

Останнім часом актриса все більше часу проводила у своєму заміському будинку в селищі Абабурово.

Ольга Олександрівна боролася з важким онкологічним захворюванням. В кінці літа 2013 року її самопочуття погіршилося, і вона вже не змогла виступати в новому сезоні в Театрі Сатири. Їй було прописана лікування вдома і постільний режим. 10 жовтня вона була госпіталізована в одну з підмосковних клінік, де їй зробили переливання крові. Але через три дні Ольга Олександрівна Аросєва померла. Прощання з великою актрисою театру і кіно відбулося 18 жовтня 2013 року в її рідному театрі. Поховали Аросєва на Гливинським кладовищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: