Ім’я: Олена Яковлєва

Дата народження: 5 березня 1961 р. (55 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Новоград-Волинський, Україна

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 53 кг

Зріст: 170 см

Біографія Олени Яковлевої

Мама майбутньої актриси Валерія Павлівна працювала в НДІ, а тато Олексій Миколайович був військовослужбовцем.

«Хочу стати відомою актрисою»

З-за професію батька сім’я Яковлєвих багато їздила по країні. Стільки міст об’їхали, каже Олена, що згадувати страшно. За рік дівчинка встигала поміняти одну, а то й дві школи і постійно була в класі новенької. Крім школи, до речі, Яковлєва постійно стежила за молодшим братом і допомагала мамі по господарству.

Батьки Олени Яковлевої до мистецтва жодного стосунку не мали. А ось сама дівчинка дуже хотіла стати актрисою, причому з дитинства. Можливо, тут велику роль відіграли гени актриси. Її прапрабабуся була кріпачкою артисткою. Так чи інакше, на своєму шкільному випускному Олена Яковлєва загадала бажання стати знаменитою актрисою і відповідну записку поклала в пляшку з-під шампанського.

ГІТІС

У 1978 році Олена Яковлєва закінчила школу і пішла пробувати свої сили в Харківський інститут культури. Однак на іспиті їй заявили, що у неї зовсім відсутня сценічна заразливість. Після провалу на вступних випробуваннях вона пішла працювати бібліотекарем у Харківську наукову бібліотеку імені Короленка. А потім працювала на радіозаводі.

В цей час її все ж не полишали мрії про сцену. У 1980 році майбутня знаменитість вирушила до Москви. По приїзду в столиці у неї в кишені була лише невелика сума грошей. Дівчина чотири дні жила на вокзалі, а потім влаштувалася в дешевий готель. На неї то і пішли майже всі гроші. Втім, такі труднощі зовсім не зупинили дівчину.

Популярна актриса

Яковлєва пішла в ГІТІС. На вступних випробування вона прочитала монолог з «Воскресіння». І, як каже сама Олена, її вибір був не випадковий. У свій час актрису вразила гра Тамари Сьомін, яка виконала роль Катюші в екранізації роману Льва Толстого. І вибраний монолог був якраз в її честь. В Гітісі Олена Яковлєва опинилася після першої спроби. Вона потрапила в майстерню Володимира Андрійовича Андрєєва.

У студентські роки актрису, важко повірити, називали «другою Гундарєвої». Все тому, що вона була повненькою, важила близько 68 кілограмів, дівчина з рум’яними щоками і легкими волоссям. Втім, таке порівняння дівчину окрилювало. Вона з задоволенням дивилася на гру знаменитої актриси.

Дебют в кіно

Навчаючись в Гітісі Олена Яковлєва дебютувала в кіно. На третьому курсі вона взяла участь у зйомках музичної ліричної комедії «Двоє під однією парасолькою» Георгія Юнгвальд-Хількевича. Яковлевої дісталася роль другого плану. Вона стала цирковою артисткою Лерой.

«Мене запросили на проби до стрічки «Двоє під однією парасолькою» на Одеську кіностудію. Приїжджаю «на місце» і, звичайно, прямую прямо на пляж – так сказати «засмагнути» захотілося. Полежала під сонцем всього годинку, так, сяк полежала і встаю — вся червона, як рак. Тоді ж ще не було сонцезахисних кремів. І коли прийшла на кіностудію, я навіть не могла одяг одягти – все палило нещадно. Спасибі режисерам, що незважаючи на це все одно мене затвердили. До речі, до зйомок я важила багато — шістдесят вісім кілограмів, а після – «скотилася» до сорока п’яти», — згадує актриса. Разом з Оленою Яковлевою у фільмі знімалися такі майстри, як Інокентій Смоктуновський, Наталя Андрейченко і Івар Калниньш.

«Сучасник»

Після Гітісу, в 1984 році, Олена Яковлєва стала актрисою театру «Сучасник». Коли її брали, стався рідкісний випадок: за її включення в трупу проголосували всі члени художньої ради. У рік прийому відбувся її дебют на сцені. Олена стала Гителью Моска у постановці «Двоє на гойдалках», яку поставила Галина Волчек за п’єсою Вільяма Гібсона. Потім послідували роботи у виставах «Три сестри», «Навіки дев’ятнадцятирічні» і «Близнюк».

У 1986 році Олені зробили пропозицію перейти в Московський театр імені Єрмолової. Не довго думаючи, актриса погодилася. Однак зараз актриса характеризує догляд в цей театр як «велика западина вулканічного походження». У театрі Єрмолової актриса пропрацювала всього три роки. І за цей час зіграв у виставах «Костюмер», «Сніг недалеко від тюрми» і «Прощай Юда». У 1989 році Яковлєва повернулася в «Современник». І пізніше стала однією з провідних актрис.

З Володимиром Путіним

В «Современнике», до речі, Олена познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком — актором Валерієм Шалених. 3 березня 1985 року колеги одружилися. Первісток у Валерія і Олени – син Денис – народився 7 листопада 1992 року.

«Інтердівчинка»

Паралельно зі сценою Олена Яковлєва знімалася в кіно. Їй діставалися як головні ролі, так і другорядні. А от успіх прийшов до акторки в 1989 році. Вона зіграла повію Таню Зайцеву в мелодрамі «Інтердівчинка» Петра Тодоровського. Це був справжній прорив для дівчини. Успіху фільму сприяло і те, що він торкався абсолютно заборонену в той час тему. Це сьогодні фільмами про «нічних метеликах» нікого не здивуєш.

Тоді картина була схожа на разорвавшуюся бомбу. Зворушлива історія двох «жриць кохання» не залишила жодного глядача байдужим. Втім, тут велика заслуга Тодоровського, який зібрав справжній зоряний колектив. Крім Яковлевої у картині знялася Лариса Мальована, Всеволод Шиловський, Інгеборга Дапкунайте, Ірина Розанова, Любов Поліщук, Зіновій Гердт, Мартіньш Вилсонс, Тетяна Агафонова, Анастасія Немоляєва та інші.

Після ролі в «Інтердівчинка» Олену Яковлєву назвали найкращою актрисою року за опитуванням, яке провів журнал «Радянський екран». Високо оцінили роботу Яковлевої на різних фестивалях. Олена стала лауреатом премії «Ніка», а так само Кінофестивалю «Сузір’я-90» і Токійського Кінофестивалю.

Наодинці з усіма. Олена Яковлєва Такий успіх звів Яковлєву в когорту провідних актрис радянського і російського кіно. У першій половині 90-х років Олена багато знімалася в різних режисерів. Як правило, їй діставалися ролі нещасних героїнь, покинутих, загнаних, ошуканих, матерів-одинаків.

Всіх краще в Олени Яковлевої виходили ролі у Петра Тодоровського. Це відноситься і до трагічної мелодрамі «Анкор, ще Анкор!». За роль актрису нагородили премією «Ніка» в номінації «Краща актриса другого плану».

Після цього, в 1995 році, Олена Яковлєва знялася у Тодоровського в ретро-драмі «Яка дивна гра» і, в 1998 році, в мелодрамі «Ретро утрьох». Крім картин Тодоровського актриса знялася в трагікомедії «Драбина» Олексія Сахарова, фільмах «Серце не камінь» і «Справа Сухово-Кобиліна» Леоніда Пчолкіна.

«Каменська»

Образ «Інтердівчинка» довго переслідував Олену Яковлєву. Його не затьмарили роботи у фільмі «Анкор! Ще Анкор» і серіалі «Паризькі таємниці». Вдалося це зробити лише після того, коли на екранах з’явився серіал «Каменська».

Варто зазначити, що Олена Яковлєва згнітивши серце погодилася знятися в першій частині серіалу. Втім, і автор романів Олександра Мариніна бачила свою героїню не такий.

Олена Яковлєва з родиною

Так чи інакше, Яковлєва органічно вписалася в картину і вжилася із роль слідчого. Тепер, правда, ототожнюють актрису з її новим персонажем. А Мариніна пише свої романи, приміряючи Кам’янську до Яковлевої.

Після успіху серіалу «Каменська» зняли продовження «Каменська -2», а так само третю частину, четверту. Серіал розтягнувся аж на 6 років.

Тим часом, Олена не покидає сцену театру «Сучасник». Там вона грає різнопланові ролі у виставах «Граємо…Шиллера!», «Біси», «Гроза», «Іди-Іди».

100 питань до дорослого У кіно дебютував і син Олени Яковлевої Денис. Він зіграв хлопчика-ботаніка в пригодницькому фільмі «Якщо завтра в похід» Алли Сурикової.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: