Ім’я: Олена Ваєнга

Дата народження: 27 січня 1977 р. (39 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Сєвєроморськ, Мурманська обл.

Діяльність: співачка

Вага: 63 кг

Зріст: 176 см

Біографія Олени Ваєнга

Псевдонім Ваєнга, який придумала мати Олена Володимирівна Хрулевой (справжнє ім’я), був узятий від назви рідного для співачки міста Сєвєроморська, який називався так до 18 квітня 1951 року.

Дитинство майбутньої співачки пройшло в Снєжногорськ, де вона закінчила три школи: музичну, художню та гірськолижну. Після школи Олена переїхала в Санкт-Петербург, де навчалася у музичному училищі ім. Н. А. Римського-Корсакова по класу фортепіано. Вона отримала диплом педагога-концертмейстера. Паралельно займалася вокалом.

Творча діяльність

Першу пісню «Голуби» Олена Ваєнга написала, коли їй було 9 років. З цією піснею вона стала переможцем Всесоюзного конкурсу молодих композиторів на Кольському півострові. Олена Ваєнга з дитинства хотіла стати актрисою, тому закінчивши музичне училище вона вступила в Театральну академію (ЛГИТМИК) на курс Р. Тростянецького. Вона провчилася там лише два місяці. Залишити академію Олені довелося з-за запрошення до Москви на запис першого альбому. Альбом записали, але він не вийшов.

Вона дуже розчарувалася в шоу-бізнесі, тому втекла від продюсера в Санкт-Петербург. Але, не дивлячись на це поразка, пісні Олени Ваєнги взяли в свій репертуар Олександр Маршал («Наречена»), Тетяна Тішінская («А ти налий мені білого вина», «Мама, що ти плачеш», «Володенька», «Пригостіть даму цигаркою»), група «Стрілки» («Тонка гілочка»), група «Божа корівка» («Серце моє», «кохана моя»). Всі ці пісні поширював її колишній продюсер без згоди автора. Олена Ваєнга вирішила з ним не судитися.

Яскрава і талановита

У 2000 році Олена Ваєнга надійшла в Балтійський інститут економіки, політики і права на кафедру театрального мистецтва на курс П. С. Вельямінова. По закінченні курсу вона отримала диплом за спеціальністю «театральне мистецтво». Олена Ваєнга зіграла в антрепризній виставі «Вільна пара» разом зі своїм однокурсником Андрієм Родимовым.

Олена Ваєнга приймає участь у концертах з 19 років. У 1998 році вона з піснею «Циган» стала лауреатом Санкт-Петербурзького конкурсу «Шлягер року», в 2002 році вона стала лауреатом конкурсу «Гідна пісня». Олена Ваєнга брала участь в концертах-фестивалях «Весна романсу», «Вільна пісня над вільною Невою», «Невський бриз». Також співачка давала сольні концерти в ДК ім. М. Гіркого, їздила з гастролями по містах Росії. Кожен рік Олена в честь свого дня народження проводить у кінці січня концерти в БКЗ «Жовтневий» у Санкт-Петербурзі.

Концертна діяльність

Олену Ваєнгу публіка визнала зовсім недавно. Ваєнгу називають таким феноменом, як і Григорія Лепса. Олена — щира співачка з артистичним хистом і цим голосом.

У 2005 році до Олені Ваєнзі прийшла справжня популярність, після того, як був випущений альбом «Білий птах», в якому прозвучали такі хіти, як «Бажаю», «Аеропорт» і «Тайга».

У 2009 році Олена Ваєнга була удостоєна свого першого призу «Золотий грамофон» за пісню «Палю». У 2010 році Ваєнга знову отримала премію «Золотий грамофон» за пісню «Аеропорт». У цьому ж році співачка стала лауреатом фестивалю «Пісня року» з піснею «Абсент».

Олена Ваєнга — Абсент 12 листопада 2010 року у Олени Ваєнги відбувся її перший сольний концерт, який пройшов в Державному Кремлівському Палаці. Концерт транслювався на Першому каналі 7 січня 2011 року. У 2011 році Олена Ваєнга взяла участь у щорічній церемонії національної премії Шансон Року в Кремлі. Вона виступила з піснями «Олов’яних серце» і «Дівчинка». Зараз співачка дуже популярна. У січні 2011 року Олена Ваєнга виграла у Леоніда Агутіна на музичному рингу на каналі НТВ. Ваєнга набравши в 5 разів більше голосів, ніж Агутін.

У 2011 році Олена Ваєнга займає дев’яту позицію в списку найбільш успішних діячів російського шоу-бізнесу, які мають річний дохід понад шести мільйонів доларів.

За роки своєї творчості Олена Ваєнга написала приблизно 800 пісень. Одним з лейтмотивів її творчості став Північ і його простори. У репертуарі співачки є власні пісні, сучасні романси, старовинні російські романси, балади, народні пісні, а також пісні, основою яких стали вірші класиків, таких, як Сергій Єсенін і Микола Гумільов.

Родина

Мати Олени Ваєнги за освітою хімік, батько — інженер. Батьки Олени працювали в селищі Хуртовинну на засекреченому судноремонтному заводі «Нерпа», що обслуговує атомні підводні човни. Згодом Олена Ваєнга напише пісню про батька і рідної Північ: «У мене очі північних квітів, і мені не потрібні тропічні країни. Я завжди з тобою поряд була. Шкода, що ти поїхав занадто рано. Я раптом зрозуміла: всі ці міста я повинна пройти, як у мені. Але у мене є будинок, а біля будинку — я, а в Півночі — сяйво».

На сцені Олена викладається на всі 100%

Дід Олени з боку матері — контр-адмірал Північного флоту Василь Семенович Журавель. Бабуся Надія Георгіївна Журавель дуже полюбляє відвідувати концерти внучки. Про неї Олена Ваєнга теж написала пісню: «Моя бабуся любить суші…». Батьки по лінії батька все життя прожили в Петербурзі, пережили блокаду Ленінграда. Дід працював зенитчиком, в роки Великої Вітчизняної війни воював під Ораниенбаумом, а бабуся працювала лікарем у госпіталі в блокадному Ленінграді.

Олена Ваєнга.Королева У Олени Ваєнги є молодша сестра Тетяна. Вона знає багато мов і працює в дипломатичній сфері.

Особисте життя Олени Ваєнги

Олена Ваєнга живе з 1995 року зі своїм цивільним чоловіком Іваном Івановичем Матвієнко. Матвієнко є продюсером співачки. Він був одружений, його дочка на 2 роки старший Олени. Олена жила в Пітері у бабусі і вчилася в літературному класі. Вона готувалася повторно вступати в музичне училище імені Н. А. Римського-Корсакова. В цей час Олена познайомилася з Іваном Матвієнко в Пітері, коли їй було вісімнадцять років. Про це дізнався її батько, і наказав приходити додому не пізніше 21-00. Однак у такому юному віці хочеться гуляти. Тому Олена відразу ж пішла жити до Івана Матвієнко. З цього моменту він став для неї цивільним чоловіком. У її життя він став провідною зіркою, яка своєю працею і завзятістю він вивів співачку на вітчизняну естраду.

Олена Ваєнга — Тайга В ті 90-ті роки, в країні був розвал, а годувати сім’ю треба було, тому Іван Матвієнко почав переганяти з-за кордону автомобілі. Він вклав всі зароблені важкою і небезпечною працею гроші в неї, купував їй сценічні костюми, оплачував студію звукозапису…

Олена ще не будучи певною, займала перші місця, отримувала грамоти та дипломи. Свого житла у пари не було, тому вони весь час переїжджали на різні квартири. Потім Іван Матвієнко став продюсером Олени. Він змінив її сценічний псевдонім Саломея на Ваєнгу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: