Ім’я: Олена Циплакова

Дата народження: 13 листопада 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: актриса

Вага: 65 кг

Зріст: 167 см

Біографія Олени Циплакова

Дитинство і родина Олени Циплакова

Олена народилася в Ленінграді. Коли батько захворів на туберкульоз, батьки, щоб уберегти дочку від можливого зараження, відправили її в інтернат на два роки. Їй тоді було всього шість років. Про перебування там, у дівчинки залишилися вельми негативні спогади. Були вихователі, які до дітей виявляли жорстокість.

За те, що хлопці розмовляли після відбою, їх могли поставити на холодний кахель босоніж. У Олени був незалежний характер, тому на кахлі вона стояла часто. Були випадки рукоприкладства. Перебування в інтернаті в майбутньому зробили непростими відносини дочки і мами.

Інтернат не перетворив маленьку Оленку в озлобленого дитини, він зробив її внутрішньо сильнішою, вона стала самостійною. Вона росла пустотливий дівчинкою і багато часу проводила, граючи з хлопчаками. Батьки рано записали доньку в кілька спортивних секцій, це було плавання, фігурне катання та п’ятиборстві. При такій зайнятості, Циплакова завжди добре вчилася в школі, улюбленими у неї були точні науки, саме виходячи з цієї схильності, дівчинка планувала вибрати собі ВНЗ і майбутню професію.

Початок кар’єри актриси Олени Циплакова, фільмографія

Коли вона була п’ятнадцятирічним підлітком, їй запропонували знятися у фільмі талановитого режисера Динари Асанової. Картина називалася «Не болить голова у дятла». Зіграла головну роль дівчинку засипали пропозиціями. Глядачі побачили фільм 1975-го. Будучи школяркою, вона знялася ще у трьох фільмах: «Крок назустріч», «Вдови» і «Іван і Коломбіна». Школярку Олена зіграла в іншому фільмі Асанової – «Ключ без права передачі». Там вона грала практично саму себе – дівчинку, яка дивиться на світ серйозно і вдумливо. Глядачі добре сприйняли таку героїню, фільм був удостоєний безлічі нагород на фестивалях.

Олена Циплакова у молодості вражала своєю красою

Циплакова завжди з вдячністю відгукується про Динарі Асанової, вважаючи, що вона багато в чому вплинула на вибір її професії. Режисер часто приймала у себе хлопців, які знімалися в її картині, де вони спілкувалися, обговорюючи різні теми. Навчання в Гітісі і початок кар’єри

Олена відправилася вчитися в Москву. Їй вдалося вступити в ГІТІС. Протягом півроку дівчина знімала квартиру, батьки їй матеріально допомагали, поки вона не почала знову зніматися. Починаюча актриса отримувала пропозиції від багатьох режисерів.

Павло Любимов зняв юну актрису в «Шкільному вальсі». Олена завжди говорила, що саме героїня цього фільму їй найбільш близька за характером. Далі була робота у фільмі «В зоні особливої уваги» і «Ненависть».

Олена дуже часто знімалася, ніж були незадоволені її вчителі. У Циплакова з викладацьким складом ускладнилися відносини . Вона перейшла до ВДІКУ, але й там їй було не просто. Конфлікт виник із-за того, що Олена почала паралельно з навчанням грати в Малому театрі. Вона не дотримувалася певних правил, порушувала стереотипи, що незмінно викликало подив оточуючих.

У 1979-му році вийшов «д’артаньян і три мушкетери». Там Олена зіграла Кетті. Фільм мав шалений успіх, але актриса своєю грою там залишилася незадоволена. У цьому фільмі також знімалися Михайло Боярський, Ігор Старигін, Маргарита Терехова, Аліса Фрейндліх та інші.

Легендарна радянська актриса Олена Циплакова

Навчання Олени Циплакова на режисерському факультеті

У 1981-му році актриса звільнилася з театру і продовжувала грати у виставах, але вже за договором. Вона вступила до ВДІКУ, щоб вивчитися на режисера. Олена пояснювала це тим, що в кіно вона почала часто грати повтори, багато образи повторювалися, причому не один раз. Це стало просто нецікаво. В театрі ж, всі вистави були старими, і вона не бачила для себе простору для розвитку.

Циплакова навчалася на стаціонарі, при цьому приймала запрошення на зйомки в нових картинах, працювала в театрі. Часто спати їй доводилося три-чотири години. У 1984-му, майже перед самим дипломом, вона пішла з театру.

Режисерські роботи Циплакова

Тривалий час після отримання диплома про закінчення режисерського факультету Олені нічого не вдавалося зняти. Притому що у неї було вже два дипломи, вона працювала на посаді асистента режисера. Зйомок у кіно майже не було. Вона важко перехворіла і сильно поправилася.

Дебютом режисера-початківця став кінофільм «Громадянин тікала», що вийшов в 1988-му році, завдяки якому Карен Шахназаров помітив нового цікавого режисера в особі Циплакова. Він запросив її в своє творче об’єднання, яке називалося «Старт».

Адам одружується на Єві — Олена Циплакова та Олександр Соловйов У 1989-му Олена Октябревна зняла кінокартину «Очеретяний рай», що став її першою серйозною роботою. Як пізніше вона сказала, що її бажанням було зняти фільм про почуття власної гідності. Після перегляду картини багато фахівці дивувалися, вони не могли повірити, що фільм був знятий жінкою. На фестивалі, який проходив у місті Сан-Себастьян, ця картина отримала приз, Циплакова ж змогла довести своє право бути режисером, хоча ця професія вважається чоловічою.

Ще одна психологічна драма знята Оленою в 1992-му році. Фільм називався «На тебе уповаю». Не раз її дорікали за жорстокість, показану у фільмі, але Циплакова з таким формулюванням не згодна. Вона вважає, що в її картинах людина прагне відновити своє духовне начало або відстояти особисту гідність.

З 2001-го режисер почала пробувати себе в серіалах. Першим серіалом став «Смугасте літо», що вийшов в 2004-му році.

Олена Циплакова сьогодні

Олена Циплакова сьогодні знімається в серіалах

За останні десять років Циплакова зіграла лише кілька ролей у кіно, вона майже перестала зніматися, здебільшого виступаючи в якості режисера. Однією з останніх її робіт, як режисера став серіал «Кармеліта. Циганська пристрасть», протягом 2009-2010-го років транслювався на екрані, і добре прийнятий глядачами. Останнім фільмом на сьогоднішній день, знятим Циплакова, став «Таке звичайне життя». І ще одна робота, де режисерами разом з Циплакова є Бета Недич і Олександр Мохов, виходить на екрани в цьому році. Фільм називається «Поки станиця спить».

Особисте життя Олени Циплакова

Олена вперше вийшла заміж ще в студентські роки. Обранця звали Сергій, він працював разом з Оленою в малому театрі. Пара розписалася під час гастролей в Ризі. Шлюб не протривав і року. У другому шлюбі вона стала дружиною людини, який не був пов’язаний ні з кіно, ні з мистецтвом. Це був лікар-стоматолог – Сергій Ліпєц. Свій третій шлюб Олена уклала в 2005-му році. Її чоловіка звати Павло.

Коли Олена Октябревна перебувала в Африці з киноделегацией, вона захворіла малярією, причому смертельною формою. Лікарі не відразу змогли визначити причину хвороби і поставити діагноз. Вона мало не померла, їй зробили важку операцію. Після перенесеної хвороби Олена сильно поправилася.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: