Ім’я: Олена Степаненко

Дата народження: 8 квітня 1953 р. (63 роки)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Волгоград

Діяльність: артистка розмовного жанру

Вага: 75 кг

Зріст: 168 см

Біографія Світлани Рябової

Дитинство

Степаненко олена Григорівна народилася у Волгограді в сім’ї робітників. Батько змінив кілька професій – спочатку був кухарем у ресторані, потім став працювати на хімічному заводі. Мати була відомим перукарем у Волгограді. Сім’я жила в приватному будинку, побудованому для двох господарів, за адресою вул. Сальская, 18.

Акторський талант дівчинки проявився ще в школі – вона співала, танцювала, обожнювала відвідувати театр музичної комедії, де не пропускала жодної постановки. Дівчатами на вулиці Олена верховодила – під керівництвом Степаненко постійно влаштовувалися танці, свята, вечорниці. Звичайно ж, відвідувала Олена і драмгурток в школі. Свій перший спектакль зіграла в 10 класі. П’єса була дуже серйозною для драмгуртка – «Перед світанком» Іда Еванда. За сюжетом твору вночі в тюремній камері чотири молоді дівчини чекають виконання смертного вироку. Степаненко дісталася сама складна і неоднозначна роль молодої повії, яка запропонувала революціонерці піти на розстріл замість неї.

Олена Степаненко почала кар'єру з ролі повії

Дізнавшись про роль, Олена довго відмовлялася від неї, а керівник драмгуртка переконала Степаненко, що тільки їй, самою рішучою в школі, ця роль під силу. У виставі повія повинна була виконувати частівку, але її текст був загублений, т. к. сценарій був переписаний від руки. Олена вирішила сама підібрати рядка для виконання. На репетиціях частівку вона не співала, тримала в таємниці, а на прем’єрі підкорила весь зал: «Ех, шарабан мій, американка, а я дівчина, та шарлатанка!». Аплодували стоячи.

Вища освіта. Початок кар’єри

Після закінчення школи Олена Степаненко надійшла в Волгоградське училище мистецтв. Провчилася там рік, після чого вирішила поїхати в Москву. Поштовхом до цього вчинку стала зустріч з відомим московським тенором Тубольцевым. Він зайшов в училищі і потрапив на урок вокалу до Степаненко. Почувши її голос, Тубольцев порадив їй їхати в столицю. З першої ж спроби Олена вступила до ГІТІС, на факультет акторської майстерності музичних жанрів.

Олена Степаненко на початку кар'єри

По закінченні інституту деякий час працювала в Москонцерті артисткою розмовного жанру, після чого перейшла в театральний колектив під керівництвом Євгена Петросяна. Незабаром театральна трупа Петросяна перетворилася Московський театр естради, і з 1979 року до Степаненко приходить популярність. Цікаві монологи, театральні мініатюри та музичні пародії, сольні і спільні виступи полюбилися радянському глядачеві. Степаненко починає виступати на кращих концертних майданчиках Москви і СРСР, багато їздить з гастролями.

Державний театр мініатюр

Московський театр естради перетворюється в Державний театр мініатюр. Керівник театру Євген Петросян зауважує молоду талановиту актрису і з цього моменту починається їх творчий союз. До союзу сімейному вони прийдуть трохи пізніше, а поки Степаненко одружена піаністом Олександром Васильєвим, з яким вони познайомилися ще під час навчання в Гітісі. Васильєв і вивів Олену на велику естраду – в Москонцерт, познайомив з Петросяном. Степаненко і Васильєв якийсь час виступали разом, Олена пародіювала акторів, а Олександр їй акомпанував, але з початком роботи актриси в театрі мініатюр їх творчі шляхи починають потроху розходитися.

У театрі мініатюр в повній мірі розкривається трагікомічний талант актриси. Вона була по суті єдиною в своєму жанрі у трупі Петросяна, і Євген Ваганович дуже пишався їй і дорожив її талантом. Олена Григорівна була задіяна в усіх виставах театру, серед яких варто відзначити «Добре слово і кішці приємно», «Інвентаризація», «Як поживаєте?». Незабаром Олена Степаненко йде від Васильєва і стає дружиною Петросяна. Крім роботи в театрі, актриса починає сольну кар’єру, виступає в розмовному жанрі і разом з чоловіком. Надзвичайно популярні її монологи «Ідеальна жінка» та «Ядерна кнопка», текст яких написаний Михайлом Задорновим, «Жінки, які співають» (автор – Р. Териков), пародія на «Блакитний вогник», створена в співпраці з М. Задорновим і А. Хайтом. Степаненко активно гастролює з ними по країні, користуючись воістину всенародною любов’ю і визнанням.

Олена Степаненко стала знаменитою завдяки Євгена Петросяна На початку 1990-х років Театр мініатюр ставить свої кращі спектаклі, жоден з яких не обходиться без участі Степаненко: «Дурні ми всі», «Коли фінанси співають романси», «Країна Лимония, село Петросяния».

Степаненко і Петросян

З середини дев’яностих Олена Степаненко пробує себе в новій якості: постановки «Страсті-мордасті», «Сімейні радості», «Країна на підйомі», «З великим привітом» показують не тільки її сценічний талант, але і талант режисера. Вистава «Сімейні радості» виводить Степаненко на один рівень з Петросяном, після чого їх вже складно сприймати окремо один від одного. Талант акторів органічно доповнює і підкреслює один одного, творчий союз переступає межі театру. Подальші виступи з чоловіком, однак, не позначаються на сольній кар’єрі – Олена Степаненко продовжує радувати шанувальників новими сольними виступами – «Екскурсія», «Лист Клінтону». Актриса стає лауреатом всеросійського конкурсу артистів гумористичних жанрів, а незабаром отримує ще одну нагороду – почесне звання заслуженої артистки РФ.

Олена Степаненко та Євген Петросян

У 1999 році Олена Григорівна створює свою сольну програму «І сміх, і сльози, і любов», тексти для якої написали М. Задорнов, Л. Ізмайлов та інші відомі сатирики.

Кіно і телебачення

Олена Степаненко працює в мультиплікації з 1981 року. Дебютом актриси можна назвати мультфільм «Одного разу вранці» (1981) режисера Інеси Ковалевської, в якому Степаненко виконала вокальні партії. У 1982 році актриса озвучила Опудало-Мяучело в однойменному мультфільмі Ковалевської. Опудало-Мяучело, озвучене Степаненко, стало улюбленим персонажем цілого покоління дітей.

Незабаром Степаненко дебютує у «великому кінематографі». Детективний фільм «Мишоловка» режисера Самсона Самсонова, знятий за однойменною п’єсою Агати Крісті, виходить на екрани в 1990 році. Степаненко грає одну з головних ролей у незвичному для себе амплуа. Крім Степаненко у фільмі дебютує Микита Висоцький, син відомого композитора та актора Володимира Висоцького. У тому ж році на суд глядача представляється ще одна картина за участю Олени Степаненко – комедія «Самогубець» (режисер Ст. Пендраковський).

Олена Степаненко озвучила мультфільм Опудало мяучело Далі практично на десятиліття актриса відходить від кінематографа і повертається на екрани на початку двотисячних ролями в телефільмі «Формула щастя», мюзикл за мотивами творів А. С. Пушкіна «Золота рибка». У 2001 році в ефірі телеканалу НТВ з’являється телепередача «Шоу Олени Степаненко». Іншим популярним проектом стає телесеріал Олени Степаненко «Кышкин дім».

У 2010 році Степаненко виконала роль оповідачки в новорічній комедії-мюзиклі телеканалу «Росія» «Морозко» за мотивами знаменитої казки Олександра Роу, а в новорічну ніч 2013 року актриса порадувала своїх шанувальників роллю королеви-мачухи у ще одній новорічній казці «Росії» — мюзиклі «Червона шапочка» Олександра Ігудіна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: