Ім’я: Олена Соловей

Дата народження: 24 лютого 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Нойштрильц, НДР

Діяльність: актриса

Вага: 62 кг

Зріст: 165 см

Біографія Олени Соловей

Дитинство Олени Соловей

Олена народилася в Німеччині. Її тато був військовим. Батьки познайомилися в самому кінці війни на території Німеччини. Мама була медичною сестрою. Деякий час вони жили в містечку Нойштрильц, де Олена з’явилася на світ. Коли дівчинці було три роки, батька перевели в Красноярськ. Через десять років вони вже жили в Москві.

Свої шкільні роки Соловей завжди згадувала як найчудовіші і чарівні. Вона відвідувала музичну школу, а так само різні гуртки. Якось дівчинка в журналі знайшла оголошення про набір в театральну студію, яку відкрили при Театрі Станіславського. Їй захотілося спробувати. Треба сказати, що вступити туди було зовсім не просто. Олені довелося пройти три тури, і тільки після цього її прийняли. Життя була наповнена, і вільного часу у неї практично не було.

Актриса Олена Соловей в молодості

Соловей мріяла тільки про професію актриси, тому після школи зробила спробу стати студенткою Вдіку, однак не пройшла за конкурсом. Це не збило її з наміченого шляху. Через рік вона все-таки надійшла, потрапивши на курс Б. Бабочкіна.

Початок кар’єри актриси Олени Соловей

Коли дівчина була першокурсницею, вона отримала запрошення знятися в короткометражному фільмі Р. Хамдамова. Його назва – «В горах моє серце». Роль була зовсім невеликий – донька булочника. Через рік Лена взяла участь у роботі над іншою короткометражкою – «Правдоха».

Все це були незначні ролі, дебютом можна назвати зйомки у фільмах, які вийшли на екрани в 1969-му році. Один з них — «Король-олень», інший — кінофільм «Квіти запізнілі». У добрій казці «Король-олень» починаюча актриса грала в команді чудових акторів: Юрій Яковлєв, Олег Єфремов і Сергій Юрський і Олег Табаков. У Соловей була зовсім невелика роль, однак вона бігала на всі зйомки, спостерігаючи як працюють талановиті актори.

Олена Соловей — В блакитному залі ВДІК Олена закінчила в 1970-му. Інокентій Смоктуновскийрекомендовал її в Малий театр, де для неї хотіли ставити «Чайку», однак Соловей несподівано для багатьох вийшла заміж і поїхала в Ленінград, звідки родом був її чоловік. Там Олена влаштувалася на «Ленфільм», крім того, грала на сцені театру Ленсовета.

Треба сказати, що першу роль на сцені цього театру вона зіграла лише 1983-му році. Це був дует з Михайлом Боярським в постановці «Переможниця». Актрисі здавалося, що роль абсолютно не змикалася з нею, проте вона грала її так, що зал замовкав, а сама Соловей відчувала, що щаслива. Сцена розкривала в ній те, що в самій собі Олена не знала, нові сторони її творчого початку. В театрі Ленсовета у неї був величезний репертуар. Кожна постановка і роль народжувала, за словами актриси, в ній якесь нове істота, що завжди було дивно.

Вона знялася в той період у великій кількості картин: «Діти Ванюшина», «Про любов», «Єгор Буличов та інші» та ін.

Визнання критиків і глядачів

Популярність принесла Олені роль, яку вона отримала в картині Микити Михалкова. Режисер запросив на зйомки А. Калягіна, Ю. Богатирьова, Е. Артем’єва, акторів «Мосфільму». Питання стояло лише в тому, хто ж має і зможе зіграти головну жіночу роль у цій картині. Після проб була обрана Соловей. Вона погодилася з великою радістю. Картина називалася «Раба любові».

Олена Соловей: 20 років без Батьківщини Спільну мову з Микитою Михалковим вона знайшла далеко не відразу. Справа в тому, що у них не збігалися думки з приводу бачення її ролі. В результаті, Олена Яківна змогла все-таки погодитися з думкою режисера.

У цьому кінофільмі у Соловей вийшло дуже тонко передати повноту почуттів героїні. «Раба кохання», що мав неймовірний успіх. На думку актриси, ніхто цього навіть не очікував. Він був відзначений призами кількох міжнародних кінофестивалів.

Кращі ролі Олени Соловей

З Міхалковим Олена працювала ще не раз, і завжди це були яскраві, багатопланові і характерні ролі. Кар’єра йшла «вгору» неймовірними темпами. Олена Яківна стала затребуваною актрисою. У вісімдесяті роки вона отримала ролі в таких фільмах, як «Блондинка за рогом», «Факт», «Карантин», «Життя Клима Самгіна» та ін.

Пізніше актриса сказала в інтерв’ю, що ні одна з ролей, які вона зіграла, спочатку їй не подобалася, вона чинила опір кожної з них. Щоразу це відбувалося до тих пір, поки Соловей не починала працювати над роллю. Тільки в процесі роботи вона відчувала, що це її вибір і що грає вона не через силу.

Олена Соловей сьогодні знімається зовсім трохи

На початку дев’яностих років Олена знялася лише в трьох фільмах. Багато акторів тоді залишилися без роботи. Її родина зважилася на переїзд в США.

Творче життя Олени Соловей в США

Олена Яківна не розраховувала на те, що в Америці зможе продовжити акторську кар’єру. Вона займалася сім’єю. Однак через кілька років актриса грала все-таки на сцені. Це був театр Олександра Журбіна, що знаходиться на Брайтоні. Свої знання і акторське ремесло вона змогла передати, ставши викладачем університету Нью-Йорка. Її студентами були майбутні режисери.

Програма під назвою «Куліси» йшла на російському радіо. Там Соловей читала твори Чехова, Буніна і Толстого, брала інтерв’ю у акторів.

Підкорювати голлівуд Олена не стала. Вона продовжувала залишатися тільки російською актрисою. У 2001-му її запросили до Росії на зйомки серіалу «Московська сага». У тому ж році в Америці вона створила творчу студію для дітей, назвавши її «Етюд». Російські діти вчаться там, малярства й танців, для них ведуть заняття з музики і театру.

Особисте життя Олени Соловей

Для Олени завжди самим головним у її житті була сім’я. Вона вміла свої ролі і залишати роботу в театрі чи на знімальному майданчику, розділяючи себе і зіграних героїнь. У актриси є двоє дітей – донька і син. Заради їх майбутнього вона зважилася на еміграцію.

Перший час після переїзду в Америку актриса стала домогосподаркою, багато часу займалася з маленькою онукою.

На каналі ОРТ в 2001-му році був показаний фільм «ПМЖ», знятий Георгієм Гавриловим. В ньому розповідалося про життя емігрантів в Америці, в тому числі було розказано і про Соловей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: