Ім’я: Олена Проклова

Дата народження: 2 вересня 1953 р. (63 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 65 кг

Зріст: 165 см

Біографія Олени Прокловой

Батько майбутньої актриси був учителем і викладав програмування і кібернетику у Військово-політичній академії, мама Олени Прокловой теж вчитель. Проклова зростала у творчому колі. Друзями батьків були актори та діячі культури. А прадід і дід були акторами. Сімейна дача розташовувалася в селищі учених, артистів і художників. Втім, ніхто з оточення навіть не припускав, що Олена буде актрисою, з чотирьох років дівчинка займалася художньою гімнастикою, а в одинадцять вже стала майстром спорту.

«Дзвонять, відкрийте двері»

Дідусь Проклової – Віктор Тимофійович, був актором і працював помічником режисера. Вдома говорив лише про звороті кінематографа і внучці бути актрисою не бажав. В один момент режисер Олександр Мітта почав шукати школярку на головну роль у фільмі «Дзвонять, відкрийте двері!». Дівчатка на студію йшли юрбою, але от підходящої так і не було видно.

Було переглянуто 11 тисяч претенденток. Олена часто бувала на роботі у дідуся. Вона вивчила текст, які озвучували на пробах. Під час чергової проби режисер помітив Проклову, зрозумів, що це саме та дівчина, яка потрібна і затвердив її на роль.

Фільм «Дзвонять, відкрийте двері!» розповідає про відкриття 12-річної дівчинки, яка шукає за дорученням зачинателів міського піонерського руху і непомітно дорослішає. Разом з Оленою Проклової зіграли Ролан Биков, Люсьєна Овчинникова, Сергій Никоненко і Віктор Косих.

Актриса, телеведуча і просто красуня

Перша роль Олени Прокловой була помічена і глядачами та пресою, а так само удостоєна міжнародної премії. А працівники «Мосфільму» назвали роботу Олени кращою жіночою роллю року, а ніж і видали відповідну грамоту.

Куди йде дитинство

Після успішного дебюту на Олену Проклову звернули увагу інші режисери. Геннадій Казанський з ходу запропонував дівчинці зіграти Герду в казці «Снігова королева». Фільм з’явився на екранах в 1967 році і був дуже тепло зустрінутий глядачами. Картина удостоїлася головних призів на фестивалях «Червона гвоздика» і в Боготі.

Наступні два роки Олена була зайнята в двох картинах. Спочатку в «Перехідному віці» Річарда Вікторова, потім в «Гори, Гори, моя зірка» Олександра Мітти.

До речі, під час роботи над останньою картиною Олена Проклова і визначилася з вибором своєї професії. І вибрала вона не спорт, хоча їй пророкували блискуче майбутнє, а лицедійство. Закінчивши екстерном 9-й і 10-й класи, дівчина вступила на акторський факультет Школи-студії при МХАТ. Сама Олени зараз шкодує, що немає ні спогадів про шкільні походах, ні про випускному вечорі. Натомість вона отримала цікаву і насичену життя на сцені і в кіно.

Навчання і робота в Мхаті

У Школі-студії Олени вчилася з однією умовою: вона тимчасово забула про кіно. Викладачі спочатку ставилися до юної актриси скептично. У дівчинки був дуже тихий голос і був відсутній сценічний темперамент. Однак студентка могла відразу почати грати і включалася миттєво в будь-яку роль. В її уявленні акторська праця починається з команди «Мотор».

До речі, за 20 років роботи у МХАТІ актриса зіграла весь провідний репертуар. Вона була задіяна в таких постановках, як «Синій птах», «Валентин і Валентина», «Перламутрова Зінаїда», «Ешелон», «Вишневий сад», «Амадей». На початку 90-х актрис покинула МХАТ.

«Єдина»

До речі, МХАТ Олена Проклова закінчила в 1973 році і повернулася в кіно. Відразу актриса прийняла пропозицію від Хейфіца і стала працювати над роллю Тані Фешевой в картині «Єдина».

Успішна жінка

Разом з нею грали Валерій Золотухін та Володимир Висоцький. Сама Олена впевнена, що це була краща роль за всю її кар’єру. Фільм з’явився на екранах в 1976 році і удостоївся нагород на фестивалях у Фрунзе і Панамі.

Фільм. Фільм. Фільм…

А ось у 70-х роках Олена Проклова зіграла негативну роль в «Сентиментальному романі» Ігоря Масленникова. Її героїня була гордою, красивою, справедливою і дотепною дівчиною, але бездушною. У 1976 році Олена повернулася в казку і зіграла Настуню в картині «Як Іван-дурник за дивом ходив».

Далі пішла робота над фільмом Георгія Данелія «Міміно». Роль була епізодична, але помітна. Актриса стала «дівчиною-мрією» головного героя. А фраза адресована їй «Ларису Іванівну хочу!» стала крилатою.

Сучасну «фабричну дівчисько» Олена Проклова грає у фільмі «Власна думка» Юрія Карасика. Одна з вдалих ролей Проклової була у фільмі «Ключ без права передачі» Динари Асанової. Ця картина про школу, вчителів, учнів та їх батьків. Про те, як іноді складно складаються відносини між різними поколіннями. Олена зіграла молоду вчительку. І вона змогла подружитися зі своїми учнями. Далі послідували роботи в картинах «Собака на сіні», «Сум’яття почуттів», «Шукай вітру…», «Голубка», «Вірою і правдою» та «Інспектор Гулл».

Олена Проклова на відео В 80-х роках минулого століття Олена працювала в театрі і кіно. Її скарбничка поповнилася такими фільмами, як «Які наші роки», «Будьте моїм чоловіком», «Ми жили по сусідству», «Будь щаслива, Юлія!», «З життя начальника карного розшуку», «Пізня любов», «Перша кінна», «Майбутнього віку». А в середині десятиліття Проклова отримала звання заслуженої артистки РРФСР.

У 90-х роках, як, втім, і багато колег, Олена Проклова знімається мало. У 1992 році вона зіграла в картині «А спати з чужою дружиною добре?», у 1999 році з’явилася в картині «Досьє детектива Дубровського».

Особисте життя Олени Прокловой (діти, чоловік і сім’я)

Олена Проклова досить рано вийшла заміж. У 18 років вона стала дружиною режисера і журналіста Віталія Мелік – Карамова. Через рік у них з’явилася дитина – донька Аріна. Через чотири роки подружжя розлучилося.

Другий чоловік Олени був далекий від мистецтва. Обранцем став доктор Олександр Дерябін. Та проте й з ним актриса не знайшла щастя і розлучилася через кілька років. Проклова каже, що причиною розлучення стала особиста трагедія. У дитинстві померли їхні двоє синів-близнюків. Забути про це допомогла робота. Горе роз’єднав подружжя. Розлучалися, правда, мирно і сьогодні підтримують прекрасні стосунки.

Олена з коханим чоловіком

У 1984 році Олена Проклова зустріла третього чоловіка. Ним став чоловік на ім’я Андрій – один брата Віктора. У пари народився син, проте і на цей раз лихо повторилося. Хлопчик прожив всього тиждень. Андрій і Олена переживали трагедію разом і не розійшлися. У 1994 році у подружжя з’явилася донька Поліна. Щоб дівчинка все ж з’явилася на світло всю вагітність Олена пролежала в клініці і сама колола собі уколи. Всього близько 700 разів.

А в 1995 році Олена стала бабусею — дочка Аріна народила дівчинку, її назвали Аліса.

У 1999 році Олена Проклова випустила книгу «В ролі самої себе». Це не стільки біографія, скільки міркування про життя.

Новий вік

У новому столітті Олена Проклова повернулася в кіно. У 2001 році вона зіграла у фільмі «Жовтий карлик», а в 2006 році в картині «Щастя за рецептом».

Жіноча мудрість Зараз Олена дуже щільно співпрацює з телебаченням. Вона брала участь у телепроектах «Останній герой» та «Великі перегони». У 2006 році прийшла до програми про здоров’я «Малахов + ». Проект закрили в серпні 2010 року.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: