Ім’я: Олена Миколаєва

Дата народження: 9 лютого 1983 р. (33 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Москва

Діяльність: актриса

Вага: 51 кг

Зріст: 168 см

Біографія Олени Ніколаєвої

Олена Ніколаєва – молода, але вже улюблена глядачами російська актриса кіно і театру. Популярність їй принесли фільми «Дівчинка», «Поки цвіте папороть» і серіал «Мамочки».

Чуйна, ніжна і жіночна актриса Олена Ніколаєва

Дитинство Олени Ніколаєвої

Зросла Олена в сім’ї, де люблять і цікавляться танцями. І бабуся, яка займалася в художній самодіяльності, і мама – відома артистка балету, всі вони прищепили маленькій Оленці повагу і любов до танцю, хореографії, праці на сцені.

Зовсім малою вона почала заняття художньою гімнастикою, але сувора дієта спортсменок не влаштовувала люблячу бабусю. Дівчинку відвели на навчання в балетну школу Анатолія Борзова, де вона і провчилася з 1993 по 1995 рік. В 11 років відмінна підготовка і завзятість дівчинки були оцінені на іспитах у відомий ансамбль Ігоря Моїсеєва. Тут вона закінчила навчання, після чого стала учасницею ансамблю пісні і танцю ВВС і ППО «Небо Росії».

Олена Ніколаєва у виставі «Електра»

Після закінчення загальноосвітньої школи і балетної студії Олена вирішила спробувати сили на акторському терені. Перша спроба виявилася невдалою – в театральну школу-студію МХАТ її не взяли. На наступний рік дівчина подала документи в ГІТІС, і тут її чекала удача. Під керівництвом Олега Кудряшова студентка Миколаєва успішно відучилася на акторському відділенні режисерського факультету. Разом з Євгеном Ткачуком, Романом Шаляпіним, Оленою Лабутиной, Павлом Акимкиным і Юлією Пересільд вона зіграла чимало ролей у студентських виставах.

Яскравий художній талант, щира гра на сцені були гідно оцінені керівництвом Державного театру націй, де їй запропонували служити. Найбільш улюблені театралам роль Олени у виставі-жарту «Шведська сірник» за оповіданнями Чехова і драматичному спектаклі за романом Астаф’єва «Прокляті і вбиті», які були поставлені під керівництвом Євгенія Миронова.

Фото з вистави «Шведська сірник»

Перші ролі Олени Ніколаєвої

Початком кінокар’єри Олени Ніколаєвої стала роль у фільмі «Історія весняного призову». Фільм вийшов в 2003 році і розповідав майбутньому десантника Вані, який мріє про службу в армії. Його дівчина, навпаки, не бажає розлучатися з коханим. Будучи ще студенткою Гітісу, Олена зіграла роль коханої подруги десантника.

Кадр з фільму «Неваляшка» (2007)

У 2007 році Олена взяла участь у зйомках фільму «Будинок на набережній», де зіграла Діну Абажур в молодості. Робота з Олексієм Петренком та Іриною Купченко, Миколою Добриніним і Вадимом Андрєєвим стала чудовою школою для молодої актриси. Фільм придбав широку популярність серед телеглядачів, а Олена почала роздавати перші автографи. В цьому ж році їй запропонували ролі у фільмах «Пером і шпагою», «Служба довіри» та «Неваляшка».

«Пером і шпагою»: Олена Ніколаєва у ролі дворянської дочки Насті

Кращі ролі Олени Ніколаєвої

У наступному, 2008 році, Олена Миколаєва отримала роль, яка принесла їй ще більше популярності і схвалення майстрів. Фільм «Дівчинка», в якому Олена виконала роль звичайної учениці московської школи Олени Ярцевої, багатьом глядачам запам’ятався саме завдяки талановитій і яскравій грі головної героїні. Причому всі пісні, які виконував її персонаж, були записані самою актрисою. Крім того, Миколаєва взяла участь у роботі над піснею «Капкан», також сподобалася багатьом глядачам.

Олена Миколаєва – «Капкан» (к/ф «Дівчинка») Високу оцінку роботі Олени у цьому фільмі дала президент II Міжнародного кінофестивалю «Дзеркало» Інна Чурікова, вручивши їй Спеціальний приз заходи. Наступна успішна робота в картині «Я повернуся» підтвердила акторський талант Олени Ніколаєвої. У цьому фільмі вона зіграла роль навіженої дівчини Гулі, однієї з сестер Ростопчиных. Разом з Оленою у зйомках фільму брали участь як визнані майстри – Олександр Пороховщиков, Ада Роговцева, Катерина Васильєва, так і молоді таланти – Єлизавета Боярська, Кирило Кяро і Світлана Колпакова. З останньої актрисою Олені трохи пізніше чекала ще одна зустріч на знімальному майданчику.

Кадр з фільму «Дівчинка»

У 2009 році Олена Миколаєва отримала «Приз глядацьких симпатій» XVIII Міжнародного фестивалю акторів кіно «Сузір’я-2010» за головну роль у мелодрамі «Фонограма пристрасті», а її Саша Берестова з серіалу «Золото скіфів» надовго стала улюбленицею багатьох телеглядачів.

Олена Ніколаєва у «Фонограмі пристрасті» (2009)

З кожним новим фільмом Олена розкриває все нові грані свого акторського таланту, в кожній новій кінострічці знаходить можливість яскраво і глибоко показати характер своєї героїні, зробити його опуклим, людяним. Саме тому її роботи залишають яскраві спогади. І хоча в кожному фільмі актриса працює з повною самовіддачею, критики виділяють кілька найбільш вдалих її ролей.

Кадр із серіалу «Поки цвіте папороть»

У фільмі «Дві зими і три літа» Олена грає жваву «деваху» Варвару Иняхину, яка шанує фронтовика Лукашина. У драмі «Шхера-18» Олена грає роль сестри загиблого спецназівця, яка разом з його другом виявляється в заручниках у терористів.

Під силу актрисі і комедійні ролі, наприклад, у фільмі «Квочки», серіалах «Поки цвіте папороть» і «Матусі». У серіалі «Матусі» Олена не тільки читає закадровий текст, але і дає поради Світлані Колпакової, з якої вже працювала у фільмі «Я повернуся». Справа в тому, що серед інших актрис лише вона є реальною мамою двох милих хлопців і тому може дати правильні рекомендації по створенню образу хлопочущей матері.

Інтерв’ю з Оленою Ніколаєвої, актрисою серіалу «Матусі»

Особисте життя Олени Ніколаєвої

Влітку 2006 року, після закінчення Інституту театрального мистецтва, Олена познайомилася з майбутнім чоловіком Костянтином Парфьоновим. Через 3 року у пари народився син Артемій, ще через 3 роки — донька Вероніка.

У вільний від акторської діяльності час Олена любить займатися розведенням квітів, рукоділлям, часто подорожує з родиною на улюбленому позашляховику. Крім того, вона багато читає, малює, бере активну участь у благодійних акціях. У 2008 році актриса брала участь у VI і VII Віденському балу в Москві як дебютантка.

Олена підтримує теплі, дружні стосунки з колишніми однокурсниками. Разом вони створили арт-групу «С. А. М.», в рамках якої часто дають концерти.

Виступ арт-групи «С. А. М.»

У 2008 році, на відпочинок в Ніцці Олена мало не потонула. Під час прогулянки по набережній актриса необережно спустилася до води і трохи не загинула під багатометровим хвилею. Врятував дівчину її однокурсник і друг – Роман Шаляпін. З тих пір кожен рік, 29 листопада, Олена дякує свого спасителя.

Олена Ніколаєва зараз

У 2015 році Олена Ніколаєва взяла участь у виставі «Fарс-мажор» де виконала пісні радянських років. У пісню М. Кристалинской «У нашому місті дощ» актриса вклала не тільки співочий талант, але і драматичний артистизм.

Зірки серіалу «Матусі»

Серед останніх новин з життя актриси – зйомки у другому сезоні популярного серіалу «Матусі», де героїні Олені доведеться виховувати чужих дітей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: