Ім’я: Олена Нікітіна

Дата народження: 2 листопада 1992 р. (24 роки)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Москва

Діяльність: скелетонистка

Вага: 55 кг

Зріст: 167 см

Біографія Олени Нікітіної

Дитинство Олени Нікітіної

Олена народилася і виросла в Москві. Вона завжди була дуже спортивної, але до загального подиву захопилася не легкою атлетикою або гімнастикою, а футболом.

Батьки, знаючи впертий характер дочки, не забороняли і не перешкоджали, хоча футбол і не занадто жіночий вид спорту. Якщо мама ще намагалася якось направити дочка «інше русло», батько, зазвичай, займав сторону Олени.

Футболом Нікітіна займалася п’ять років, причому професійно і дуже успішно. Вона доросла до збірної Москви. Олена вступила до спортивне училище. Якось знайомий, закінчує на той момент навчання, попросив її врятувати його друга. Один був молодим тренером з скелетону і в терміновому порядку шукав людей на спартакіаду.

Олена Нікітіна займалася спортом з раннього дитинства

Все, що потрібно – просто виступити один раз, і все. Лена погодилася. З її спортивною підготовкою це було не складно, крім того, цікаво було спробувати. Збори проходили в Павловську. Вперше на скелетоні Нікітіна поїхала восени. За її спогадами – це були сльози і тверда впевненість у тому, що більше вона на цій штуковині їздити не стане. Але треба сказати, що з першого погляду Олені здалася траса не складною, але коли вона поїхала, а потім впала, з’явилися зовсім інші відчуття.

Тренування йшли нелегко. Спортсменка падала буквально в кожному заїзді. Кататися в скелетоні починають з нижчої точки, поступово піднімаючись вище. Коли, через десять днів, вся група вже каталася з верхньої точки, Олена все ще продовжувала залишатися внизу. Були і сльози, і істерики. Тренер тоді говорив, заспокоюючи її, що Оленці треба тільки виступити на спартакіаді, і все. У підсумку, Нікітіна виграла цю спартакіаду. Після перемоги, вона прийняла рішення залишитися в скелетоні, вважаючи виграш своєрідним знаком.

Перший час з футболу Олена не йшла, поєднуючи скелетон з тренуваннями у футбольній команді. Але, коли прийшов час зборів, Олена змушена була вибрати. Вона прийняла рішення залишити футбол і сконцентруватися на скелетоні. Перехід відбувся в 2008 році.

Чемпіонка Європи з скелетону оголилася Скелетону вона віддала перевагу з тієї причини, що в цьому виді спорту кожен відповідає лише за себе. Футбол – колективна гра, де далеко не всі і не завжди залежить від однієї людини.

Батьки були спочатку категорично проти того, що дочка зробила такий вибір. Але їм довелося прийняти його, так як Олена заявила, що прийняла остаточне рішення. Папа знову її підтримав, висловивши припущення, що при такому бажанні і натиску Лени, швидше за все, це буде непоганий результат.

Початок кар’єри Нікітіної в скелетоні

Олена вчилася кататися по більшій частині в Сігулді (Латвія). Перший рік тренувань був пов’язаний з постійним панічним страхом перед падіннями. Вона ніяк не могла його здолати. Всі рекомендації і вказівки тренера Нікітіна не чула, летячи з гори з широко відкритими очима, падаючи знову і знову. Приїхавши на другий сезон, вона стала більше розуміти, навчилася чути тренера, відповідно і падінь стало значно менше. А ось страх перед трасою в Сігулді так і залишився. Приїжджаючи туди, Лена знову відчуває «мандраж».

У результаті в 2009 році починаюча скелетониска була вже в складі національної збірної. Починаючи з 2010 року, в якому у Олени відбувся дебют на змаганнях міжнародного рівня, участі у міжнародних змаганнях слідували одне за іншим. Нікітіна набувала безцінний досвід, часто займаючи місця в першій десятці.

Олена Нікітіна стала чемпіонкою Європи в скелетоні

Сезон 20122013 для Олени почався дуже вдало. Вона стала десятою в розіграші Кубка світу. Її результат був кращим серед команди російських спортсменок. Так, Потылицына опинилася на вісімнадцятому місці, а Орлова на п’ятнадцятому.

Мартінс Дукус, який вважається кращим в скелетоні за останні двадцять років, вважає, що у Нікітіної великий потенціал.

Анна Хубер, є чотириразовою чемпіонкою світу, зауважила, що десяте місце в першому ж Кубку світу – справжня фантастика, тому можна з упевненістю заявити про хороші перспективи Олени.

Олена Нікітіна в 2013 році, підготовка до Олімпіади

Січень 2013 року приніс Нікітіної перемогу на чемпіонаті Європи. Вона стала першою чемпіонкою Європи в історії російського скелетона.

І ось нова перемога – третє місце в Калгарі на етапі Кубка світу, завойована Оленою 30 листопада 2013 року. Після дискваліфікації зайняла перше місце американки Ноель Пайкус-Пейс, Олена зрушилася на другу позицію.

Попереду Олімпіада в Сочі. Олена наполегливо тренується і сподівається перемогти.

Особисте життя Олени Нікітіної

Скелетонистика Олена Нікітіна знімається у фотосесіях пікантних

Після того, як Нікітіна стала чемпіонкою Європи, її часто запрошують на телебачення, радіо, на фотосесії. Однак Олена вважає, що все це дуже сильно відволікає від занять. А, крім того, вона каже, що ще занадто мало зробила в спорті, мало чого добилась, щоб миготіти на телебаченні і в журналах. Хоча, їй би дуже хотілося розповісти людям про скелетоні. Але треба спочатку закінчити кар’єру, а вже потім, якщо послуги будуть вселяють, давати інтерв’ю.

Треба сказати, що одне речення про фотосесії Олена все ж таки прийняла. У неї ніколи не було фотосесій, тому цікаво було спробувати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: