Ім’я: Олена Ільїних

Дата народження: 25 квітня 1994 р. (22 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Актау, Казахстан

Діяльність: фігуристка

Вага: 56 кг

Зріст: 164 см

Біографія Олени Ільїних

Головним прагненням у своїй роботі Олена вважає прагнення стати чемпіонкою. Це правильне прагнення, на думку фігуристки, кожного спортсмена. Мета – отримати від суддів вищі оцінки.

Дитинство Олени Ільїних

Олена народилася в 1994 році в Актау (Казахстан). На ковзани вона встала зовсім випадково, перебуваючи на ковзанці в Москві. Якось бабуся привела туди свою чотирирічну онуку на заняття в групу здоров’я. Тренер Катерина Волкова відразу помітила, що дівчинка значно виділяється на загальному тлі, і порадила відвести її до школи фігурного катання. Послухавши ради, Олена почала займатися в групі Любові Малєєвою, а за тим у Наталії Дубинської.

Коли Ільїних виповнилося одинадцять, вона вже могла виконувати кілька стрибків у три оберти. Це говорило про те, що у неї відмінні перспективи, як у фігуристки-одиночниці. Сама ж Олена мріяла про танцях на льоду. Їй дуже хотілося спробувати себе саме в цьому виді фігурного катання.

Олена Ільїних та Микита Кацалап на льоду

Так співпало, що Микита Кацалап, що займається у тренера, теж виявляв бажання піти в танці. Прислухавшись до думки хлопців, у 2005 році їх об’єднали, і вони почали тренуватися під керівництвом нового тренера – Ірини Лобачовою.

На жаль, діти були непримиренні в думках, складно йшли на компроміс і не знаходили спільної мови. Це призвело до того, що пара незабаром розпалася.

Початок спортивної кар’єри фігуристки Олени Ільїних

Ільїних в 2006 році, в спробі знайти партнера за кордоном, поїхала в Америку, де пройшла стажування у відомого дуету тренерів Шпильбанд–Зуєва. Час, проведений в Америці, не пройшло дарма: дівчина підвищила рівень майстерності, спостерігаючи за катанням Девіс і Уайт, Вертью і Мойр.

Крім того, нею був накопичений деякий досвід, правда з партнером Олена так і не визначилася. Приїхавши до Москви на новорічні канікули, вона побачила на льоду свого невдалого партнера Микиту Кацалапова і вирішила знову спробувати кататися разом. Так співпало, що і Микита в цей час шукав нову партнерку.

У другій половині 2008 року їх новими наставниками стали Волков і Жулин. Спільна робота вже через рік дала відмінні результати. Пара посіла четверте місце в Берні на першості юніорів. Крім того, за виступ у Твері їм вручили кубок Росії. Завдяки таким успіхам, пара увійшла в юніорську збірну країни.

Історія перетворення Олени Ільїних Сезон 20092010 став відкриттям, і здивував навіть молодих фігуристів. У юнацькій лізі вони стали фаворитами. Ривок і розрив у шістнадцять балів у Гаазі був воістину чемпіонським. Танцювальні елементи, які виконувалися дуетом, суддівською бригадою були оцінені четвертим рівнем складності.

Пошуки правих і часті суперечки на льоду залишилися в дитинстві. Відносини в парі помітно змінилися на краще. Вони усвідомили, що тільки разом, при злагодженій роботі, зможуть домогтися високих результатів. Хлопці краще дізналися характер один одного і навчилися згладжувати і гасити емоційні сплески. Доброю традицією перед виходом на лід став взаємний настрій.

Сезон 20102011 приніс несподівано низький сьоме місце на Чемпіонаті Світу. Це було сприйнято, як велика невдача. З-за недомовок, недовіри і відсутність контакту, пара пішла від Жулина. Вони вважали, що причиною такої невдачі є те, що іменитий тренер приділяв їм недостатня кількість часу, під сумнів було поставлено навіть тренерська методика Жулина. Так хлопці змінили тренера. З ними почав працювати Микола Морозов.

Микита Кацалап, Олена Ільїних та Микола Морозов, тренер пари

У кожного тренера свої підходи до роботи і своя методика. Морозов збільшив навантаження та інтенсивність тренувань. Як наслідок – у команді стало набагато більше взаєморозуміння. Олена і Микита почали працювати з натхненням, поштовхом були нові ідеї, новий рівень хореографії, який їм викладала балерина Людмила Власова, підбір оригінального музичного оформлення.

Олена Ільїних та Микита Кацалап, обов’язковий танець квікстеп-фокстрот Результат не змусив себе чекати. Вже восени 2012 року, виступаючи на етапі Гран-Прі в Москві, вони поступилися лише найкращим у світі Скотту Мойру і Тессе Вірту, посівши друге місце. В парі помітний прогрес, їх катання стало технічно більш ускладненим, з’явилася чуттєвість і емоції, що дозволяє сприймати виступи цієї пари на найвищому професійному рівні.

Особисте життя Олени Ільїних

Олена дуже багато тренується, щоб не здавати позиції, набрані на юніорських змаганнях. Тому у дівчини зовсім не залишається часу на особисте життя. У Олени є подруги, хоча дружити у фігурному катанні, за її твердженням, досить складно, адже тренування і змагання залишають дуже мало вільного часу. Ільїних частенько з’являється в соцмережах, де намагається відповідати на всі поставлені їй запитання.

За словами самих фігуристів Олена і Микита зустрічалися нетривалий час, але потім розлучилися за обопільною згодою. Зараз в парі дуже гармонійні і довірчі відносини — адже попереду багато наполегливої роботи разом і нових перемог.

Розмірковуючи про те, ким би Олена хотіла стати, якщо не враховувати фігурне катання, вона сказала, що, швидше за все, актрисою. Її приваблює ця професія, оскільки вона пов’язана з творчістю. Для Ільїних це близько, адже виступи на льоду теж передбачають різні образи.

Фігуристка вважає, що актриса з неї вийшла б. Адже вже два роки вона могла танцювати під будь-яку музику, багато співала, перевтілення у неї в крові з народження. Можливо, після фігурного катання, вона спробує себе в кіно чи театрі. Все це мрії, конкретних планів поки немає. Сьогодні Олена намагається багато читати і працювати над дикцією.

У фігуристки Олени Ільїних не так багато часу залишається на особисте життя

Краща подруга Олени – її мама, з якою у неї довірчі відносини. Мама у всьому підтримує доньку і є для неї прикладом для наслідування, людиною, який завжди готовий дати пораду, який ніколи не зрадить.

Олена Ільїних сьогодні

На Олімпіаді в Сочі пара стала бронзовими призерами з фігурного катання в танцях на льоду, підтвердивши звання лідерів збірної Росії. Після короткої і довільної програм Ільїних і Кацалап набрали 183,48 бали. Золоту медаль завоювала пара із США – Меріл Девіс і Чарлі Вайт. «Срібло» дісталося канадцям Тессе Вірчу і Скотту Мойру. Ще одна російська пара – Катерина Боброва та Дмитро Соловйов – посіла п’яте місце.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: