Ім’я: Олена Драпеко

Дата народження: 29 жовтня 1948 р. (68 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Уральськ, Казахська РСР

Діяльність: актриса, політик

Вага: 65 кг

Зріст: 170 см

Біографія Олени Драпеко

Олена Драпеко – популярна актриса кіно і театру, зірка фільму «А зорі тут тихі». З 90-их років займається політичною діяльністю. Депутат Державної Думи РФ від партії «Справедлива Росія», заступник голови Комітету ГД по культурі і туризму.

Актриса і політик Олена Драпеко Григорівна

Дитинство Олени Драпеко. Сім’я та освіта

Олена Драпеко народилася в невеликому містечку Уральську на заході Казахстану. Батьки майбутньої актриси не були пов’язані з артистичним світом. Її мама викладала історію і літературу в школі, походила з сім’ї старовірів і була вихована в суворих правилах. У своїх інтерв’ю Олена нерідко підкреслювала, що саме від матері їй дістався твердий і рішучий характер. Батько майбутньої актриси був кадровим військовим, підполковником. Предки Олени по лінії батька – українці, вихідці з Чернігівської області.

З-за професію батька сім’я змушена була часто переїжджати з місця на місце. Через кілька місяців після народження дочки вони перебралися в Уфу, а пізніше – в Ленінградську область, спочатку в Павловськ, потім Пушкін. Коли Олені виповнилося 16 років, її батько помер. Дівчина залишилася удвох із мамою, яка на той момент працювала в бібліотеці.

Юна Олена Драпеко

Олена закінчила школу в Пушкіні, після школи вступила до Ленінградського інституту культури ім. Крупської (зараз він називається СПбГИК), який успішно закінчила в 1968 році, отримавши диплом режисера народних танців. Але дівчина не зупинилася на досягнутому і продовжила навчання в Ленінградському державному інституті театру, музики і кінематографії (Російський державний інститут сценічних мистецтв), який закінчила в 1972 році.

Акторська кар’єра Олени Драпеко

Дебют Олени Драпеко в кінематографі став по-справжньому зоряним і блискавичним. Першим фільмом молодої актриси став культовий фільм Станіслава Ростоцького «А зорі тут тихі», зйомки якого проходили в 1972 році. Олена отримала запрошення на зйомки, будучи студенткою останнього курсу театрального інституту. Роль молодої сибірячки Лізи Bričkinoj принесла починаючій актрисі всенародну славу й любов мільйонів глядачів. Її партнеркою на знімальному майданчику стала Ольга Остроумова, вже відома широкій публіці після участі у фільмі «Доживемо до понеділка». Роль Лізи Bričkinoj стала візитною карткою Олени Драпеко і досі, на думку багатьох критиків, є найуспішнішою в її кар’єрі.

Олена Драпеко зіграла Лізу Брічкіну в «А зорі тут тихі...»

Після зйомок у фільмі Ростоцького актриса почала регулярно отримувати запрошення від популярних кіностудій. У наступні роки вона знімалася в досить відомих картинах, але, в основному, це були невеликі епізодичні ролі. Так, вона зіграла Віру Инютину у фільмі «Вічний поклик», Варвару у стрічці «Свій хлопець», Дусю в «Старих друзів», Зою в драмі «Самий жаркий місяць», в чергову готелі у фантастичній стрічці «Крах інженера Гаріна».

Драма «Безбатченки» з Оленою Драпеко, трейлер В 1976 році Олена Драпеко зіграла головну роль у фільмі «Безбатченки» режисера Володимира Шамшурина. Трагічна доля її героїні, детдомовки Ольги Муромцева, а також прониклива гра Олени Драпеко назавжди увічнили цю стрічку в золотому фонді радянського кінематографа. Сама ж актриса була удостоєна премії Ленінського комсомолу.

«Російська красуня» Олена Драпеко

У наступні роки Олена Драпеко знімалася багато, переважно на студії «Ленфільм». Серед особливо помітних образів її пізнього періоду – Ніна з драми «Самотнім надається гуртожиток» з Наталією Гундарєвої в головній ролі, Катя зі збірки кіноновел «Крок назустріч», де також були зайняті Лев Дуров, Людмила Гурченко і багато інших яскраві радянські актори, а також завуч «бізнес-ліцею» з російсько-французької комедії вікно в Париж». На початку 90-их жінка переключилася на політичну діяльність.

У 90-ті Олена Драпеко переключилася з кіно на політику

Політична діяльність Олени Драпеко

Навіть у період розквіту творчої кар’єри Олена Драпеко не була чужа громадської діяльності. Вона завжди намагалася брати активну участь у соціальному житті. Так, у 1978 році вона вступила в Союз кінематографістів СРСР, 1980 стала членом ЦК профспілки працівників культури, а в 1989 році, перед самим розпадом СРСР, актриса брала участь у створенні Гільдії акторів радянського кіно. У 1984 році Олена разом з іншими акторами (Євгеном Леоновим-Гладишева і зіркою фільму «Екіпаж» Олександрою Яковлєвої) їздила з концертами в Афганістан, піднімати бойовий дух радянських солдатів.

Олена Драпеко в передачі «Приватна історія» В 1992 році Олена Драпеко стала головою Комітету з туризму і культури при мерії Санкт-Петербурга. У 1999 році жінка була обрана в федеральне збори Державної Думи III скликання. Паралельно вона займалася активною громадською діяльністю, будучи членом Комісії ГД з геополітики, членом міжфракційної групи «Солідарність», членом Постійної Комісії Міжпарламентської Асамблеї держав СНД з культури, інформації, туризму і спорту. За свою активну позицію та вагомий внесок у законотворчі проекти вона нагороджена Орденом Дружби.

Особисте життя Олени Драпеко

Олена Драпеко завжди намагалася приховувати подробиці свого особистого життя. Відомо, що вона була заміжня 3 рази. Про перший шлюб актриси мало що відомо. У перший раз Олена Драпеко вийшла заміж в роки свого студентства. Цей союз був швидкоплинним і швидко розпався, як це часто буває в молодості. Сама Олена Драпеко вважає перший шлюб юнацької помилкою.

Другим чоловіком Олени Драпеко став ленінградський актор Олег Бєлов, з яким вони познайомилися ще в роки навчання в театральному інституті. Їх союз тривав з 1978 по 1991 рік. У цьому шлюбі у Олени Драпеко народилася дочка Анастасія (1983 р.). Олег Бєлов був на 14 років старший Олени Драпеко. Він почав зніматися ще в 60-ті роки, але, на відміну від своєї дружини, домігся меншого успіху на акторському терені. Мабуть, найвідоміша робота Олега Бєлова – це роль Кромвеля в знаменитій сазі про мушкетерів Юнгвальда-Хилькевича «Мушкетери 20 років потому» (1992).

Олег Бєлов, колишній чоловік Олени Драпеко, в ролі Олівера Кромвеля

Шлюб з Олегом Бєловим розпався в 1991 р., коли їх дочки було 6 років. За словами колишнього чоловіка актриси, їх спільного життя завадила активна політична діяльність Драпеко. Після розлучення подружжю не вдалося зберегти теплі стосунки. У своїх інтерв’ю Олег Бєлов часто дорікає колишню дружину в тому, що вона перешкоджала його спілкування з дочкою після розлучення, а також у спробах відібрати у нього дачу.

Анастасія Драпеко, дочка Олега Бєлова та Олени Драпеко

Анастасія Бєлова обрала кар’єру журналіста. Вона закінчила факультет журналістики СПбГУП з червоним дипломом, працювала на радіо і телебаченні, вела власні шоу на радіостанції «MAXIMUM» і «Радіо Маяк» (шоу «Нуждін, Михайлов, Драпеко»), деякий час працювала в програмі Андрія Малахова. У 2016 році Анастасія Драпеко працювала в продюсерському центрі Velvet Music і була прес-аташе популярної співачки Віри Брежнєвої. У 2013 році Олена Драпеко стала бабусею – дочка подарувала їй довгождану онуку Варвару.

«Наодинці з усіма»: Олена Драпеко Про третього чоловіка актриси майже нічого невідомо. За чутками, він був людиною з влади, великим і відповідальним начальником, пізніше став займатися бізнесом. Шлюб з ним також не склався. За словами Олени Драпеко, з третім чоловіком вона не вжилася через політичні розбіжності.

Олена Драпеко сьогодні

На сьогоднішній момент Олена Драпеко – успішний політик і громадський діяч. У Санкт-Петербурзі вона представляє партію «Справедлива Росія», очолювана Сергієм Мироновим. Є депутатом Державної Думи, а також членом Державної комісії у справах ЮНЕСКО.

Сьогодні Олена Драпеко – впливовий політик, член «Справедливої Росії»

Колишня актриса, улюблениця мільйонів радянських глядачів дуже сумує за своєю акторській роботі. Зрідка їй вдається блиснути в епізодичних ролях в тому або іншому проекті. Сама актриса говорить про це так: «Я сумую, звичайно, кіно, театру. Але про театр я навіть думати боюся, тому що депутатська робота займає дуже багато часу».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: