Ім’я: Олена Мізуліна

Дата народження: 9 грудня 1954 р. (62 роки)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Буй, Костромської обл.

Діяльність: юрист, політик, депутат Держдуми РФ

Вага: 65 кг

Зріст: 160 см

Біографія Олени Мизулиной

Олена Борисівна Мізуліна – парламентар, який здобув популярність в останні роки завдяки ряду гучних і неоднозначних законодавчих ініціатив.

Дитинство і родина Олени Мизулиной

Майбутній політик народилася в родині працівника райкому комуністичної партії у місті Буй Костромської області.

Після навчання в школі вступила до Ярославський держуніверситет в 1972 році, який закінчила через п’ять років, отримавши спеціальність юриста. До 1984 року працювала в облсуді Ярославля консультантом. Далі поступила на роботу в місцевий педінститут ім. К. Д. Ушинського асистентом.

Чоловік Олени Борисівни, будучи в той час завсектором обкому КПРС, посприяв її переходу на посаду старшого наукового співробітника згаданого навчального закладу (за його словами). З 1987 року майбутній політик займала посаду завкафедри російської історії цього Вузу. У 1992 році їй було присуджено вчений ступінь доктора юрнаук.

Олена Мізуліна — політик

У 1993 році, при підтримці чоловіка, Михайла Юрійовича, допомагав їй в організації передвиборної агітації, Мізуліна була обрана в СовФед – верхню палату ФС РФ, де виконувала обов’язки заступника голови Комітету з конституційного законодавства і судово-правових питань. З 1995 по 2003 рік – депутатом Держдуми II і III скликання від «Яблука». У 2001 році вступила в «Союз правих сил».

Весілля Олени Мизулиной

У 2004 році призначена на посаду представника Держдуми в КС РФ. Діяльність у судовому органі поєднувала з роботою заступник начальника правового Управління апарату Держдуми. У 2007 році обрана до Держдуми V скликання.

У період з 2011 року і до теперішнього часу Олена Мізуліна – депутат Держдуми VI скликання, очолює Комітет з питань сім’ї, жінок і дітей, член лівої політпартії «Справедлива Росія».

Деякі політологи (наприклад, Олександр Кинєв) при цьому вважають, що її робота в Держдумі завдає величезної шкоди іміджу даної політичної сили у суспільній думці її цільового — культурного й освіченого виборця.

Законотворчість Олени Мизулиной

Найвідомішою думської ініціативою Мизулиной став нормативний акт від 28.07.2012 р. №139-ФЗ «ПРО внесенні змін у Федеральний закон «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку» і окремі законодавчі акти Російської Федерації з питання обмеження доступу до протиправної інформації в мережі інтернет». Він узаконив створення списку сайтів із забороненою інформацією та правомірність їх безсудебной блокування.

Прийняття документа викликало масу критики від представників рунета і правозахисників. На їхню думку, він може провокувати зловживання чиновників при складанні «чорного списку» сайтів, буде застосовуватися для тиску на неугодні владі ресурси. Російськомовна «Вікіпедія» на знак незгоди на добу зупинила свою роботу. До її протесту приєдналася соцмережа «Вконтакте», «Живий Журнал», пошукова система «Яндекс». Мізуліна відреагувала на протистояння інтернет-спільноти заявою про те, що за ним стоїть якась «педофільські лобі».

Олена Мізуліна представляє партію Справедлива Росія

Були предметом обурення громадськості й відверто дискримінаційні, на думку опонентів, законодавчі пропозиції Мизулиной про боротьбу з формуванням позитивного уявлення про гомосексуалізм, виступи про вилучення дітей з нетрадиційних сімей. Серед них, тріумфально був доведений Мизулиной до затвердження проект, який закріпив в адмінкодексі покарання у вигляді грошових стягнень за «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх». Документ викликав у світі такий резонанс, що поставила під реальну загрозу перспективу проведення Сочинської зимової олімпіади.

Критика сурогатного материнства

У своїх заявах з найбільш гострих і актуальних проблем неодноразово виступала проти пропаганди сурогатного материнства. Депутат переконана в необхідності формування серед росіян негативного ставлення до даної репродуктивної технології. Вона домагається її жорсткого регулювання, але не вимагає заборони на рівні законів.

Олена Мізуліна проти абортів

Як прихильник репресивних законів Олена Мізуліна вважає за потрібне обмежити доступ і права громадян на переривання вагітності. Вона впевнена в доцільності абортів тільки у виняткових випадках: при настанні вагітності після зґвалтування або по лікувальним показаннями. На її думку, аборти повинні бути платними, а вільна продаж медпрепаратів для переривання вагітності заборонена. Політик висловлювалася також за прийняття в якості обмежувального заходу вимоги на попереднє отримання дозволу на проведення даної операції: жінкам – від чоловіка, неповнолітнім дівчатам – від батьків.

Олена Мізуліна хоче заборонити аборти

Для реалізації цих норм Мизулиной, у складі групи поділяють її переконання депутатів, пропонувалися на розгляд Держдуми проекти законів про внесення змін до Кпап РФ, що передбачають накладення штрафних санкцій на жінок, лікарів, медичні установи за порушення умов і строків проведення абортів.

Олена Мізуліна про усиновлення

Депутат виступала за заборону американцям всиновлювати сиріт РФ, який згодом запроваджено законом від 28.12.2012 р.№272-ФЗ «ПРО заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації».

Схвалена і запропонована очолюваним Мизулиной Комітетом «Концепція державної сімейної політики до 2025 року». У ній запропоновано введення додаткової держмита за розлучення, встановлені обмежувальні вимоги щодо абортів, внесено пропозиції щодо посилення ролі церкви в сімейній політиці, рекомендована пропаганда багатодітності.

Особисте життя Олени Мизулиной

Вийшла заміж під час навчання в інституті (перед п’ятим курсом). З майбутнім чоловіком, в якого були закохані, за словами Олени Борисівни, всі дівчата на їхньому факультеті, вони навчалися в одній інститутській групі. Сьогодні Михайло Юрійович – доцент кафедри політології і політуправління Російської академії держслужби при президенті РФ.

У сімейної пари двоє дорослих дітей. Дочка Катерина (1984 р. н.) керує фондом соціально-правових ініціатив «Правова столиця», проживає в Москві окремо від батьків, дітей не має. Син Микола (1978 р.) – успішний юрист, живе і працює в Брюсселі, партнер в юрфірмі Mayer Brown, одружений на громадянці Іспанії, має двох дітей.

За видатні заслуги Мізуліна удостоєна цілого ряду державних нагород, одними з останніх в ряду яких були медаль «За сприяння органам наркоконтролю» (2013р.) і міністерство оборони РФ медаль «За повернення Криму» (2014р.).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: