Ім’я: Олена Батурина

Дата народження: 8 березня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: підприємець

Вага: 87 кг

Зріст: 172 см

Біографія Олени Батуріної

Олена Миколаївна Батурина – найбагатша жінка РФ, мільярдер, екс-власниця і співзасновник однієї з найбільших столичних бізнес-імперій «Інтеко», голова наглядової ради Inteco Management, дружина відправленого у відставку в 2010 році мера Москви Юрія Лужкова.

Олена Миколаївна Батурина

Вона – творець міжнародної висококласної готельної мережі, що включає комплекс Grand Tirolia з полем для гольфу на австрійському гірськолижному місті-курорті Кіцбюель, готель «Новий Петергоф» в Північній столиці Росії, готель в складі ділового центру нового покоління «Москва-парк» в Казахстані (Астана), QuisisanaPalace в Чехії (Карлові Вари), Morrison Hotel у столиці Ірландії.

У 2016 році бізнесвумен в черговий, четвертий раз очолила список найбільш заможних жінок країни за версією Forbes. Її фінанси дане видання оцінило в $1,1 мільярдів. У 2008 році, за інформацією того ж журналу, вона володіла $4,2 млрд.

Дитинство і родина Олени Батуріної

Перша російська жінка-мільярдер з’явилася на світ в московській сім’ї 8 березня 1963 року, через сім років після народження свого брата Віктора. Вона відвідувала ту ж, що і її старший брат, школу. Потім вона вступила на вечірнє відділення інституту управління ім. Серго Орджонікідзе, де раніше навчався Віктор Батурин.

Елена Батурина в молодости

У 1980-1982 рр. дівчина трудилася на найбільшому підприємстві ріжучих інструментів «Фрезер», де проходила трудова життя її батьків. Пізніше вона стала працівником Інституту економічних проблем розвитку народного господарства столиці, завідуючої секретарського відділу Союзу кооператорів, членом комісії Московського міськвиконкому за напрямом кооперативної діяльності. У 1986 році вона отримала вищу освіту, а в 1989 році зайнялася підприємництвом.

Бізнес Олени Батуріної

Першим бізнес-проектом Олени Миколаївни був кооператив, заснований у партнерстві з братом, який спеціалізувався на розробці програмного забезпечення та впровадження комп’ютерної техніки на об’єктах різних сфер діяльності.

Олена Батурина і її брат Віктор починали бізнес разом

У 1991 році сестра і брат заснували компанію «Інтеко», в область інтересів якої входило виробництво полімерних виробів, комерційна нерухомість, будівництво та інвестиції в акції найбільших держпідприємств, включаючи Газпром «Осколцемент», «Атакайцемент», Ощадбанк.

Підприємство надавало фінансову підтримку в реалізації проектів у сфері освіти, культури, мистецтва, спорту, включаючи міжнародні турніри з гольфу. Олена Батурина виступала ініціатором починання «Будинок усім світом» (програма надавала житло гостро потребуючим російським сім’ям в різних містах), спонсором кінноспортивних змагань (Олена була президентом профільної вітчизняної Федерації кінного спорту). У 2006 році вона отримала посаду заступника керівника міжвідомчої групи за національною програмою будівництва доступного житла.

Олена Батурина неодноразово очолювала рейтинг найбагатших жінок Росії

З 2007 року Олена Батуріна активно відроджувала традицію виступи наших артистів за кордоном, створену в 1907 році Сергієм Павловичем Дягілєвим і отримала назву «Російських сезонів». Так, у 2008 році при її сприянні в Австрії відбулися концертні виступи вітчизняних колективів танцю, класичних музичних творів, народної пісні, приурочених до православного різдва.

Біографія Олени Батуріної В 2009 році «Інтеко» завершила будівництво багатофункціонального комплексу «Москва-парк» в Астані. У комплексі були передбачені торгово-розважальний і діловий центри, панорамний ліфт, ресторани, кафе, офісні приміщення та 4-зірковий готель.

У 2010 році Олена Миколаївна відкрила в Північній столиці готельний комплекс «Новий Петергоф»; в рамках допомоги постраждалим від пожеж профінансувала будівництво дошкільного навчального закладу в Тульському регіоні, продала іноземним інвесторам Російський Земельний банк.

Олена Батуріна про свій бізнес у Європі В 2011 році була оприлюднена інформація про передачу мільярдеркою в дар музею «Царицино» порцеляни Імператорського заводу з її особистої колекції, а також про продаж Inteco. У 2012 стало відомо про відкриття готелю Quisisana Palace в Карлових Варах, у 2013 – готелю Morrison у столиці Ірландії. У 2016 році вона придбала ряд офісних будівель в районі Нью-Йорка Брукліні, недалеко від спортивної арени «Барклайс-центр».

Особисте життя Олени Батуріної

Успішна жінка-мільярдер заміжня. Зі своїм чоловіком, Юрієм Лужковим, вони одружилися в 1991 році. Чоловік, для якого їх шлюб став другим, старшим на 27 років. Сімейна пара виховала двох доньок – Олену, яка з’явилася на світ у 1992 році, і Ольгу, яка молодша сестри на 2 роки. До відставки Лужкова з посади мера вони обидві були студентками МДУ (старша дочка вчилася на факультеті світової політики, молодша – на економічному факультеті). У 2011 дівчинки разом з матір’ю переїхали до столиці Сполученого королівства, де продовжили освіту в Університетському коледжі Лондона.

Олена Батурина з дочками

Ольга також заробила ступінь бакалавра в Нью-йоркському університеті і диплом магістра за спеціалізацією готельної справи. У 2015 році жінка, з притаманною їй маркетингової кмітливістю, відкрила власний бар Herbarium в Кіцбюелі, поблизу Grand Tirolia. У новому закладі Батурина випробувала давню ідею, що подібний заклад може бути місцем, де можна не тільки випивати, але і насолоджуватися у комфортній обстановці напоями на основі трав.

Олена Батурина та її чоловік Юрій Лужков

Старша дочка Олени Батуріної займається бізнесом у Словаччині, країні з економікою, що швидко розвивається. Вона заснувала в Братиславі компанію Alener, основною сферою діяльності якої є розробка косметичних засобів і парфумерії.

Олена Батурина обвінчалася з Юрієм Лужковим

Екс-градоначальник столиці називає свою дружину суперталантливым людиною. В 2016 році, на 25-річчя спільного життя, подружжя повінчалися в церкві.

Олена Батурина любить кінний спорт, захоплюється тенісом, гольфом, гірськими лижами, колекціонуванням фотографій, творів мистецтва (частковостей, їй належить полотно англійського художника Френсіса Бекона) і класичних автомобілів (в її автопарку близько 50 одиниць вінтажній автотехніки).

Олена Батурина сьогодні

Підприємниця займається готельним бізнесом, придбанням і будівництвом об’єктів нерухомості (в США, у Великобританії), разом з чоловіком – управлінням концерном по розведенню коней «Веедерн». Вона фінансує цілий ряд благодійних організацій – «Ноосфера» по наданню безкорисливої допомоги в питаннях освіти, терпимості до іншої віри, способу життя, звичаїв, Be Open по просуванню прогресивних ідей молодих творчих людей у різних кінцях світу.

Віктор Батурін о своєї сестри Олени Батуріної і Юрія Лужкова

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: