Ім’я: Олексій Зав’ялов

Дата народження: 17 грудня 1974 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Волгоград

Дата смерті: 30 вересня 2011 р. (36 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Олексія Зав’ялова

Дитинство і родина Олексія Зав’ялова

У грудні 1974 року в родині волгоградських інженерів народився майбутній актор Олексій Зав’ялов. Хлопчисько ріс допитливим. Йому все хотілося дізнатися і спробувати. Тому він займався в різних гуртках і спортивних секціях. Альоша відвідував музичну школу і заняття з авиамоделированию, захоплювався електронікою.

Він настільки успішно займався веслуванням, плаванням, східними єдиноборствами та акробатикою, що за всім цим дисциплінам мав розряд. Оскільки батьки Альоші були інженерами, таке ж майбутнє вони готували і для свого сина. Тому визначили хлопчика у фізико-математичну школу. Після її закінчення Олексій без особливих зусиль надходить в Волгоградський політехнічний інститут.

Доля актора Олексія Зав'ялова перервалася трагічною смертю

Але творчо налаштованому хлопцеві не дуже хотілося сидіти над кресленнями та схемами. Він прагнув спробувати себе у різних сферах життя. Таку можливість приміряти на себе різні образи за короткий період дає тільки акторська професія. Він залишає технічний ВУЗ і прямує до Москви, де успішно надходить в Театральне училище імені Б. В. Щукіна і починає навчатися на курсі Ю. В. Шликова.

Творчий шлях актора Олексія Зав’ялова, фільмографія

Після закінчення театрального Вузу в 96-му молодий актор поступає на роботу в театр Вахтангова. Тут статному і красивому Зав’ялову діставалися ролі переважно благородних героїв: у «Маскараді» — Панаса Павловича Казаріна, «Мадемуазелі Нітуш» — лейтенанта Фернанда де Шамплатро, в «Калігулі» — Октавія, в «Принцесі Турандот» — принца Калафа, «Амфитрионе» — Юпітера, у «Царському полюванні» — графа Григорія Орлова. Марія Аронова, яка грала з Зав’яловим в «Царському полюванні», говорила про нього, як про дивовижний характерному артиста, мав величезний потенціал, тонке почуття гумору, вміє імпровізувати легко і невимушено.

Сергій Маковецький, відгукуючись про Завьялове, вірив у те, що все у цього актора ще попереду його чекає щаслива доля. Маковецький згадує про померлого актора, як про людину, яка ніколи не показував свого поганого настрою, а завжди приходив у театр справжнім принцом.

«Ментовські війни» Олексій Зав’ялов Олексій Зав’ялов працював не тільки в театрі Вахтангова. Спектаклі з його участю можна було побачити і в театрі «Практика», і в Театральному товаристві 814, і в театрі Олександра Калягіна «Et cetera». Ще навчаючись на четвертому курсі в театральному Вузі, Олексій Зав’ялов знявся в короткометражній стрічці Раїси Шібеко «Граємо «Маленького принца» разом зі студенткою Щукінського училища Ольги Будіної, але цю картину мало хто зміг побачити. У кіно актора стали запрошувати особливо активно в 2000 — і роки. У цей період екрани заполонили накачані біцепси, роздають наліво і направо удари кіногерої. Герої Зав’ялова вигідно відрізнялися від обмежених героїв-качків своєю інтелігентністю та інтелектом. У цей період актор знімається в багатьох серіалах, серед яких «Крем», «Ад’ютанти любові», «Атлантида», «Королі гри», «День гніву». Але особливо запам’ятався Олексій Зав’ялов глядачам блискуче зіграної ролі майора Станіслава Скрябіна в «Ментовські війни».

Олексія Зав’ялова проводжають в останню путь У своєму останньому інтерв’ю Олексій Зав’ялов висловлюється про значення кіно і театру як для глядача, так і для актора. Він вважав, що театр набагато багатше і цікавіше, так як театр дає можливість акторові щось придумувати і виростати від вистави до вистави. У театрі, говорив Зав’ялов, немає куди сховатися, і якщо поганий актор, публіка це відразу побачить і відчує.

За життя Олексію Зав’ялову не встигли присвоїти звання і по достоїнству оцінити його талант, але після смерті він отримав звання Заслуженого артиста Російської Федерації посмертно.

Особисте життя Олексія Зав’ялова

Коли Зав’ялов приїхав з Волгограда в Москву, йому дуже допоміг Олег Меньшиков. Він посприяв, щоб його одного виділили двокімнатну квартиру в столиці. За це Олексій Зав’ялов був безмежно вдячний своєму товаришеві.

Незабаром Олексій одружився на дівчині Маші, що працює фотографом у театрі Олександра Калягіна. Все в театрі дуже зраділи за Олексія, адже до цього моменту у нього не було ніяких романів з дівчатами. У подружжя Олексія Зав’ялова та Марії Маслової незабаром з’явилися діти: старший син Саша і молодший Степан. Сім’я була щасливою, в ній свято дотримувалися сімейні традиції і принципи.

Олексій Зав'ялов з дружиною Марією Маслової

В останні роки життя актор знаходився в пошуку: став менше зніматися в кіно, став більше працювати на радіо на озвучуванні, часто займався обговоренням всіляких проектів з Е. Сичової, своїм агентом. Трагічна безглузда смерть перекреслила всі плани на майбутнє.

В останні роки у Зав’ялова з’явилися екстремальні захоплення стрибками з парашутом і швидкою їздою на мотоциклі. Дружині актора дуже не подобалися подібні захоплення, можливо вона щось передчувала.

В одному з останніх інтерв’ю актор розповів про групу дивних прихильниць, які фотографували окремі моменти вистави і робили з отриманих знімків колажі. Коли ж актори виходили на поклін, невгамовні дами дарували їм дивні подарунки у вигляді засушених жуків або подвядшего часнику.

Як зізнавався Зав’ялов, отримувати такі презенти було моторошно. Ніхто не може з упевненістю сказати, чи це було передвісником майбутньої трагедії, але актор тоді заспокоював себе тим, що жінки просто дарували те, що у них було.

Причина смерті Олексія Зав’ялова

7 серпня 2011 Олексій відправився зробити свій восьмий стрибок з парашутом. Спочатку все йшло нормально, але під час зниження парашут Зав’ялова врізався інший парашутист і вони обидва каменем полетіли вниз. Олексій отримав множинні травми, а другий загинув парашутист.

Актора доставили спочатку в місцеву лікарню, а потім відправили в Інститут ім. Н.В. Скліфосовського. Весь цей час біля Олексія Зав’ялова була його Маша. Дружина прагнула перевезти чоловіка в клініку Німеччини, в якій зуміли врятувати відому бобслеистку, але актор був нетранспортабельним. Незважаючи на всі зусилля лікарів, Олексія Зав’ялова врятувати не вдалося. Він похований на Хованському кладовищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: