Ім’я: Олексій Венедиктов

Дата народження: 18 грудня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Москва

Діяльність: журналіст

Вага: 67 кг

Зріст: 168 см

Біографія Олексія Венедиктова

Олексій Венедиктов – російський журналіст, головний редактор і ведучий радіостанції «Ехо Москви», президент телекомпанії «Ехо-ТВ».

Громадськість оцінює Венедиктова вкрай суперечливо. Одні вважають його рупором демократії, борцем за свободу і головним опозиціонером влади, інші про нього висловлюються як про людину, який став символом продажності і непорядності, але все сходяться в думці, що без нього та його інформаційно-розмовної радіостанції життя було б більш нудною.

Дитинство і родина Венедиктова

Народився Олексій Олексійович 18 грудня 1955 року в Москві. Його мати була лікарем-рентгенологом, батько служив на підводному човні і загинув за тиждень до народження сина. Обидва діди воювали. Один – в СМЕРШе, другий був військовим хірургом.

Венедиктов зазначав, що в дитинстві був в основному наданий самому собі, і вважає себе людиною, який зробив себе сам.

Олексій Венедиктов став легендарним главредом «Ехо Москви»

Олексій Олексійович закінчив школу з поглибленим вивченням французької мови. В армії не служив з-за слабкого зору. Потім навчався на вечірньому відділенні педінституту на історичному факультеті і працював спочатку лаборантом у навчальному закладі, потім листоношею. При цьому активно користувався можливістю читати не тільки вітчизняні друковані видання, але і зарубіжну пресу, порівнюючи подачу новин і формуючи власну думку.

Отримавши вищу освіту, з 1978 року 20 років був учителем історії в школі, відмінник народної освіти РФ. Разом з тим, необхідно відзначити, що в одному зі своїх інтерв’ю для журналу «Максим», Венедиктов зізнавався, що у нього нібито були сексуальні відносини з старшеклассницами, яких він спокушав, використовуючи свій статус.

Кар’єра Венедиктова на радіо «Ехо Москви»

На «Ехо» був запрошений своїми друзями, засновниками радіостанції Сергієм Корзуном і Сергієм Бунтманом. Спочатку працював кореспондентом і газетним браузером, пізніше став політичним оглядачем.

Згадуючи минуле, пишається тим, що в 1993 році перебував у Білому домі і висвітлював відбуваються там історичні події, а в 1994 році у нього вистачило сміливості і журналістської кмітливості, щоб допомогти вибратися з полону в Чечні 14-ти російським офіцерам.

Тоді у складі делегації з журналістів і депутатів він був направлений до Дудаєву за полоненими контррозвідниками. Коли їм було оголошено, що офіцери нібито відмовляються їхати, і було ясно, що їх залякали, виникла небезпека повернутися ні з чим, не виконавши покладену на них місію. Олексій, незважаючи на присутність озброєних головорізів, знайшов вихід із ситуації – запропонував бійцям у мікрофон сказати своє ім’я і те, що вони самі не хочуть додому, щоб відзвітувати перед їхніми матерями. Це був безпрограшний хід, хлопці злякалися і погодилися повернутися. За цей неординарний вчинок він згодом був нагороджений медаллю Ради Безпеки РФ.

Олексій Венедиктов в якості журналіста бував у гарячих точках

У 1995 році Він став керівником інформаційної служби, у 1998-му його обрали головним редактором. За час роботи на радіо створив велику кількість авторських програм, серед них «Пряма мова», «48 хвилин», «Без посередників», «Безвладдя».

Створення Венедиктовим телекомпанії «Ехо-ТВ»

Кар’єра Олексія на радіо динамічно розвивалася. Зберігаючи посаду головного редактора «Ехо Москви», в 2002 році він став головою телевізійної компанії «Ехо-ТВ», ідея створення якого виникла після того, як закрилося ТВ-6 і багато представників журналістської професії залишилися без роботи. Згодом ця компанія позицировалась як партнер міжнародного телеканалу RTVi, що здійснює мовлення для російськомовної аудиторії за межами країни. Одночасно Венедиктов очолював також радіостанцію «Арсенал», придбану в якості підстраховки на випадок заборони «Ехо Москви» з-за її позиції, відмінної від офіційної.

В 2006 році глава редакції був співведучим Світлани Сорокіної у передачі «В колі світла» на телевізійному каналі «Домашній». У 2007 році він став членом ради директорів компанії «Ехо Москви», будучи на той час володарем 18 відсотків акцій.

Не раз висловлював думку, що з інформацією необхідно працювати обережно, так як вона здатна привести не тільки до банальних сварок між звичайними людьми, але і стати причиною глобальних катастроф, краху фінансових ринків і розриву дипломатичних відносин між країнами.

Венедиктов і Путін

Володимир Путін називав Венедиктова ворогом і заявляв, що йому доведеться відповідати за все сказане в ефірі. Тим не менш, він привітав його з 50-річчям, побажавши успіхів у роботі, а в 2008-му – з Днем народної єдності.

Олексій Венедиктов і Володимир Путін

У цьому ж році Володимир Путін, колишній в той час прем’єр-міністром, на зустрічі з керівниками мас-медіа в Сочі піддав різкій критиці освітлення «Ехо Москви» військових дій в Південній Осетії. Пізніше інцидент був оприлюднений в американському тижневику New Yorker у статті «Відлуння у темряві».

Суспільне визнання Олексія Венедиктова

Венедиктов є постійним членом делегації Росії на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі, він – один з авторів декларації «Московська хартія журналістів», а також член Громадської ради при ГУ МВС столиці.

Заслуги Олексія відзначені багатьма нагородами, серед них-медаль ордена «За заслуги перед Вітчизною», премія «Кращі пір’я Росії», щорічна журналістська премія «Еліта», вища госнаграда Франції — орден Почесного легіону та інші.

Особисте життя Олексія Венедиктова

Олексій Олексійович одружений. Його дружина Олена (до заміжжя Ситникова) закінчила МГУ, з 1993 року працює на «Ехо Москви». У пари є син Олексій, який з’явився на світ у листопаді 2000 року.

Венедиктов відносить себе до шанувальників Маргарет Тетчер і Рейгана, захоплюється читанням мемуарів, детективної літератури і фентезі, а також збирає комікси.

Вважає, що політика Путіна і Медведєва шкідлива для країни і спонукає Росію до небезпечної межі. Вона призведе, на думку журналіста, до зростання існуючих проблем, які у своїй більшості пов’язані з державним устроєм, молодіжним екстремізмом і ізоляцією еліти від народу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: