Ім’я: Олексій Улюкаєв

Дата народження: 23 березня 1956 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Москва

Діяльність: політик

Вага: 92 кг

Зріст: 177 см

Біографія Олексія Улюкаєва

Олексій Валентинович Улюкаєв – глава Мінекономрозвитку, займає дану посаду з червня 2013 року. Раніше депутат Мосміськдуми, перший заступник міністра фінансів, заступник голови Центробанку. Має ступінь доктора економічних наук.

Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв

Він належав до групи молодих економістів і соціологів, таких як Єгор Гайдар, Петро Авен, Анатолій Чубайс, здійснювали спробу серйозного осмислення стану справ в економіці країни, також був у числі учасників суспільно-політичного клубу «Перебудова».

Ранні роки Олексія Улюкаєва. Освіта

Майбутній представник виконавчої влади РФ з’явився на світ у столиці 23 березня 1956 року. Його батько, Валентин Хусаинович, син татарина-двірника, все своє життя присвятив науковій роботі і викладання в стінах Державного університету землеустрою. Він значиться автором близько 70 друкованих праць, у тому числі трьох підручників і п’яти навчальних посібників для вищої школи. Мати майбутнього економіста звали Раїса Василівна Улюкаєва.

Через 4 роки після народження первістка в сім’ї з’явилася друга дитина – Сергій, брат Олексія, який згодом став успішним підприємцем, власником кількох компаній і одним із засновників відомого московського боулінг-центру «Бі-Ба-Бо».

У школі Альоша був відмінником, але коли у 1973 році він отримав атестат одній з підмосковних шкіл і прийняв рішення вступати на економічний факультет державного університету ім. Н.В. Ломоносова (МДУ), перша спроба не увінчалася успіхом, проте на наступний рік він все ж увійшов у список абітурієнтів, які успішно склали вступні випробування. У проміжку між школою і університетом Олексій Валентинович працював штатним лаборантом на кафедрі фізики в інституті, де профессорствовал Валентин Хусаинович. Навчався Олексій Валентинович добре, у часи студентства також опублікував у журналі «Студентський меридіан» свою першу збірку віршів.

Трудова і наукова діяльність Олексія Улюкаєва

Закінчивши аспірантуру захистом кандидатської, Олексій протягом 6 років (з 1982 року) працював в інженерно-будівельному інституті на кафедрі політекономії. В цей час він зблизився з Єгором Гайдаром, який, у свою чергу, познайомив його з Анатолієм Чубайсом.

У середині 80-их років Олексій Валентинович був учасником економічних семінарів «Зміїна гора», організованих Чубайсом і Гайдаром. На семінарах обговорювалися шляхи вирішення проблем економічного характеру інноваційними методами, що виходять за рамки радянської школи.

У 80-ті Улюкаєв брав участь в економічних семінарах Гайдара

З 1987 по 1988 рік Улюкаєв був членом економічних клубів «Перебудова» і «Демократична перебудова». Керівник клубів Єгор Гайдар вже тоді виділяв Улюкаєва як одного з найбільш «просунутих» теоретиків економіки у своїй команді.

В період з 1988 по 1991 рік Олексій Валентинович по рекомендації Гайдара працював на посаді економічного консультанта, а згодом зайняв крісло заступника редактора відділу, який відповідав за висвітлення проблем політичної економіки та економічної політики, у популярному в той час журналі «Комуніст».

«Познер»: Олексій Улюкаєв (2015) У 1991 році Улюкаєв був призначений заступником директора Міжнародного центру, який займався питаннями досліджень економічних реформ, і одночасно працював в газеті «Московські новини» на посаді політичного оглядача.

З 1994 і (з перервами) до 2000 року Улюкаєв обіймав посаду директора гайдарівського Інституту економічних проблем перехідного періоду. У 1998 році Олексій Валентинович успішно захистив дисертацію в університеті П’єра Мендеса-Франса в Греноблі (Франція) і отримав ступінь доктора економічних наук.

Міністр Улюкаєв – доктор економічних наук

У 2000 році Улюкаєв почав вести викладацьку діяльність на кафедрі загальної економіки Московського фізико-технічного інституту (МФТІ), де викладав протягом наступних шести років.

У період з 2007 по 2010 рік на нього була покладена відповідальна місія – він очолював кафедру фінансів та кредитів економічного факультету МДУ.

Політична кар’єра Олексія Улюкаєва

У 1991 році Єгор Гайдар включив Олексія Улюкаєва до складу сформованої ним урядової команди. В період з 1991 по 1992 рік він був наділений повноваженнями економічного радника уряду, також виконував функції помічника Єгора Гайдара. З 1992 по 1993 рік він керував групою економічних радників.

Олексій Улюкаєв в молодості

У 1993 році Олексій Валентинович став помічником першого заступника голови уряду РФ. Під керівництвом Гайдара Улюкаєв брав участь у розробці і впровадженні реформ, що згодом отримали назву «шокова терапія». Коли Єгор Тимурович подав у відставку і згодом очолив апарат управління Інституту економічних проблем перехідного періоду, Улюкаєв пішов за ним і був призначений його заступником у тому ж ІЕПП.

Діяльність Улюкаєва також була нерозривно пов’язана з політрадою партії «Демократичний вибір Росії» – у 1995-1997 роках він очолював московське відділення.

Олексій Улюкаєв в «Школі лихослів’я» В 1996-1998 Улюкаєв займав крісло депутата Московської міської думи від районів Зюзино, Котловка, Черемушки і Обручевський, займався питаннями інвестиційної політики столиці. Після закінчення термінів повноважень він повернувся в ІЕПП і аж до 2008 року входив до його вчена рада.

У 1999 році він, маючи дворічний досвід депутатства у столиці, балотувався в Державну Думу в списках «Союзу правих сил» (за загальнофедеральних списком), а також висунув свою кандидатуру по Чертановскому одномандатному виборчому округу. Проте в обох випадках його чекало розчарування: СПС набрав недостатньо голосів, щоб Улюкаєв, які були в розширеному списку партії, що пройшов у Думу, що ж стосується муніципального округу, Олексій Валентинович програв Сергію Шохіна, висуванцю від фракції «Отечество – вся Росія», якого підтримав особисто Юрій Лужков.

На фото: Герман Греф і Олексій Улюкаєв

У 2000 році Анатолій Чубайс запросив Улюкаєва на посаду заступника міністра фінансів РФ Олексія Кудріна) в уряді Михайла Касьянова. Економіст працював у складі Комісій федерального уряду, в Центрі стратегічних розробок Германа Грефа, курируючи роботу над проблемою реформування сфери міжбюджетних відносин.

На фото: Олексій Улюкаєв, Євген Ясін і Єгор Гайдар

У 2004 році уряд очолив Михайло Фрадков, і, хоча Кудрін зберіг свій пост, Улюкаєв був переведений на посаду першого заступника голови російського Центрального банку. У травні того ж року його ім’я було включено до складу ради директорів ЦБ. На цій посаді Улюкаєв керував Комітетом грошово-кредитної політики і виступав у ЗМІ як спікер організації, регулярно коментуючи актуальні економічні питання, так як голова правління ЦБ Сергій Ігнатьєв не любив публічні звернення.

Згодом, в 2013 році, Улюкаєв був одним з потенційних кандидатів на посаду голови правління ЦБ, однак у підсумку Володимир Путін вважав за краще бачити на цій посаді Ельвіру Набіулліну.

На фото: Олексій Улюкаєв і Ельвіра Набіулліна

У грудні 2008 року Улюкаєв на засіданні ради директорів ЗАТ «Московської міжбанківської валютної біржі» був обраний її головою. На цій посаді він пропрацював до 2011 року, згодом на його місце був призначений Сергій Швецов.

24 червня 2013 року політик був призначений міністром економічного розвитку (МЕР) Російської федерації, змінивши екс-міністра Андрія Білоусова.

Глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв на Міжнародному економічному форму в СПб

В січні 2015 року Олексія Валентиновича висунули членом наглядової ради банку ВТБ.

У жовтні 2015 року розпорядженням прем’єр-міністра Дмитра Медведєва кандидатура Олексія Улюкаєва була затверджена для включення до складу нової ради директорів вітчизняної «Федеральної корпорації розвитку малого та середнього підприємництва (МСП). Пізніше саме йому було запропоновано очолити раду директорів.

Робоча зустріч Володимира Путіна з Олексієм Улюкаевым

Особисте життя Олексія Улюкаєва

Олексій Улюкаєв одружений вдруге. Перша дружина – Тамара Іванівна Усик (1951 р. н.), економіст. Нинішня дружина міністра, Юлія Сергіївна Хряпова (1983 р.), – уродженка Кримської області, науковий співробітник інституту економічної політики ім. Е. Т. Гайдара. На її ім’я задекларовано ділянка 1,4 тис. кв. м, 2 квартири (61 46 кв. м), а також п’ять земельних ділянок в Криму загальною площею 1,8 тис. кв. м., два особняка (162 і 250 кв. м.).

Олексій Улюкаєв з дружиною Юлією і дочкою Олександрою

Олексій Валентинович виховав двох синів і дочку. Один із синів, Дмитро Улюкаєв (1983 р.), пов’язав своє життя з кіномистецтвом. Його ім’я значилося в титрах шести фільмів в якості оператора.

Улюкаєва гребінець, Дмитро, – і кінооператор продюсер

Згідно з даними 2014 року, глава відомства володіє нерухомістю в 112 тисяч «квадратів», а саме, 15 ділянками землі (111 тис. кв. м), 3 житловими будинками (943 кв. м), 3 квартирами (331 кв. м), а також трьома авто і одним автопричепом. Дохід у 2013 році становив 85,7 млн. руб., у 2014 – 51,5.

На дозвіллі політик і економічний діяч пише вірші. У продажу можна знайти дві збірки його віршів під назвами «Вогонь і відсвіт» (2002) і «Чуже узбережжя» (2012), які вийшли у видавництві «Вагриус». Критики відзначали, що опуси державного мужа цікаві, хоч і не несуть в собі великої поетичної цінності. Були в мас-медіа і більш негативні відгуки про його творчість, зокрема вірші «Їдь, мій син, їдь отсель» були названі повергающими в шок і антиросійськими.

Також Улюкаєв – автор наукових праць з економіки

Крім літературної творчості, глава Мінекономрозвитку захоплюється туризмом і веслуванням, любить плавання. В інтерв’ю Познеру він зізнався, що в жінках, перш за все, він цінує сексапільність і привабливість, а у чоловіках – доброту та порядність. Достаток він вважає важливою умовою свободи. А на безлюдний острів він взяв би з собою: з книг – «Робінзона Крузо», з фільмів – «Мій друг Іван Лапшин», а із співрозмовників – Володимира Познера.

У 2006 він «прославився» скандалом в аеропорту, після того як в літаку для нього з дружиною не знайшлося місця в бізнес-класі. В результаті інциденту навіть був відкладений виліт повітряного судна, але обурений до глибини душі чиновник полетів на власному літаку Германа Грефа.

Олексій Улюкаєв зараз

У 2016 році Олексій Улюкаєв раніше перебував на посаді міністра економічного розвитку. Серед його останніх ініціатив – спрощення процедури звільнення і збільшення пенсійного віку до 63-65 років, незалежно від статі. На думку міністра, для зростання економіки країни недостатньо одного стимулювання ринку, необхідно підвищення гнучкості ринку праці. Також увага повинна бути прикута до інвестування в інфраструктуру Росії, а також в інноваційні сфери: науку, освіту, медицину.

Олексій Улюкаєв про перспективи економіки РФ У лютому 2016 року під час зустрічі з віце-канцлером Австрії Рейнхольдом Миттерленером глава відомства закликав австрійських підприємців взяти участь у приватизації російських активів. Раніше чиновник поінформував громадськість, що в 2016 році влада РФ планує покрити дефіцит бюджету за рахунок продажу великих держпакетів акцій близько шести підприємств, включаючи, «Роснефть», банк ВТБ, «Башнефть», «Совкомфлот», алмазодобывающую компанію «АЛРОСА».

У 2016 Улюкаєв очолював Мінекономрозвитку

У ніч на 15 листопада 2016 року Улюкаєв був затриманий співробітниками ФСБ. Міністра підозрювали в отриманні хабара розміром $2 мільйони. Повідомлялося, що за цю суму він повинен був схвалити покупку «Роснефтью» контрольного пакета акцій «Башнефть». У зв’язку з цим на Улюкаєва було заведено кримінальну справу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: