Ім’я: Олексій Смирнов

Дата народження: 28 лютого 1920 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Данилов, Ярославська обл.

Дата смерті: 7 травня 1979 р. (59 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Олексія Смирнова

Олексій Смирнов – це великий актор з сотнями граней. За своє життя він виконав безліч самих різних ролей, поставши перед глядачами як в комічному так і в драматичному амплуа.

Саме тому втілені ним екранні образи вже давно стали своєрідною класикою радянського кіно. Саме тому розмова про цього видатного актора з насиченою та глибокої долею представляється настільки цікавим.

Ранні роки, дитинство і родина Олексія Смирнова

Олексій Смирнов з’явився на світ 28 лютого 1920 року в містечку Данилов (Ярославська область). Тут він провів кілька перших років свого життя, проте вже дуже скоро разом з батьками переїхав до Ленінграда.

Батько майбутнього актора досить рано помер, тому всі тяготи виховання синів (Олексія і його молодшого брата Аркадія) лягли на плечі матері. Маленька сім’я жила досить бідно. Рідним домом для них була кімната в комуналці. А грошей часом не вистачало навіть на найнеобхідніше.

Актор Олексій Смирнов відомий за невеликим комедійним ролям

Незважаючи на це, любов до мистецтва стала проявлятися в душі Олексія Смирнова вже з самих ранніх років. Ще в школі він грав у місцевому драмгурток, а згодом став займатися в акторській студії при Ленінградському театрі музкомедії. У 1940-му році, після отримання диплома про закінчення даного закладу, наш сьогоднішній герой став виступати на місцевій сцені вже в якості професійного актора.

У дебютному для себе театральному сезоні актор виконав одну з ролей в музичній постановці «Роз-Марі». Все, здається, складалося досить успішно. Однак дуже скоро хрест на всіх колишніх планах поставила Друга світова війна.

В 1941-му році Олексій Смирнов відправився добровольцем на фронт. В Радянській армії наш сьогоднішній герой спочатку служив химинструктором, а потім – командиром вогневого взводу. Під час Другої світової війни він взяв участь у багатьох кровопролитних битвах. Разом зі своїм мінометним полком Олексій дійшов до самої Німеччини, проте в боях за Берлін участі вже не брав. Під час одного з боїв він був сильно контужений і відправлений через лінію фронту.

Військові подвиги Смирнова були відзначені медаллю «За відвагу», орденом «Червоної зірки», двома орденами «Слави», а також медаллю «За бойові заслуги».

Кар’єра актора Олексія Смирнова, фільмографія

Після повернення з фронту талановитий актор довгий час працював в Ленінградському театрі музкомедії, проте великого успіху тут не домігся. Будучи невідомим, він жив дуже бідно. Крім того, на утриманні сина залишалася його хвора мати, яка втратила розум через смерть молодшого дитини.

З-за постійних гастролей ленінградського театру Олексій Смирнов довгий час не міг приділяти їй достатньо уваги. Тому в один прекрасний день він був змушений залишити театр. У 1952-му році він став виступати на сцені «Ленгосестради», приділяючи більше часу сімейних справах.

Саме в цей період справи стали кілька виправлятися. Значна комплекція і добродушна посмішка Олексія Смирнова принесли йому безліч цікавих комедійних ролей. Добродушні, але трохи незграбні персонажі актора дуже подобалися театральній публіці, приводячи у захват як дорослих так і дітей.

Завдяки своєму унікальному вмінню смішити людей, що вже до середини п’ятдесятих років Олексій Смирнов став справжньою зіркою свого театру. Його запрошували на провідні ролі у виставах. Багато глядачі приходили спеціально, щоб подивитися саме на нього. У 1959-му році наш сьогоднішній герой зумів проявити себе також і в кіно, виконавши невеличку комічну роль у фільмі «Кочубей», в якому його герой був єдиним комедійним персонажем.

Згодом такі невеликі комедійні ролі стали основою його творчості. Великий успіх принесли акторові фільми «Операція «И» та інші пригоди Шурика», «Сім старих та одна дівчина», «Весілля в Малинівці», «Айболить-66», а також деякі інші. Олексій Смирнов працював на одному знімальному майданчику з такими акторами як Наталя Варлей, Олександр Дем’яненко, Михайло Пуговкін і багато інших. Подібні роботи зробили Олексія Смирнова дуже популярним, однак акторські роботи дещо іншого плану також час від часу зустрічалися в біографії нашого сьогоднішнього героя. Яскравим прикладом є фільм «В бій йдуть одні старики», в якому він виконав драматичну роль механіка Макарича.

Дві долі — Леонід Биков і Олексій Смирнов За свої численні роботи в театрі і кіно Олексій Смирнов був нагороджений званням Заслуженого артиста РРФСР. Вірним акторському мистецтву наш сьогоднішній герой залишався до останніх днів свого життя.

Смерть актора Олексія Смирнова

Дізнавшись про смерть свого близького друга Леоніда Бикова, Олексій став багато пити і вже дуже скоро був госпіталізований. У нього почалися ускладнення, пов’язані з ішемічною хворобою серця. Крім того, у актора була виявлена рідина в легенях і проблеми з кровообігом.

Могила актора Олексія Смирнова

У підсумку Олексій пролежав у лікарні кілька днів, а вже сьомого травня був виписаний. В цей же день артиста не стало. За найбільш поширеною версією, причиною смерті Смирнова стала потайки випита пляшка коньяку, викликала розрив серця.

Особисте життя Олексія Смирнова

Все своє життя Олексій Смирнов був самотній. Із-за отриманої на війні контузії у нього почалися проблеми сексуального характеру. В результаті актор став безплідним. Повернувшись з фронту, він розлучився з дівчиною, з якою зустрічався до війни. Лише кілька років потому вона дізналася про справжні причини розлучення.

Згодом актор робив спроби налагодити стосунки з жінками, але всі вони терпіли фіаско.

До кінця свого життя Олексій Смирнов прожив у комунальній квартирі разом зі своєю матір’ю. Про війну згадувати він не любив, а тому про бойові нагороди, які могли б забезпечити актора власним житлом, знали лише деякі.

Як відзначають друзі Смирнова, актор завжди дуже любив дітей. Крім того, одним з головних захоплень Олексія було читання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: