Ім’я: Олексій Серебряков

Дата народження: 3 липня 1964 р. (52 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 78 кг

Зріст: 184 см

Біографія Олексія Серебрякова

Щаслива випадковість

Батько Олексія був інженером-конструктором літакових двигунів, а мати була лікарем. У кіно Олексій потрапив випадково. У дитинстві він відвідував музичну школу, де навчався грі на баяні. Одного разу в школу приїхав кореспондент газети «Вечірня Москва», щоб взяти інтерв’ю у педагога школи Василя Москвичова, у якого тоді був ювілей. Для газети був зроблений знімок, на якому крім Москвичова виявився і Олексій. Згодом цю фотографію побачили асистенти режисерів Валерія Ускова та Володимира Краснопольського. Їм здалося, що він схожий на актора Вадима Спірідонова. В той час вони якраз шукали хлопчика на роль його сина у фільмі «Вічний поклик». Асистенти зустрілися з Олексієм і запропонували йому зніматися в кіно. Так в 13 років він вперше з’явився на екранах.

Олексій Серебряков в дитинстві

Завдяки вдалому початку хлопчика стали запрошувати для зйомок в інших фільмах. З 1978 по 1981 роки він знявся відразу в п’яти картинах: у мелодрамі «Пізня ягода» в ролі Кузьми, в драмі «Батько і син» в ролі Альоші, у пригодницькому фільмі «Червоні погони» в ролі суворовця Володимира, драмі «Останній втечу» в ролі Віктора Чернова і героїчної комедії «Дивися в обоє» в ролі Михайла.

Початок кар’єри Олексія Серебрякова в кіно

Після закінчення школи Олексій Серебряков намагався вступити театральний ВУЗ, але йому це не вдалося. Тоді він вступив на радіо-телевізійний факультет Московського енергетичного інституту, навчатися в ньому не став, головний режисер Сизранського драматичного театру ім. А. Н. Толстого запросив його до себе. Олексій прийняв запрошення і наступні вісім місяців грав у трупі цього театру.

У 1982 році Серебряков повернувся до Москви і поступив у Вище театральне училище імені Щепкіна, де провчився два роки, потім перейшов в ГІТІС на курс Олега Табакова. Закінчивши ГИТИС в 1986 році Олексій близько п’яти років працював в театрі-студії свого педагога — «Табакерка». У цей період Серебряков встиг знятися в кількох фільмах: «Тиха застава» (прикордонник Коля Васьков), «Звинувачується весілля» футболіст (Ігор Суботін), «Після війни — світ» (Звір), «Випадковий вальс» (Сергій). Найбільш помітною стала роль в психологічній драмі «Забави молодих» 1987 року режисера Євгена Герасимова. Де актор зіграв роль хлопця на прізвисько Пан.

Олексій Серебряков проти шкуродерів-догхантерів У 1988 році Олексій Серебряков зіграв головну роль у виставі «Федра» Романа Віктюка на сцені Московського драматичного театру на Таганці.

Популярність Олексія Серебрякова

У 1989 році Олексій Серебряков знявся у бойовику «Фанат» Володимира Феоктистова, де зіграв роль каратиста Єгора на прізвисько «Малюк». Фільм виявився дуже успішним і після нього Олексію Серебрякову стало надходити велика кількість пропозицій зіграти каратистів, бандитів, військових тощо. Однак він не поспішав погоджуватися на подібні ролі, не бажаючи асоціюватися у глядача з певним амплуа «крутого хлопця». Від зйомок у продовженні фільму він відмовився, хоча за його словами йому в прямому сенсі пропонували валізу грошей. Наступною помітною роботою Серебрякова стала роль сержанта Арсенова в драмі «Афганський злам» режисера Володимира Бортка. Головну роль у фільмі зіграв знаменитий італійський актор Мікеле Плачідо. Фільм справив справжній фурор, після нього на Олексія посипалися пропозиції про зйомки. У тому ж оду він знявся в головній ролі Ігоря еротичної комедії Олександра Полиннікова — «Оголена в капелюсі».

На наступний 1992 рік вийшло чотири фільми з Серебряковим: драма «Вища міра» (Вітьок Семаков), комедія «Патріотична комедія» (Андрій), історичний фільм «Ескадрон», детектив «Ключ» (революціонер). Однією з найбільш помітних робіт Серебрякова в 90-х стала головна роль у соціальній драмі «Серп і молот» 1994 року, де він зіграв Євдокима Кузнєцова. Сам Олексій був незадоволений своєю грою у фільмі і навіть хотів попросити режисера прибрати його ім’я з титрів. Однак саме за цю роль актор удостоєний своєї першої нагороди, на фестивалі «Кіношок» він отримав премію за кращу чоловічу роль.

Помітною роботою Олексія Серебрякова другої половини 90-х стала роль у фільмі «Тести для справжніх чоловіків» 1998 року, де він зіграв співробітника спецслужб Олексія. За цю роботу на фестивалі «Віват, кіно Росії!» він отримав приз за кращу чоловічу роль. У тому ж році Олексій Серебряков отримав звання «Заслужений артист Росії».

Олексій Серебряков в 2000-ті роки

У новому столітті почався новий виток популярності актора. Режисер Володимир Бортко запросив Серебрякова зіграти роль адвоката Олега Званцева в серіалі «Бандитський Петербург» 200 року. У цьому фільмі також взяли участь близькі друзі Олексія — Ольга Дроздова і Дмитро Пєвцов. Серіал став дуже популярний, багато в чому завдяки саме акторам. Серебрякова знову стали запрошувати в різні проекти.

З Днем Народження, Олексій Серебряков! У тому ж році Олексій знявся в серіалі «Імперія під ударом», зігравши Бориса Савинкова і в бойовику «Десант» в ролі сержанта Олексія Бурова.

Помітною подією у вітчизняному кіно став вихід серіалу «Баязет» в 2003 році, знятого за романом Валентина Пікуля. Серіал розповідає про оборону фортеці Баязет під час російсько-турецької війни. Олексій Серебряков зіграв у ньому поручика Карабанова. У тому ж році актор знявся у бойовику «Чорна мітка» в ролі співробітника КДБ і в серіалі Забійна сила-5 в ролі отця Макарія.

З останніх помітних робіт Серебрякова можна відзначити ролі в картинах: драма «Штрафбат» (2004) — комбат Твердохлєбов, детектив «Втеча» (2005) — полковник Пахомов, чорна комедія «Піжмурки» (2005) – доктор, військова драма «9 рота» — капітан розвідки, бойовик «Код Апокаліпсису» (2007) — Сергій, «Охотник», фантастичний фільм Залюднений острів» (2008-2009) – Мандрівник, кримінальна драма «Піраммміда» — Мамонтів, серіал «Біла гвардія» (2011) Най-Турс.

За свою кар’єру Олексій Серебряков знявся більш ніж в 100 фільмах і серіалах, у 2010 році удостоївся звання Народний артист Росії.

Особисте життя Олексія Серебрякова

Зі своєю майбутньою дружиною – Марією Олексій познайомився в середині 80-х років в гостях у спільних знайомих. Пізніше вона переїхала до Канади, де вийшла заміж і працювала. Знову вони зустрілися в кінці 90-х у Москві. У них зав’язався роман, після чого Марія розлучилася з чоловіком.

Олексій Серебряков з дружиною емігрував до Канади

В даний час вони з Олексієм перебувають у шлюбі, у них є донька Дарина – пасербиця Олексія і два прийомних сина Данила і Степан. Довгий час вони проживали в Москві і Підмосков’ї, а в 2012 році переїхали в Канаду. Олексій продовжує зніматися в російських фільмах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: