Ім’я: Олексій Нємов

Дата народження: 28 травня 1976 р. (40 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: сел. Барашево, Мордовія

Діяльність: спортсмен, гімнаст

Вага: 65 кг

Зріст: 173 см

Біографія Олексія Немова

Олексій Немов з’явився на світ 28 травня 1976 року в мордовському селищі Барашево. Дитинство Олексія не можна назвати легким – мати виховувала сина поодинці, а тому часто стикалася з різними труднощами. Незабаром сім’я переїхала в Тольятті. Олексію не було й п’яти років, коли мати вперше привела його в спортивну школу; але Льошу туди не взяли – не підходив за віком.

Спортивне дитинство Олексія Немова

Через півтора року в спортивній школі проводився набір у гімнастичну групу знаменитого тренера Ірини Шестакової. Відвідуючи дитячі сади і розпитуючи вихователів про їх підопічних Ірина самостійно підбирала хлопців у свою групу. Одного разу вона заглянула і дитсадок, в якому виховувався Олексій. Саджаючи хлопців вечеряти, вихователька помітила, що Немова не вистачає, тоді діти розповіли їй, що він залишився в ігровій кімнаті. З’ясувалося, що Льоша сховався тут, коли решта пішли мити руки, а потім, залишившись на самоті, наполегливо намагався розпалити сигарету. Але, незважаючи на настільки скандальну ситуацію, хлопчика не покарали – вирішено було віддати його в гімнастичну групу Шестакової на «перевиховання». Так Немов опинився в групі зі спортивної гімнастики. Тепер з дитячого саду мама вела його не додому, а на тренування.

Гімнаст Олексій Нємов завоював всілякі нагороди

Трохи більше півроку Олексій залишався в групі Шестакової, яка, йдучи в декретну відпустку перевела його в групу іншого тренера, Павла Денисова, де майбутній чемпіон займався близько року. За тренерським записів, навчався Олексій задовільно, мав високу координацію, але не володів достатніми фізичними даними, був задерикуватий і нахабна. Незважаючи на це, вже тоді його вважали перспективним спортсменом. Але все ж Денисов, провідний на той момент дві групи, вирішив розподілити Немова та інших слабких хлопців у групи інших майстрів. Так, у 1983 році тренером Олексія став майстер спорту з гімнастики, заслужений тренер Росії Євген Григорович Ніколко, з яким спортсмен працює досі. Саме Ніколко почав інтенсивно займатися з Немовым, проводячи по два-три тренування в день.

Олексій змінив кілька шкіл, так як він проводив більше часу в спортзалі, ніж у класі, і в підсумку його вигнали «через спорту». Нємов отримав вищу освіту за спеціальністю «тренер» Тольяттінському філії Самарського педуніверситету, який закінчив у 1999 році.

Спортивна кар’єра Олексія Немова

1989 рік приніс Олексію першу перемогу на першості молоді СРСР. З тих пір майже щороку він підкорював все нові вершини. У 1990-му Нємов переміг у кількох видах багатоборства молодіжної Спартакіаді. У період з 1990 по 1993 Олексій Нємов постійно брав участь у міжнародних змаганнях і неодноразово ставав першим призером у своїх програмах, і навіть абсолютним переможцем змагань.

Олексій Нємов — Легенда Гімнастики В 1993-му Олексію дістався Кубок РРФСР у багатоборстві, а міжнародна зустріч «Зірки світу 94» принесла Немову бронзу у програмі з багатоборства. Рік потому Олексій став першим призером чемпіонату Росії, а також отримав звання чотириразового чемпіона Ігор доброї волі (р. Санкт-Петербург). Чемпіонат Європи, що проходив в цьому ж році в Італії, приніс Олексію три золота та одне срібло.

Участь у XXVI Олімпійських іграх, що проходили в Атланті, увінчалося приголомшливим успіхом: Олексій був удостоєний звання дворазового олімпійського чемпіона і нагороджений двома золотими, однією срібною і трьома бронзовими медалями.

Чемпіонат світу (Швейцарія, 1997 рік) закінчився для Олексія золотою медаллю.

У 2000-му Нємов отримав Кубок світу, а також став призером чемпіонатів світу та Європи. Він знову бере участь в Олімпійських іграх, що проходили на цей раз у Сіднеї. І знову – вражаючий успіх: Немову присвоєно звання абсолютного чемпіона. Він також був нагороджений трьома бронзовими, однією срібною і двома золотими медалями.

Виступ Олексія Немова на XXVIII Олімпійських іграх (р. Афіни), на жаль, було затьмарене серйозним скандалом. Тоді, в 2004-му, Олексій прибув на ігри в ранзі лідера збірної Росії. Травмувавшись перед змаганням, але залишаючись при цьому абсолютно очевидним фаворитом, Немов продемонстрував високий клас виконання і складність програми. Виступ гімнаста на перекладині включало важкі елементи, в їх числі один підліт Гингера (махом вперед сальто назад з поворотами) і зв’язка з трьох перельотів Ткачова (махом вперед контр-рухом назад без сальто). Але, незважаючи на неймовірну складність виступу Олексія, суддівські оцінки були явно занижені (9,725 в середньому).

Олексій Нємов. Афіни. 2004 рік, тріумф, зоряний час Публіка, обурена такою поведінкою суддівства, стоячи підтримувала Немова оплесками. У той же час, висловлюючи незгоду з рішенням суддів безперервним свистом, криками і ревом, глядацький зал протягом 15 хвилин не давав виконати свою програму наступного гимнасту. Вперше в історії спортивної гімнастики оцінки були змінені (до середньої 9,762), що все одно позбавляло Олексія медалі. Глядачі перестали протестувати тільки після особистого прохання Немова заспокоїтися. Після цього конфлікту суддівський склад був частково змінений, а гімнаст отримав офіційне вибачення. Також були відкориговані правила: крім оцінювання техніки, було введено оцінювання складності, що враховує зв’язки між складними елементами і кожен елемент окремо. Цей конфлікт – безпрецедентний випадок в історії спорту.

Інші нагороди та громадська діяльність Олексія Немова

Крім спортивних нагород, Нємов також був удостоєний «спортивного Оскара» — «World Sports Awards» (2000 рік). Крім того, він був нагороджений спеціальним призом Міжнародного комітету «Fair Play» (2004) і отримав премію «Росіянин року» (номінація «Тріумфатор», 2004). За видатні досягнення ім’я гімнаста внесено в Книгу Рекордів Гіннеса. Олексій Нємов з 2000 року — майор Російської армії.

З 2013 року Олексій займає посаду головного редактора журналу «Великий спорт». Крім цього, він – лідер програми «Молоді таланти великого спорту», запущеної з ініціативи журналу «Великий спорт».

Гімнаст Олексій Нємов з дружиною Галиною і дітьми

Особисте життя Олексія Немова

Свою майбутню дружину Галину Олексій зустрів у Москві, на спортивно-тренувальній базі «Озеро Кругле». Два роки молоді люди вважали свої стосунки дружніми. Більш того, Галина на той час була заміжня і вже ростила сина. Після своєї першої перемоги на Олімпіаді Олексій запропонував Галині переїхати до нього в Тольятті, і вона погодилася. У 2000 році, під час Олімпійських ігор у Сіднеї, Галина народила Олексію сина – Олексія Немова-молодшого.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: