Ім’я: Олексій Морозов

Дата народження: 16 листопада 1979 р. (37 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: Ленінград

Діяльність: актор театру і кіно, телеведучий

Вага: 76 кг

Зріст: 188 см

Біографія Олексія Морозова

Олексій Валентинович Морозів – російський актор, що виконав роль Василя Аксьонова в багатосерійній екранізації його автобіографічного роману «Таємнича пристрасть». Також знайомий російським глядачам по історичній драмі «Приділ ангела», мелодрамі «Однокласниці», серіалам «Розкол», «Літо вовків» і «Григорій Р.». З 2001 року є актором Санкт-Петербурзького МДТ. Можливо, ви шукали біографію тезки актора – хокеїста Олексія Морозова.

Зірка театральної сцени і кіно Олексій Морозов

Дитинство і родина

Народився Олексій в артистичній родині – його батько, Валентин Морозов, заслужений артист Росії, актор лялькового театру. Мама актора далека від мистецтва, працює економістом, але завжди підтримує чоловіка і сина в їх починаннях. Не дивно, що все дитинство Олекса провів за театральними лаштунками, і ось у 1987 році батько привів сина-другокласника на проби для фільму-вистави «Подорож Блакитної стріли». Режисер Валерій Саруханов шукав актора на головну роль бідного хлопчика Франческо, який потрапив в країну живих іграшок. Спочатку на пробах в Альоші нічого не виходило (ніяк не вдавалася заплакати по команді), але в результаті все завершилося вдало і молодшого Морозова вперше показали по телевізору.

Валентин Миколайович Морозов, батько актора Олексія Морозова

Враження від роботи на театральному майданчику не забулися. Вже до 14 років Олексій твердо вирішив піти по стопах батька. У розмові з сином Валентин Морозов не раз намагався з’ясувати твердість намірів сина, переконатися, що той розуміє всю складність обраного шляху. Олексій незмінно стверджував, що бажає займатися акторством «для душі», і тоді батьки зрозуміли, що сина не відмовити.

В образі Сухотіна з серіалу «Григорій Р.»

Ще будучи школярем, Альоша поступив в дитячу театральну студію «Уяви», яка працювала при ленінградському телебаченні. З дітьми працювали чудові педагоги: Максим Демченко і Леонід Сидоренко. На вступних іспитах в студію хлопчикові довелося показувати вмираючого лебедя. Зворушливого танцю у Олексія не вийшло, але все ж майстри розгледіли в підлітка акторський талант, і він був прийнятий. Разом з іншими хлопцями Морозів брав участь у створенні телепередач про поезії Срібного століття – підлітки читали вірші Гумільова і Ахматової. З кожним днем Альоша розумів, що обраний ним шлях – правильний, що саме цим він хоче займатися.

На зйомках фільму «28 панфіловців»

Відразу по закінченні школи Морозів відніс документи в Санкт-Петербурзьку Державну Академію театрального мистецтва. Вступні випробування увінчалися успіхом, і у вересні юнак почав навчання під керівництвом В. М. Фільштинського, обравши спеціальність «Актор театру і кіно». Незважаючи на те, що вибір навчального закладу був обдуманим, на початку навчання Олексій частенько пропускав лекції, не виконував завдання викладачів і навіть поривався кинути навчання. Подорослішавши, в такому нехлюйстві актор вініл свій ранній вік, і утвердився в думці, що осягати ази акторської майстерності необхідно як мінімум з 18-ти років.

Олексій Морозов з дитинства твердо знав, що стане актором

Початок творчого шляху

Олексій закінчив Спбгаті в 2001 році, після чого отримав запрошення в трупу Лева Абрамовича Додіна, керівника Академічного Малого драматичного театру-Театру Європи. У цей період молодий актор брав участь в постановках «Клаустрофобія» і «Gaudeamus».

Кадр із серіалу «Хрест у колі»

На зорі кар’єри Олексій спробував удачі і на телебаченні. Два роки (з 2002 по 2004) він вів тележурнал «Недоторканний запас» на каналі Рен-ТВ, у 2003 разом з Ігорем Ботвиным вів цикл історичних програм про дуелях і карткових іграх в російській історії на каналі «Культура». Пізніше Морозів зізнавався, що в цій програмі він був актором, ніж ведучим.

На зйомках серіалу «Розкол»

У 2002 році Морозів зіграв невелику роль режисера шкільного театру Веніаміна Михайловича в підлітковому серіалі «ОБЖ».

Молодий Олексій Морозов в серіалі «ОБЖ»

Переслідували сумніви у виборі шляху, складне фінансове положення, втрата задоволення від роботи на сцені змусили Морозова-молодшого піти з театру в 2004 році і на якийсь час порвати з акторським ремеслом. Олексій переїхав до Москви, де освоїв нову для себе професію – інформаційне керування. За два роки поза акторської стежки Морозову довелося рекламувати і дитячі іграшки, і будівельні компанії. Незабаром йому вдалося стати керівником російської прес-служби французької співачки і актриси Патрісії Каас, а також створити власне агентство по зв’язках з громадськістю. Справи у Олексія йшли настільки успішно, що за право запросити його на роботу боролися кілька брендів, в тому числі Nemiroff і British American Tobacco.

«Хто там»: актор Олексій Морозов В 2006 році в квартирі Морозова пролунав дзвінок. Лев Додін запрошував актора на проби в вистава «Король Лір». Ніяких гарантій Олексію не дали, проте він все ж ризикнув повернутися в Санкт-Петербург.

Значні етапи кар’єри

З того моменту Морозів зіграв в декількох постановках Малого драматичного театру: Бірон в «Марних зусиллях кохання», Принц Дженнаро у «Вороні», Ральф у «Повелителі мух», Федька Каторжна в «Бісах». Запрошували Олексія і в інші театри –у театрі Притулок комедіанта він зіграв Івана Тимофійовича у виставі «Олеся» (2011), Родольфо в постановці «Мадам Боварі» (2013) у театрі Російська антреприза ім. Андрія Миронова.

Олексій Морозов служить в петербурзькому МДТ («Життя і доля»)

Паралельно йшла робота і на кінозйомках. Першою помітною киноролью Морозова-молодшого став образ сина священика, радянського комісара Максима Прошина в картині «Приділ ангела». Дія картини відбувалося у 20-ті роки XX століття на тлі конфлікту з Фінляндією.

Кадр з фільму «Приділ ангела»

Потім була робота в багатосерійній картині «Хрест у колі», де молодий актор також зіграв головну роль, точніше, дві: НКВДшника та його онука-історика, причому багато сцени з участю цих персонажів знімали в один день, тому Олексію Морозову доводилося оперативно переодягатися, гримуватися і перевтілюватися в радикально різних людей.

На зйомках «Хреста в колі» Олексію Морозову довелося тяжко

Потім були роботи в серіалах «Розкол» (Федір Ртищев), «Григорій Р.» (Сухотин), «Достоєвський» (терорист), картинах «Одесит», «Птах», «Репортаж долі», «Ментовські війни».

Відеопрезентація Олексія Морозова За ці роки актор встиг попрацювати разом з відомими всій країні особами: Сергієм Безруковим, Чулпан Хаматової, Романом Мадяновим, Тимофієм Трибунцевым, Євгеном Мироновим, Олександром Домогаровим, Іриною Розанової і багатьма, багатьма іншими. Олексій не один раз говорив, що зірки, з якими він працював, на роботі ведуть себе виключно як професіонали, які не дозволяють собі капризи і недоробки, – такий стиль роботи завжди викликав у нього щире захоплення.

У 2015 році журі Каннського кінофестивалю було вражений короткометражною стрічкою «Вихід» російсько-німецького виробництва. За півгодини екранного часу актори, серед яких був і Олексій Морозов, зуміли втілити справжню трагедію, зав’язану на найтяжчої моральної дилеми.

Фрагменти з короткометражки «Вихід» з Олексієм Морозовим Робота в кіно не заважала Морозову вести телепередачі. З 2011 по 2014 він вів програму про пам’ятних місцях культурної столиці «Заповідна область з Олексієм Морозовим», з 2016 – програму «Петроград-17» на каналі «Росія-Петербург».

Особисте життя Олексія Морозова

З першою дружиною Мариною Олексій познайомився через інтернет. На жаль, далека від творчості дівчина не розуміла прагнень чоловіка, і тому сімейне життя не склалося.

Олексій Морозов і його дружина

Друга дружина Олексія Морозова – Дана Абизова, актриса з Латвії. У 2012 році Дана приїхала в Малий Драматичний театр на стажування, там і відбулося їх знайомство з Олексієм. Актора відразу привернув вогонь в очах дівчини, її дивовижна енергетика і чарівність. Незабаром вони разом поїхали в Москву на проби. У столиці пара майже весь час перебувала разом, молоді люди захоплено спілкувалися і впізнавали один одного. Через чотири місяці після зустрічі Олексій і Дана вирішили узаконити відносини. Весілля зіграли скромне, відразу ж після церемонії поїхали на гастролі до Італії.

Весілля Олексія Морозова і Дані Абызовой

Вільний час Олексій намагається проводити з сином від першого шлюбу. Матвій любить лижі, разом з батьком із задоволенням підкорює снігові схили. Актор бачить сина задатки режисера – хлопчик любить складати історії, інсценувати їх, запитує поради у батька і дідуся.

Дана Абизова теж служить у МДТ

Любить Морозів-молодший ще й виконати бардівські пісні в компанії друзів. Особливо російський рок: «ДДТ», «Сплін», «Чиж & Co», «Аліса», «Кіно». Часто їздить з дружиною на її батьківщину, щоб відпочити на хуторі далеко від міської суєти. Улюблені фільми актора: «Хрещений батько», «Стомлені сонцем» і «Список Шиндлера».

Олексій Морозов зараз

Морозов-молодший не зменшує робочий темп – на 2016-2017 роки був запланований вихід декількох фільмів з його участю: «Ура, канікули!», «Пробачити не можна розлучитися» і міні-серіал «Забута жінка».

Кадр із серіалу «Забута жінка»

Також восени 2016 року відбулася прем’єра довгоочікуваного серіалу «Таємнича пристрасть», знята за мотивами роману Василя Аксьонова. Саме його автора в молодому віці і зіграв Олексій Морозов, тоді як Аксьонова в літах грав, точніше, озвучував народний артист Леонід Кулагін. За вигаданими іменами приховувалися реальні прототипи зі світу мистецтва, наприклад, Роберт Р. – Роберт Рождественський (Олександр Ільїн молодший), Ян Тушинський – Євген Євтушенко (Філіп Янковський), Антон Андреотис – Андрій Вознесенський (Євген Павлов) і т. д. Персонаж Морозова теж отримав кодове ім’я» – Ваксон.

«Таємнича пристрасть»: Олексій Морозов в ролі Ваксона

На листопад того ж року була намічена прем’єра масштабної історичної стрічки «28 панфіловців». Морозову дісталася роль політрука Василя Клочкова, який, згідно з легендою, і вимовив слова, які згодом стали крилатими: «Велика Росія, а відступати нікуди!». Разом з актором на знімальному майданчику військової драми виявилися Олександр Устюгов, Яків Кучеревський, Олег Федоров та інші чудові актори.

«28 панфіловців». Трейлер

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: