Ім’я: Олексій Мордашов

Дата народження: 26 вересня 1965 р. (51 рік)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Череповець, Вологодська обл

Діяльність: підприємець

Вага: 94 кг

Зріст: 182 см

Біографія Олексія Мордашова

Олексій Олександрович Мордашов – глава гірничодобувного і сталеливарного вітчизняного гіганта «Северсталь», власник машинобудівного підприємства «Силові машини», співвласник міжнародної золотодобувної компанії Nord Gold, основний бенефіціар лідера на ринку деревообробки, холдингу «СВЕЗА».

Алексей Александрович Мордашов

У складі його активів входять різні частки або акції низки компаній, включаючи найбільший в Європі туристичний концерн TUI, банк «Росія», «Національної медіагрупи», «Т2РТК Холдинг» та інші.

Дитинство і родина Олексія Мордашова

Майбутній власник «Сєвєрсталі» з’явився на світ 26 вересня 1965 року в Череповці в сім’ї працівників металургійного комбінату. Його батько був одним з будівельників цього найбільшого у світі підприємства по виробництву сталі, а потім – інженером-електриком. Мати працювала у відділі постачання обладнання.

Олексій Мордашов в дитинстві

Більшість родичів батька, включаючи двох його рідних братів, які проживали в Заволжя і займалися національним промислом предків – виготовленням з дерева посуду, іграшок, сувенірів. У музеї народних виробів, розташованому в Сергієвому Посаді, виставлені дерев’яні коники авторства предків мільярдера.

Альоша був спокійним, самостійним і слухняною дитиною, а в школі – відповідальним і старанним учнем. З шостого класу він мріяв стати економістом-менеджером.

Молодий Олексій Мордашов

Отримавши середню освіту, у 1982 році юнак вступив у Ленінградський інженерно-економічний інститут, де його вчителем серед інших був Анатолій Чубайс. Він був одним з лідерів неформального гуртка і ввів в компанію економістів-новаторів свого активного студента, який з цікавістю знайомився з працями Єгора Гайдара.

Молодий чоловік проявляв великі здібності, був відмінником, отримував не просто підвищену, а найбільшу Ленінську стипендію. Крім цього він був комсомольським ватажком, членом КПРС, енергійним, чемним, розумним і приємним у спілкуванні.

Початок кар’єри Олексія Мордашова

Закінчивши в 1988 році ВУЗ, молодий фахівець повернувся в рідне місто і почав трудову діяльність на комбінаті, яким його рідні віддали все життя. Починав майбутній олігарх з посади старшого економіста, успішно просуваючись кар’єрними сходами.

Олексій Мордашов стрімко піднявся по кар'єрних сходах

У 1990 році йому вдалося потрапити на стажування в Австрії, яка проходила в місті Лінц на сталеливарному підприємстві Voestаlpine. Незабаром після повернення з-за кордону його призначили директором «Сєвєрсталі» з економіки та фінансів. Причому кандидатуру перспективного молодого управлінця тоді відстояв гендиректор Юрій Ліпухін незважаючи на те, що глава профільного міністерства Серафим Колпаков був категорично проти такого рішення. Причиною його неприязні до протеже голови комбінату була жорстока бійка Олексія з сином чиновника, який одночасно з ним стажувався в австрійській компанії.

Однак 60-річний керівник комбінату бачив у сумлінному, самостійному, підприємливого, що виявляють до нього повагу Мордашове свого можливого наступника. Він доручив йому організувати приватизацію комбінату. З цією метою Олексій створив «Сиверсталь-інвест», більша частина акцій якого належала йому особисто.

Поступово він скупив цінні папери ЧМК за спільні гроші, залишивши за собою контрольний пакет (51 відсоток), і перевів активи під знову засновану структуру «Северсталь-гарант». В результаті його партнер втратив можливість впливати на стратегію розвитку підприємства, а Мордашов, викупивши пізніше і 49% акцій свого наставника, став повноправним його власником.

Олексій Мордашов - гендиректор ВАТ «Северсталь»

До комбінату проявляли інтерес багато гравців на ринку металургії, щоб вистояти, як визнавав сам мільярдер, його моральні якості змінилися – він перестав бути таким же скромним, ввічливим і м’яким, як у минулі роки, став цинічним і жорстким.

У 2001 році він, як свідчення наявності великого обсягу знань і практичного досвіду, отримав ступінь МВА (майстер ділового адміністрування) в британській бізнес-школі Ньюкасла Університету Нортумбрії, а також став з 2003 року його почесним доктором. Аналогічного звання його удостоїв і його рідний ВУЗ – СПбГЭУ.

Під його контролем опинилися основні мас-медіа Череповця, а корпорація придбала активи у різних сферах (гірничодобувної індустрії, автомобільної промисловості, страхування). Причому, не тільки вітчизняних компаній, але й зарубіжних, зокрема, американського виробника Rouge Industries, італійського Lucchini.

З 2002 року бізнесмен входив в Російсько-німецьку міжурядову групу з економіки та фінансів. З 2004 – керівництво американського Інституту Сходу і Заходу. З 2006 – Рада ділового співробітництва РФ і ЄС, а також в інші авторитетні організації.

Особисте життя Олексія Мордашова

Перший раз власник «Сєвєрсталі» одружився в 19 років, коли навчався на 2 курсі інституту. Його обраницею стала старша його на 3 роки 5-курсниця Олена, родом з Іркутська. Настільки рання весілля була пов’язана з «цікавим» положенням нареченої.

Перша дружина Олексія Мордашова Олена Новицька

Звістка про несподівану одруження єдиного сина стало справжнім ударом для його матері. Але, незважаючи на це, після появи в 1985 році онука Іллі, у неї склалися добрі стосунки з невісткою. Тим не менш, в 1996 році сім’я розпалася, за словами дружини з-за стрімкого кар’єрного зростання Олексія, великих грошей, що супроводжувала їх поява вседозволеності і його зрад.

При розлученні він залишив колишній дружині і синові квартиру в його рідному місті, машину «Дев’ятку», аліменти в 1 тисячу доларів в місяць і 6 тисяч доларів в рік на оздоровлення. Пізніше в 2002 році жінка намагалася через суд домогтися частки в капіталі екс-чоловіка, але безрезультатно. Суд визнав законним спочатку підписана між ними угода.

Друга дружина Олексія Мордашова Олена з дітьми

Після виграного судового розгляду, Мордашов за особистою ініціативою, нібито, збільшив щомісячні виплати колишньої сім’ї. Однак, за чутками, син Ілля не захотів бути Мордашовим, а взяв дівоче прізвище матері – Новицька.

Другою дружиною олігарха стала його колега по роботі Олена 1971 року народження, випускниця Ленінградського інституту текстильної промисловості, економіст і працівниця бухгалтерії ЧМК. Незважаючи на те, що під час їх знайомства фінансовий директор комбінату був одружений, вона не змогла встояти перед молодим, красивим і успішним керівником і закохалася. У пари з’явилося двоє синів: у 1999 році – Кирило, в 2000-му – Микита.

Робота для Олексія Мордашова на першому місці

У 2015 році Forbes повідомив, що у мільярдера вже з’явилася нова супутниця життя, яку звуть Лариса. Щоправда, цю інформацію Олексій Олександрович офіційно не підтвердив. У нього, нібито, так само народилися і нові спадкоємці на момент публікації, дітей Олексія стало шестеро.

Фінансовий магнат, як і належить людині його статусу, захоплюється живописом, зимовими видами спорту, любить поезію.

Олексій Мордашов сьогодні

У 2011 році олігарх отримав запрошення в Більдерберзький клуб, який об’єднує визнаних і найбільш впливових представників політики, бізнесу, ЗМІ. Олексій Мордашов про роботу «Сєвєрсталі» У 2012-му він став першим росіянином, який увійшов в керівництво The World Steel Association, як свідчення визнання серед світових представників сталеливарної галузі. У 2015 році на конференції, що відбулася в Чикаго, він був переобраний у виконавчий комітет організації до жовтня 2016 року. Одночасно він був обраний головою Консорціуму «Російська сталь», що об’єднав підприємства «Северсталь», «Євраз», «Мечел», Новолипецький, Магнітогорський металургійний комбінат та інші, який входить в дану Всесвітньої асоціації сталі.

Мільярдер – член керівництва Комітету з приєднання РФ до Світової організації та реформування вітчизняної митної політики. Олексій Мордашов в інтерв’ю про санкції В опублікованому американським Forbes глобальному рейтингу найбагатших людей світу власник «Сєвєрсталі» в 2016 році зайняв 93 позицію. За оцінкою експертів видання його стан за 2015 рік зменшилася на $2,1 мільярда і склало 10,9 мільярдів доларів. У 2014 році лише у вигляді дивідендів «Сєвєрсталі» він отримав 960 мільйонів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: