Ім’я: Олексій Літаків

Дата народження: 10 вересня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Новосибірськ р.

Діяльність: кореспондент, ведучий

Вага: 80 кг

Зріст: 185 см

Біографія Олексія Самолетова

Акторська кар’єра Олексія Самолетова

Батьківщиною Олексія є Новосибірськ. Там він народився 10 вересня 1963 року.

З 1967 по 1970 він працював ведучим передач для дітей на Новосибірської телестудії.

У 1980 році Олексій стає студентом Новосибірського Театрального училища (при майстерні заслуженого російського діяча мистецтв – Лева Бєлова). В цей же момент пропонують роботу в Тюгу актором-стажистом.

На момент закінчення училища, в 1984 році, Олексій вже брав участь уже в дев’яти виставах Новосибірського театру.

У цьому ж році Олексія Самолетова зараховують у штат театру, де йому пощастило пропрацювати аж до 1987 року.

Олексій Літаків не тільки журналіст, але й актор

З 1987 по 1989 рік Олексій починає працювати актором новосибірського Академічного драмтеатру «Червоний Факел». Одночасно з навчанням і діяльністю в театрі.

Режисерська кар’єра Олексія Самолетова

З 1982 по 1989 рік, він працює режисером на радіо і телебаченні, є автором і ведучим таких програм, як «Студентський меридіан» і «На студентській радіохвилі». Починаючи з 1983 по 1985 рік, він займає посаду художнього керівника, а так само режисера театру міміки та жесту в Новосибірську.

1989 рік ознаменований для Олексія надходженням в Алтайський Державний університет на факультет журналістики. Цей рік був остаточного розставання з театром і акторською професією. Він остаточно пішов працювати в молодіжну редакцію при Новосибірської студії телебачення. Першою офіційною посадою Олексія у телевізійній сфері можна вважати роботу асистента режисера.

З 1990 року Олексій є автором і ведучим, кореспондентом, а так же режисером інформаційної програми «Панорама», режисером спортивних програм. Його так само можна назвати одним з авторів ідеї створення Новосибірського регіонального телебачення. Саме воно вперше продемонструвало в Росії свої широкі можливості у часи путчу, що відбувався в 1991 році. Незабаром, після серпневих подій цього року, програма «Панорама» стала мало не єдиним повноцінним джерелом інформації, що стосується зони Алтаю, Сибіру, а так само Далекого Сходу. Олексія запросили позаштатним кореспондентом програми «Вести» Російського телеканалу.

Творчий вечір Олексія Самолетова www.globalitv.ru У 1992 році його остаточно зарахували в штат телеканалу РТР на посаду власкора Новосибірської області.

У 1993 році Олексій Едуардович був переведений до Москви на посаду коментатора програми «Вести».

З 1992 року Олексій Літаків перебуває в якості військового кореспондента в таких країнах як Таджикистан, Афганістан, Абхазія, Грузія, Інгушетія, Північна Осетія, Дагестан, Чечня. Разом з МНС він бере участь в процесі ліквідації надзвичайної ситуації на Сахаліні, в Афганістані, Чечні, Дагестані і Колумбії.

Починаючи з 1993 по 2005 рік, Олексій залежно від поставлених завдань, працював військовим кореспондентом, обіймав посади старшого редактора, редактора консультанта, виконавчого продюсера, продюсер і шеф-редактора програми «Вести», а також автора і ведучого передачі «Світ на межі»

Олексій Літаків має безліч нагород

У період з 2005 по 2008 рік працював старшим викладачем, майстром курсів «Журналістики» та «Основ продюсування» при Вищій Національній Школі Телебачення Університету Культури.

З 2005 року по сьогоднішній день працює автором і ведучим програми на російському радіо.

З 2007 року він займає посаду шеф-редактора видання «JET-media» і головного редактора журналу «JET».

Спільно з першим екіпажем МКС «Альфа» проводив роботу в умовах штучно створеної невагомості.

Олексій Літаків дуже талановита людина. Він є автором і ведучим безлічі програм, присвячених авіації.

За час роботи над документальним сюжетом «Світ на межі», він підготував і випустив в ефір, не багато не мало, а 97 документальних фільмів. Його знаменної роботою з’явився фільм «Руслан, який об’єднав світ». Ця робота була закінчена в 2010 році. Документальна стрічка брала участь у конкурсі Нью-Йоркського фестивалю фільмів і телепрограм. Сюжет цього фільму присвячений створенню транспортного літака «Руслан».

Олексій Літаків про конкурс Кінодіва Одного разу, Олексій Літаків сказав, що з прізвищем йому дуже пощастило, так як і інтереси у нього дуже з нею близькі. Скільки Олексій себе пам’ятає, стільки його захоплювала тема літаків і авіації. Тому робота, яку сьогодні займається наш герой створення унікального авіакосмічного проекту, репортажі безпосередньо з космічного салону МАКС. І все пояснюється просто: треба ж якось виправдати прізвище.

За всю свою трудову життя Олексій отримав безліч нагород. Це медалі, ордени, премії. Олексій Літаків удостоївся першої премії ФСБ в галузі мистецтва і літератури, премії спілки журналістів р. Москва і всієї Росії, телевізійної премії «ТЕФІ», премії «Золотий Бубон», а також премій і дипломів Всеросійської Держтелерадіокомпанії.

Олексій Літаків з дружиною Ирадой Зейналовой

Фільмографія Олексія Самолетова

Окрім режисерської роботи, Олексій пробував зніматися в кіно, список фільмів, в яких йому вдалося знятися, досить чималий. Це фільми «Не втратьте прапор» (знятий в 1967 році), в якому він виконав головну роль Михайла, «Святая Святих» (телеспектакль, знятий у 1976 році), де Олексій зіграв роль Хлопчика; «Весілля» (знятий в 1980 році), в ньому він зіграв епізодичну роль сільського хлопчака; «Журавлина пісня» (робота 1983 року) і епізодична роль старшого сина; «Наші 90-ті» (знятий в 1999 року) в епізодичній ролі телевізійного репортера; «Холостяки» (2004 року), зіграв епізодичну роль телевізійного ведучого; «Рекламна пауза» (2006) і його епізодична роль диктора-провідного; у фільмі «Дві сестри» (2009) зіграв роль слідчого прокуратури; у фільмі «Знаки долі-3» (робота 2011 року) виконав роль підполковника Щеглова.

Олексій Едуардович вже давно одружений, не менш відомої і успішної журналістки, ведучою програми «Недільний Час», Ираде Зейналовой. У сім’ї двоє дітей — сини Олег (1985 р. н.) і Тимур (1996 р. н.).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: