Ім’я: Олексій Кортнєв

Дата народження: 12 жовтня 1966 р. (50 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Москва

Діяльність: музикант, телеведучий

Вага: 76 кг

Зріст: 190 см

Біографія Олексія Кортнєва

Дитинство Олексія Кортнєва

Олексій Кортнєв, соліст і беззмінний лідер колективу «Нещасний випадок», народився в жовтні 1966 року в столиці Росії. Батько майбутнього музиканта, Анатолій Кортнєв, працював на високій посаді в Академії Наук СРСР. З цим моментом у Олексія пов’язане одне з найприємніших спогадів дитинства – сім’я побувала практично на всіх змаганнях московської Олімпіади 1980 року, не зумівши потрапити тільки на закриття Ігор. Кортнєв досі пам’ятає ту атмосферу грандіозного свята, яка панувала в Москві, хоча для самого Олексія святом тоді стала пепсі-колу в баночках і соки в пакетиках з прикріпленою збоку соломинкою.

Олексій Кортнєв народився в Москві, а навчався в МГУ

Олексій Кортнєв навчався в англійській спецшколі, в сьомому класі якої й написав свої перші пісні. Тексти цих пісень були написані англійською мовою.

Навчання в МДУ

Після закінчення школи у 1983 році Олексій Кортнєв успішно вступив на механіко-математичний факультет Московського державного університету. На першому ж курсі Олексій надихається театром і вирішує спробувати свої сили на сценічних підмостках у Студентському театрі МДУ. На прослуховуванні в музичній студії Студтеатра Кортнєв знайомиться з Валдісом Пельшем. Швидко здружившись, студенти вже через два місяці вперше виходять на музичну сцену під назвою «Дует «Нещасний випадок».

В колективі Олексій займається текстами пісень, а Валдіс відповідає за музичне супровід, хоча багато речей хлопці роблять спільно. Виступи дуету сприймаються студентської публікою позитивно, у колективу з’являються не тільки шанувальники серед студентів, але й музиканти, які бажають поповнити склад ансамблю. У результаті слово «дует» з назви групи пропадає, а її склад збільшується до чотирьох осіб – приєднуються саксофоніст Павло Мордюков і барабанщик Вадим Сорокін.

Початок «Нещасного випадку»

Через півтора року після розширення складу під час одного з концертів у дитячому таборі група виконує «Овочеве танго». Перед піснею Кортнєв просить свого друга, Сергія Чекрыжова, підіграти їм на акордеоні. Згодом Чекрыжов приєднується до групи в якості клавішника.

Олексій Кортнєв і Нещасний випадок Паралельно з виступами групи Олексій Кортнєв продовжує грати в Студентському театрі МДУ. Пізніше Кортнєв загоряється ідеєю КВК і «Нещасний випадок» практично у повному складі виступає за команду КВК МДУ в сезоні 1987/1988 рр. Так група вперше з’являється на телебаченні – в номері команди КВН з піснею «Нам привезли комп’ютер».

«Троды Плудов»

Закінчивши МДУ, Олексій Кортнєв все більше часу присвячує групи «Нещасний випадок». З 1989 року починається активна робота над записом популярних хітів ансамблю. Створення альбому триває протягом п’яти років і в підсумку до 1994 року дебютна платівка «НС», названа в пам’ять про п’ятирічної роботи «Троды Плудов», з’являється на світ. Альбом отримує найкращі відгуки музичних критиків і слухачів. Журнал «New Hot Rock» називає альбом кращою платівкою 1994 року. Абсолютно всі пісні з дебютного диска групи стають стовідсотковими хітами. Шанувальники досі просять групу на концертах відіграти весь альбом цілком і вважають «Троды Плудов» кращою платівкою колективу. «

Mein Lieber Tanz»

Натхнені феєричним успіхом першого альбому, музиканти сідають за роботу над другим диском. За концепцією, запропонованою Олексієм Кортнєвим, платівка повинна вийти в форматі радиоконцерта з авторськими преамбулами до кожної композиції. Робота над проектом набуває серйозні масштаби – у загальній складності до запису залучаються понад тридцяти музикантів, виконавців, артистів, телеведучих. «Нещасний випадок» співпрацює з оркестром Мерзляковского училища при державної консерваторіі, групою «Квартал», телеведучою Тетяною Судеец та Ігорем Кириловим і багатьма іншими зірками. Запис другого альбому зайняла у музикантів сім місяців. У підсумку найбільш еклектично різноманітний і проблемний альбом групи, який отримав назву «Mein Lieber Tanz», виходить у світ і так само, як і перший, отримує схвальні відгуки критиків і шанувальників колективу.

Олексій Кортнєв вже давно став легендою

Телепроекти Олексія Кортнєва

Паралельно з роботою в «Нещасний випадок», Олексій Кортнєв і інші члени колективу беруть участь у різних телепроектах, а Кортнєв ще і продовжує грати в Студентському театрі МДУ. З 1990 року Кортнєв бере участь у всьому циклі створення популярної телепередачі «Оба-на» — від виникнення ідеї до участі в постановках. Після цього виникли телевізійні проекти «Дебилиада», «Сині ночі», «Пілот», «Нещасний випадок».

Рекламна та інша мистецька діяльність

Олексій Кортнєв – один з кращих вітчизняних рекламістів. Довгий час саме він працював над рекламними кампаніями продуктів «Pepsi», «Wrigley», «M&m’s», «Moccona» та інших відомих брендів. Добре володіючи іноземною мовою, Олексій Анатолійович переводить тексти відомих зарубіжних мюзиклів, багато з яких згодом ставляться в Росії. Найбільш відомі серед них «Кішки», «Іствікські відьми» (в цьому мюзиклі Кортнєв виступив також в якості актора), «Красуня і чудовисько», «Mamma Mia!». У російському мюзиклі «Норд-Ост» Олексій Кортнєв виконав роль Ромашова.

Великі заслуги Олексія Кортнєва і в області російських чартів – саме йому належить ідея створення хіт-параду «Золотий грамофон» на «Русском радио». Нетривалий час Кортнєв був ведучим «Золотого грамофона» на телеканалі НТВ.

Олексій Кортнєв тричі одружувався

Олексій Кортнев і «Квартет І»

З 2000 року Олексій Кортнєв і група «Нещасний випадок» співпрацюють з московським сатиричним театральним колективом «Квартет І». В результаті цього творчого союзу на московській театральній сцені з’явилися вистави «День радіо» і «День виборів». Олексій Кортнєв є автором текстів, а також співавтором музики більшості пісень, що прозвучали в постановках «Квартету І». Чудові пародії припали до душі глядача, і продовженням творчої співпраці «Нещасного випадку» та «Квартету І» стала екранізація обох вистав. В екранізації вистави «День виборів» Олексій Кортнєв виконав роль отамана Парамонова. Роль отримала діаметрально протилежні відгуки – від захоплення до різкого неприйняття, проте всі критики сходяться в тому, що виконання Кортнєвим даної ролі, безперечно, талановито.

«Про що говорять чоловіки»

Подальше співробітництво з «Квартетом І» вилилося в участь Кортнєва у фільмах «Квартету І» Про що говорять чоловіки» і «Про що ще говорять чоловіки». Ці фільми показують творчість «Квартету» і Кортнєва з іншого, більш зрілою і серйозною боку, хоч і не позбавленої традиційного для проектів сатиричного театру іскрометного гумору. В обох картинах Кортнєв з’являється в ролі самого себе.

Олексій Кортнєв —я Навіщо? Монолог з фільму «Про що говорять чоловіки»

Особисте життя Олексія Кортнєва

Олексій Кортнєв одружений тричі. Першою дружиною музиканта стала співачка, поетеса, композитор Ірина Богушевська. За час спільного життя Олексія та Ірини подружжя активно співпрацювали у творчому плані: альбоми Ірини «Книга пісень» і «світло людей», створені у співавторстві з чоловіком, отримали широку популярність і позитивні відгуки як слухачів, так і критиків. У 1988 році у Олексія та Ірини народжується син Артемій. Другою дружиною Кортнєва стала Юлія Рутберг, актриса театру і кіно. Дітей у Юлії та Олексія не було.

Третя дружина музиканта – гімнастка Аміна Заріпова – народила Олексію двох синів Арсенія і Афанасія. Поза шлюбів у Кортнєва народився син Микита.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: