Ім’я: Олексій Гуськов

Дата народження: 20 травня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: місто Бжег, Польська Народна Республіка

Діяльність: актор, продюсер, драматург

Вага: 91 кг

Зріст: 186 см

Біографія Олексія Гуськова

Олексій Гуськов – це талановитий актор, чиї ролі займають гідне місце в історії російського кінематографа. Завдяки численним ролям у кіно, він зарекомендував себе як сильного характерного актора. А тому розповідь про його життя і долю представляється особливо цікавим.

Саме тому сьогодні ми вирішили трохи серйозніше покопатися в біографії відомого актора, щоб зрозуміти яким був його творчий шлях, і які етапи минула його кар’єра на шляху до сьогоднішніх вершин.

Ранні роки, дитинство і родина Олексія Гуськова

Майбутній відомий актор народився в польському місті Бжег в родині радянського військового льотчика. Однак більша частина його дитинства пов’язана з містом Київ. У столиці Української РСР Олексій ходив у школу і осягав основи акторської професії. Однак перших успіхів свого сина його батько вже не застав. Як згадує сам актор, про смерть «військового льотчика Геннадія Гуськова при виконанні службових обов’язків» він дізнався з пошарпаної телеграми, яку досить довго ховала його мати. Таким чином, наш сьогоднішній герой завжди ріс без батька. Але цей факт не завадив йому стати справжнім чоловіком.

Михайло Єфремов і Олексій Гуськов (Тайговий роман). З ранніх років Олексій мав особливу пристрасть до спорту. Він займався важкою атлетикою, футболом, баскетболом і навіть академічним веслуванням. Вперше задуматися про кар’єру професійного актора Гуськова-молодшого примусили слова його тодішньої вчительки математики. Будучи палкою прихильницею театру, жінка зазначила в шістнадцятирічного хлопця особливий талант і якось ненароком порадила йому спробувати себе в якості актора.

Ця думка сподобалася молодому акторові, а тому вже скоро Олексій почав часто брати участь у різних шкільних постановках, а також відвідувати позакласні заняття з театральної майстерності. Незважаючи на розуміння всіх труднощів акторської побуту, після закінчення середньої школи Олексій Гуськов відправився в Москву, де подав документи у Вище технічне училище імені Н. Е. Баумана. Паралельно з навчанням він почав грати в студентському театрі.

У цей момент театр став для молодого Гуськова справжньою пристрастю. Він часто ходив на різні вистави і виступи, де намагався переймати досвід у яскравих сформованих акторів. Так в один прекрасний день наш сьогоднішній герой потрапив на виставу Олексія Петренка. Його акторська гра настільки зачепила молодого хлопця, що вже дуже скоро Гуськов вирішив забрати документи з МВТУ імені Баумана і відправитися у МХАТ.

Актор Олексій Гуськов в дитинстві мріяв стати спортсменом

Поступити в школу-студію акторові вдалося з першого разу. Тут він став удосконалювати свою майстерність на курсі Ст. Монюкова., який зіграв дуже важливу роль у його долі.

Зоряний шлях Олексія Гуськова, фільмографія, кар’єра в театрі

Закінчивши МХАТ у 1983-му році, Олексій Гуськов почав грати в Московському драматичному театрі, а потім (з 1986-го року) – в театрі на Малій Бронній. У цей період актор зважився проявити себе в дещо незвичному амплуа і взявся за написання власної п’єси. Спектакль, який отримав назву «В лісі» був поставлений вже дуже скоро і отримав безліч позитивних відгуків.

У 1994-му актор знову повернувся в рідний Московський драмтеатр імені Пушкіна. Повернувся, щоб знову піти. З 2003-го року Олексій Гуськов є постійним актором театру МХАТ. На цій сцені актором було зіграно безліч яскравих ролей, які були тепло прийняті глядачами і критиками. Однак детально зупинятися на описі «театрального періоду» у творчості актора ми сьогодні не будемо.

Що стосується ролей в кіно, то в цьому плані для Олексія Гуськова все складалося також досить вдало. Вже в 1985-му році наш сьогоднішній герой знявся у фільмі «Особиста справа судді Іванової», який став першим в його кінокар’єрі. Після вдалої дебютної роботи послідували нові картини, найбільш успішною з яких стала стрічка «Вовкодав». Виконавши роль бандита, Олексій Гуськов став дуже популярний, проте у подібної слави була й зворотна сторона. Протягом наступних декількох років актору пропонували виключно ролі, до болю нагадують його персонажа з фільму «Вовкодав». І такий стан справ ніяк не влаштовувала талановитого актора

Фільми з Олексієм Гуськовым дуже популярні

Намагаючись дещо відійти від обридлого «бандитського» образу, актор на деякий час залишив кінематограф, проте в кінці дев’яностих знову почав зніматися. Деяким проривом для Олексія Гуськова стала роль талановитого гравця в більярд у фільмі «Класик». Після цього послідували нові яскраві ролі. Самою яскравою акторською роботою Гуськова в цей період стала телевізійна картини «Кордон: тайговий роман», в рамках якої Олексій зіграв кілька деспотичного військового. Вельми примітна ця стрічка і тим, що над її створенням актор працював також і в якості продюсера.

З цього моменту в кар’єрі Гуськова настав різкий зліт. Двохтисячні роки стали для талановитого російського актора справжнім «золотим часом». В цей період він часто знімався в кіно і на телебаченні, а також нерідко працював в якості продюсера. Найбільш яскравими акторськими роботами цього часу стали стрічки «Сміттяр», «Щоденник вбивці», «Зачарована дільниця», «Турецький гамбіт», «Той, хто гасить світло», «Диверсант 2: Кінець війни» і багато-багато інших.

Олексій Гуськов зараз

У загальній складності за свою довгу і насичену кар’єру актор виконав в кіно і на телебаченні більше шістдесяти ролей, кожна з яких була по-своєму примітна і цікава. За свою багаторічну службу мистецтва в 2001-му році Олексій Гуськов отримав Державну премію Росії, а шістьма роками пізніше – звання Народного артиста РФ.

В даний час актор також часто знімається в різних кінематографічних проектах і грає на сцені театру.

Лідія Вележева і Олексій Гуськов

Особисте життя Олексія Гуськова

Ось вже багато років Олексій Гуськов одружений на одній жінці – актрисою московського театру імені Е. Вахтангова Лідії Велєжевій. У цьому шлюбі народилося двоє дітей – сини Володимир (1989 р. н.) і Дмитро (1994 р. н.). Крім того, у актора є також старша донька Наталя (1983 р.), що з’явилася внаслідок його першого шлюбу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: