Ім’я: Олексій Балабанов

Дата народження: 25 лютого 1959 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Свердловськ (Єкатеринбург)

Дата смерті: 18 травня 2013 р. (54 роки)

Діяльність: режисер, сценарист

Біографія Олексія Балабанова

Олексій Балабанов – це талановитий російський режисер, який став одним із найяскравіших представників свого часу. Фільми «Брат», «Брат 2», «Мені не боляче», «Кочегар», «Замок» і багато інших стали справжньою класикою російського кінематографа ще за життя великого майстра. Сьогодні талановитого режисера вже немає з нами, проте раптова смерть Олексія Балабанова лише привернула додаткову увагу до його життя і творчості. Його спадщина продовжує жити, а значить, ця стаття, напевно, буде цікава багатьом шанувальникам режисерського таланту знаменитого російського автора.

Ранні роки, дитинство і родина Олексія Балабанова

Майбутній режисер з’явився на світ в провінційному Свердловську, нині Єкатеринбург. У цьому місті пройшло його дитинство. У цьому ж місті почалося формування його особистості. У ранньому віці Олексій був звичайною дитиною, а тому розповісти щось примітне і цікаве про цей період в житті режисера крайньої складно.

Фільми Олексія Балабанова часто були скандальними

Єдиним визначальним моментом у житті режисера була невгамовна тяга до іноземних мов. Олексій Балабанов мріяв багато подорожувати, а тому в юності він, не вагаючись, вступив у Горьковський інститут іноземних мов, де згодом отримав професію перекладача. Уміння висловлюватися на різних мовах чудово допомогло нашому сьогоднішньому герою під час служби в армії. В цей період він разом з ротою військово-десантних військ, до якої був приписаний, побував у багатьох регіонах Африки та Середньої Азії. Якийсь час Олексій брав участь у бойових діях в Афганістані. Згодом деякі переживання, пов’язані з військовою службою, знайшли своє відображення у фільмі «Вантаж 200», який був поставлений режисером значно пізніше.

Можливо, саме служба в армії, війна і все, що пов’язане з нею, дозволили нашому сьогоднішньому герою по-особливому полюбити життя. «Життя – це мистецтво, мистецтво – це життя», невпинно повторював Олексій Балабанов. А тому його поява на знімальному майданчику багато в чому було зрозуміло. Повернувшись з армії в кінці вісімдесятих років, наш сьогоднішній герой вперше почав займатися кінематографічною мистецтвом.

Олексій Балабанов про к/ф «Я теж хочу» В цей період він поступив на роботу в Свердловську кіностудію, де згодом працював в якості помічника режисера. Однак весь час бути на других ролях Олексію Балабанову не дуже подобалося. Накопичивши необхідний досвід, через деякий час майбутній метр російського кіно вступив на Вищі курси сценаристів і режисерів, які закінчив у 1990-му році.

Професія режисера Олексія Балабанова, фільмографія

Свій перший фільм наш сьогоднішній герой зняв ще в 1985-му році в період роботи на Свердловській кіностудії. Дебютна картина отримала назву «Раніше був інший час» і була поставлена в порівняно невеликі терміни. Зокрема, достеменно відомо, що сценарій для даної картини режисер написав за одну ніч.

У 1990-му році, ведений мрією про режисерському творчості, Балабанов переїхав у Санкт-Петербург. У цьому місті він береться за створення нових картин, а паралельно з цим починає працювати над організацією власної кінокомпанії. Така була утворена два роки потому за допомогою деяких друзів та інших режисерів-початківців.

Олексій Балабанов помер від раку

Що стосується режисерської творчості, то в цьому плані справи йшли досить успішно. У період з 1990 по 1995-й Олексій Балабанов поставив кілька нових ігрових фільмів, над створенням яких часто працював не тільки як режисер, але і як продюсер і сценарист. Найбільш яскравими роботами в ранній творчості Балабанова є стрічки «Трофимъ», «Щасливі дні», «Замок» і деякі інші. Дві картини, названі у цьому списку останніми, виявилися особливо вдалими і були відзначені деякими престижними кінематографічними преміями. Таким чином, до середини дев’яностих років Олексій Балабанов став досить відомий в кінематографічних колах. Однак справжня слава прийшла до режисера тільки в 1997-му році, коли на екрани вийшов фільм «Брат», відразу ж отримав культовий статус. Ця картина принесла своєму творцеві Гран-прі фестивалю «Кінотавр», а також призи фестивалів в Турині, Трієсті і Котбусі. У цій картині знімалися такі зірки, як Сергій Бодров, Андрій Краско, Віктор Сухоруков та багато інших.

Останні роки і смерть Олексія Балабанова

У ранзі успішного і популярного режисера наш сьогоднішній герой узявся за реалізацію нових проектів. Найбільш успішними роботами кінця дев’яностих – початку двохтисячних років стали стрічки «Війна», «Брат 2», «Про виродків і людей», «Мені не боляче», «Вантаж 200» і деякі інші. Багато з цих стрічок принесли своєму творцеві нові кінопремії.

У 2012-му році Олексій Балабанов вже в якості сформованого режисера поставив фільм «Я теж хочу», в якому під особливим ракурсом розглядаються питання життя і смерті. Через деякий час стало відомо, що у Олексія Октябриновича виявлено онкологічне захворювання.

У травні 2013-го року режисер помер від затяжної хвороби. Як кажуть його знайомі та друзі, Балабанов знав про наближення кончини, а тому методично закінчував всі справи.

Олексій Балабанов. Про «Братів» і Бодрова.

Особисте життя Олексія Балабанова і незакінчені роботи

Останні роки свого життя режисер провів в оточенні своїх близьких і рідних людей. Поруч з ним була його дружина – Надія Васильєва, а також сини Федір та Петро.

Після смерті Олексій Балабанова друзі і колеги режисера виявили бажання взятися за реалізацію його незакінчених робіт. На момент смерті нашого сьогоднішнього героя в роботі знаходилося відразу три фільми, над якими Олексій працював в якості режисера і сценариста. Вже відомо, що одна з незакінчених стрічок повинна була бути присвячена ранніх років життя Йосипа Сталіна. За деякими даними в роботі над постановкою незавершених стрічок буде брати участь старший син Балабанова – Федір.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: