Ім’я: Олександра Пахмутова

Дата народження: 9 листопада 1929 р. (87 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: сел. Бекетовка, Волгоградська обл.

Діяльність: композитор

Вага: 45 кг

Зріст: 149 см

Біографія Олександри Пахмутової

Олександра Пахмутова – це жінка, музика якої стала справжнім символом радянської епохи. Її композиції виконували перші зірки СРСР, її шлягери звучали на всіх радіостанціях Радянського союзу. Саме тому з плином років наша сьогоднішня героїня стала одним з найбільш шанованих композиторів свого часу.

Але які ще факти та події варто згадати, ведучи мову про життя і творчість Олександри Пахмутової? Дізнатися все найцікавіше з життя цієї видатної жінки ви зможете з нашої статті.

Ранні роки, дитинство і родина Олександри Пахмутової

Пахмутова олександра Миколаївна з’явилася на світ 9 листопада 1929 року в невеликому населеному пункті під назвою Бекетовка (нині район Волгограда). Як відзначається в більшості джерел, виявляти інтерес до музичного мистецтва дівчинка стала вже в трирічному віці. Вона відрізнялася винятковою музичною обдарованістю, а тому складати свої перші композиції початку вже дуже і дуже рано. За повідомленнями більшості біографів, свою першу мелодію дівчинка написала вже п’ять років. П’єса для фортепіано «Півні співають» досі вважається першим твором в кар’єрі Олександри Пахмутової.

Олександра Пахмутова в молодості

Побачивши потяг дочки до музичного мистецтва, батьки Саші у сім років віддали її в міську музичну школу, де вона згодом навчалася п’ять років – аж до початку Великої вітчизняної війни. В 1941-му році Пахмутова залишила навчання, а разом з нею і рідний Сталінград, відправившись разом з іншими дітьми в Караганду, де розташовувалися табори для цивільного населення. Там же, в Казахстані, Пахмутова продовжила навчання у місцевій музичній школі (якої, до речі сказати, незабаром був привласнений статус училища).

Її навчання проходило гладко. Олександра планомірно вдосконалювала свою майстерність. Однак в один прекрасний момент зрозуміла, що хоче більшого і, зібравши нехитрі пожитки, вирушила в далеку Москву. На дворі стояв 1943-й рік.

У самий розпал Другої світової війни даний вчинок здавався безумством. Але Олександра не збиралася звертати з наміченого шляху. Діставшись до Москви, вона подала документи в Центральну музичну школу, яка працювала при Московській держ. консерваторії імені Чайковського. В цьому місці вона стала вчитися на факультеті фортепіанної музики, а паралельно відвідувати гурток юних композиторів.

Інтерв’ю з Олександрою Пахмутової У цей період її педагогами і наставниками були видатні радянські композитори Микола Пейко і Віссаріон Щебалин. Останній також став її куратором після того як дівчина вступила на композиторське відділення консерваторії. У Щебалина Пахмутова також проходила курс навчання в аспірантурі.

Зоряний шлях композитора Олександри Пахмутової

Протягом свого життя Олександра Пахмутова працювала в найрізноманітніших жанрах. Вона писала музику для симфонічних оркестрів, а також створювала твори кантатно-ораторіального жанру. На музику нашої сьогоднішньої героїні поставлені балетні вистави в московському Великому театрі, а також в Одеському державному театрі опери та балету.

Дані успіхи зробили Олександру Пахмутову визнаним діячем мистецтва СРСР, а також принесли їй багато державні нагороди. Однак, незважаючи на це, найбільшу славу актрисі забезпечили твори, створені для масової культури. Так, зокрема, музика композитора звучить в таких фільмах як «Дівчата», «Три тополі на Плющисі», «Полин — трава гірка», «Син за батька», «Битва за Москву», «О спорт — ти світ!», «Сім’я Ульянових», «Моя любов на третьому курсі», а також багатьох інших картин. Крім того, Олександрою Пахмутової створений цілий ряд пісенних творів, які згодом виконувалися провідними артистами радянської естради. Саме вони, власне, і зробили нашу сьогоднішню героїню справжньою зіркою на просторі Радянського союзу.

Таїсія Повалій та Олександра Пахмутова — Ніжність В різні періоди часу з-під пера Олександри Пахмутової вийшли такі пісні як «Біловезька пуща» (Пісняри), «Головне, хлопці, серцем не старіти» (Лев Барашков), «До побачення, Москва», (Лев Лещенко і Тетяна Анциферова), «І знову триває бій» (Йосип Кобзон), «Ніжність» (Майя Кристалінська), «Боягуз не грає в хокей» (Вадим Мулерман), а також багато інші чудові композиції. Крім того, пісні композитора виконували також такі зірки тих років як Михайло Боярський, Тамара Гвердцителі, Едіта П’єха, Софія Ротару, Ганна Герман і деякі інші виконавці. Пісні Пахмутової також знаходяться в репертуарі деяких оркестрів, у тому числі кількох дитячих студій. В даному контексті варто зазначити, що Олександра Пахмутова часто створювала композиції для дитячих колективів. У різні роки нею було написано близько сорока пісень, які згодом пролунали в мультиплікаційних фільмах, а також потрапили в репертуар дитячих ансамблів.

Не менш яскравою була доля й інших її композицій. Пісні Олександри Пахмутової, витримані в традиції радянської естрадної класики, стали культовими хітами вже в часи СРСР. Багато з них залишаються справжніми шлягерами і сьогодні. Протягом більшої частини свого життя (з 1968-го по 1991-й рік) Олександра Миколаївна займала почесний пост секретаря правління Спілки композиторів СРСР. Залишити цей пост Пахмутової довелося лише після його скасування.

Олександра Пахмутова в даний час

За свою видатну кар’єру в світі радянського музичного мистецтва композитор була нагороджена званнями Заслуженого діяча мистецтв РРФСР, Народної артистки РРФСР і Народної артистки Радянського союзу.

Олександра Пахмутова з чоловіком Миколою Добронравовим

Крім того, в її колекції є Орден Франциска Скорини (Білорусь), російська премія «Овація» і деякі інші нагороди. В даний час Олександра Миколаївна також є почесним громадянином Луганська, Волгограда, Братськ, Москви, Магнітогорськ і Усть-Ілімська. Все це ще раз говорить про високе визнання заслуг композитора.

В останні роки наша сьогоднішня героїня веде тихий спосіб життя. Час від часу вона також з’являється на концертах, а також створює нові мелодії. Однак музичною творчістю Олександра Миколаївна займається вже тільки для душі.

Особисте життя Олександри Пахмутової

Більшу частину свого життя Олександра Пахмутова прожила з одним чоловіком, композитором і поетом Миколою Добронравовим, у співпраці з яким нею було написано безліч хітів. Пара живе в Москві. Дітей у них немає.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: