Ім’я: Олександр Зубков

Дата народження: 10 серпня 1974 р. (42 роки)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Братськ, Іркутська обл.

Діяльність: бобслеїст

Вага: 105 кг

Зріст: 187 см

Біографія Олександра Зубкова

Дитинство Олександра Зубкова

Санний спорт з’явився в житті Олександра, коли хлопчикові було десять років. Про бобслеї, як вид спорту, країна дізналася тільки в 1984 році після Олімпіади. Тоді багато хлопчики зацікавилися бобслеєм, захотіли дізнатися, що ж це таке. Як раз в рік Олімпіади Саша, вже отзанимавшийся деякий час лижами, прийшов в санний спорт. Природно, що про бобслеї він тоді й не думав.

Першим тренером юного саночника в школі олімпійського резерву була Олена Карабанова. Зубков переїхав в Іркутськ і став тренуватися у Людмили Антоненко. Юний спортсмен відрізнявся цілеспрямованістю і наполегливістю, що бачили його наставники. Це якраз ті якості, без яких не добитися перемог у професійному спорті. Незабаром з’явилися і перші результати. Олександр у різних вікових категоріях зумів виграти у санному спорті багато нагород.

Початок спортивної кар’єри Олександра Зубкова

Найкращих результатів як саночник, Зубков домігся в дев’яностих. За ці десять років в одномісних санях він тричі став чемпіоном Росії. Поїхавши в 1994 році на молодіжний чемпіонат з санного спорту, він став чемпіоном у двомісному екіпажі. Його парою був Данило Чабан.

Бобслеїст Олександр Зубков має безліч нагород

1998 рік – рік першої в його кар’єрі зимової Олімпіади. Не можна сказати, що він домігся успіху там, так як зумів зайняти лише двадцяте місце.

Валерій Лейченко запропонував Сашкові, який на той момент вже був майстром спорту міжнародного класу, спробувати себе в бобслеї, є спорідненим санного спорту. Зубкову довелося зробити непростий вибір. Саме результати Олімпіади допомогли йому зважитися. Він став займатися бобслеєм, цим технічно складним видом спорту.

Момент переходу в бобслей можна вважати початком нової спортивної життя спортсмена. Маючи воістину чемпіонським характером, Зубков-саночник зміг проявити себе і в бобслеї. Вже з 2000 року він почав здобувати перемогу за перемогою на внутрішньоросійських змаганнях.

На жаль, в Солт-Лейк-Сіті він став тільки шістнадцятим. Тим ні менш стало зрозуміло, що успіх на Олімпіаді – всього лише справа часу. Рейтинг російського екіпажу на міжнародних змаганнях зростав від перемоги до перемоги.

Олександр Зубков: Абрамовича потрібно вигнати зі збірної Олімпіада в Турині підтвердила прогнози фахівців. Зубков і розганяють — Голубєв, Степушкин, Селіверстов, посіли друге місце, поступившись екіпажу німця Андре Ланге.

Травми – часте явище у великому спорті. Олександр серйозно травмував ахіллове сухожилля прямо перед початком Олімпіади, але, не бажаючи відмовлятися від мрії перемогти, років тренувань, надій вболівальників та тренерів, взяв у ній участь і показав блискучі результати.

Але травму, все ж, треба було лікувати, і Олександр прийняв рішення пропустити наступний сезон, щоб пройти курс реабілітації в Німеччині. Операція пройшла успішно, спортсмен повернув форму, і сезон 20082009 це підтвердив. Саша з товаришами виграв Кубок світу, виступивши і на четвірках, і на двійках.

Олександр Зубков знову завоював золото на Кубку світу Підготовка до нових стартів ставала все важче і важче, так як аси зі Швейцарії, Німеччини та США стали ставитися до них серйозно, як до гідних конкурентів. Це стало причиною того, що траси для тренувань в Європі їм надавали вже з небажанням, не бажаючи, щоб суперник набрав хорошу форму. На превеликий жаль, в Росії не було жодної траси, яка б відповідала міжнародним стандартам. І це притому, що бобслеїсти показували блискучі результати. З-за цих труднощів, найчастіше тренуватися хлопцям доводилося в Сігулді (Латвія), де проходили тренування ще радянських і російських майстрів спорту.

У 2010 році Олександр вирішив піти зі спорту, прийнявши пропозицію стати міністром спорту Іркутської області. Однак він відмовився від цієї посади і продовжував домагатися успіхів у професійному бобслеї. Вже в 2011 році він завоював перше в російському бобслеї «золото» в двійках.

Олександр Зубков зараз

Зубкова обрали послом на сочинську Олімпіаду. Відмінно виступивши, він зможе довести, що Росія є великою спортивною державою. Траса в Сочі Зубкову сподобалася, що він назвав її трасою, побудованої на вищому рівні.

Особисте життя Олександра Зубкова

Всі сили знаменитий бобслеїст віддає спорту, але й сім’ї намагається приділяти час. Вони всі разом люблять відпочивати на пляжах Іспанії і Туреччини. У Олександра троє дітей. Молодшому зараз два роки. Старші дівчата займаються спортом: старша – скелетоном, а молодша – керлінгом.

Бобслеїст Олександр Зубков багатодітний батько

Протягом всієї кар’єри, сім’я завжди підтримувала спортсмена. Сім’я для Олександра, за його словами, найголовніше. Він завжди може порадитися, знайти розуміння. Головна установка в його життя – працювати, терпіти і ставити цілі.

На питання, чи не хотілося вам коли-то кинути спорт, Олександр розповів, що такий момент в житті був у 1999 році. У той час він вже був у десятці кращих саночників світу і в збірній, але грошей вистачало лише на найпростішу їжу і коляску дитині. Щоб прогодувати сім’ю, йому хотілося піти зі спорту, влаштуватися на звичайну роботу. У ці роки Олександру доводилося таксувати, інакше грошей на життя б просто не вистачало.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: